Iron Maiden vs Metallica

Ivan

Active Member
ok, iako smo ovdje svi veèi fanovi maidena, ja sam pokušavao usporeðivati malo oba benda iako su dosta razlièiti imaju i neke sliènosti. npr. moja usporedba pjesama nothing else matters i Fear of the dark, definitivno fear jer ga mogu slušati više puta a da mi ne dosadi a i bolji je u svim pogledima, Wrathchild i Die, die, my darling,

die, die, definitvno mi je bolji. jer iako su kratke nabijene su ali nekako su mi i rijeèi i tempo bolji kod DDMD
 
Wrathchild je remek djelo za kratke pjesme. Mislim na verziju koju sviraju uživo.
 
BoBo said:
Wrathchild je remek djelo za kratke pjesme. Mislim na verziju koju sviraju uživo.

pa da ali mi je takva slièna pjema i die, die. samo mi je die, die bolja. a šta misliš na ONE vs HALLOWED? ili The TROOPER vs ENTER SANDMAN?
ili MASTER OF PUPPETS vs THE NUMBER OF THE BEAST?
 
Pogledaj omot Master of puppets, ali onaj original, prvo izdanje. Vidjet æeš da na zahvalama za pomoæ pri izradi pjesama stoji Steve Harris. Ovo je èak moglo i pod zanimljivosti.......

P.S. Ako tko ima knjigu biografiju Run to the Hills viditi æe da je u njoj slika nastupa Maidena iz 1989 u Americi kada im je na koncertu u Americi za bubnjevima bio Lars Ulrich.....???????? Naravno, zajedno sa našim Nickom
 
Maiden croatia said:
Pogledaj omot Master of puppets, ali onaj original, prvo izdanje. Vidjet æeš da na zahvalama za pomoæ pri izradi pjesama stoji Steve Harris. Ovo je èak moglo i pod zanimljivosti.......

P.S. Ako tko ima knjigu biografiju Run to the Hills viditi æe da je u njoj slika nastupa Maidena iz 1989 u Americi kada im je na koncertu u Americi za bubnjevima bio Lars Ulrich.....???????? Naravno, zajedno sa našim Nickom
kak to? zašt? objasni!
 
ako ja kad postanem poznat, ja æu napravit kuæu kraj adrianove, šta misliš s adrianom na pecanje
 
ne znam kak je s ostalima, ali su meni maideni, u globalu a pogotovo poslije metallicinog St. Angera :x :x :x ) bolji...bolja scenografija na spotovima (iako One ima prejeben spot), bolje rijeci, opcenito bolja glazba.

NHF ljubiteljima Metallice, ja metallicu postujem do Black Albuma ukljucivsi i taj, ali poslije je sve smece.
 
a koliko ja imam dojam. iron maiden i metallica se baš i ne podnose previše. koliko ja mislim.
 
shakehead.gif
 
zašto je ovo glupa tema? iako nisu isti podžanr metala oni su dosta slièni. èak su oboje i 'prevarili' fanove. dok se metallica kunili da neæe snimit spot, maideni su govorili protiv sintisajzera. po meni niti jedni ni drugi nisu pogriješili što su promijenili stavove o spotovima/sintisajzerima! jer kod maidena sa sintiæem su samo dobili na zvuku a da se sintiæ ne èuje ponovo, a za metallicine spotove mi se fuæka. pogledam ih ali mi nisu bitni
 
Ivan said:
zašto je ovo glupa tema? iako nisu isti podžanr metala oni su dosta slièni. èak su oboje i 'prevarili' fanove. dok se metallica kunili da neæe snimit spot, maideni su govorili protiv sintisajzera. po meni niti jedni ni drugi nisu pogriješili što su promijenili stavove o spotovima/sintisajzerima! jer kod maidena sa sintiæem su samo dobili na zvuku a da se sintiæ ne èuje ponovo, a za metallicine spotove mi se fuæka. pogledam ih ali mi nisu bitni

zasto nisi onda postavio temu Maiden vs. Judas Priest, Saxon, Dio ili neki drugi bend? Jednako vazni, ako ne i vazniji i veci bendovi od Metallice. Zasto si pored svih Metallicu nasao?
 
Snake said:
zasto nisi onda postavio temu Maiden vs. Judas Priest, Saxon, Dio ili neki drugi bend? Jednako vazni, ako ne i vazniji i veci bendovi od Metallice. Zasto si pored svih Metallicu nasao?
a slusaj oko toga tko je vazniji se da raspravljati i dok se ja mislim svi tu slazemo da su priesti ili saxon ili dio imali veci utjecaj na glazbu od metallica cinjenica je da je metallica medijski exponiranija od svih njih skupa
to je fenomen o kome se da raspravljati sta je uzrok toj medijskoj exponiranosti
 
gle metallica je meni (uz maidene) jedan od rjetkih bendova koji mi se sviðaju. glupo mi je da stavim nightwish jer su nedovoljno dokazani, judas priest, hellowen... su stupanj niže. po mom mišljenju. tako da mi se jedino metallica našla kao pogodna za raspravu.
 
Ivan said:
gle metallica je meni (uz maidene) jedan od rjetkih bendova koji mi se sviðaju. glupo mi je da stavim nightwish jer su nedovoljno dokazani, judas priest, hellowen... su stupanj niže. po mom mišljenju. tako da mi se jedino metallica našla kao pogodna za raspravu.

Jadan ne bio sta to napisa za Judase i Helloween? :shock:

sto se usporedbe tice, kao prvo po zanru si fulio, a po pjesmama jos gore...

Da si stavio One vs. Paschendale ili Sign of The Cross i nekako bi proslo (neka se Maidencroatia u vezi ovoga izjasni ako zeli, ipak slusa i Metallicu i Maidene minimum 10 godina vise od mene), ali za ovo neznam bas.

Mislim, generalno, "vs" teme su mi cista glupost (osobno misljenje), jer kad neki novi bend slusam, ne usporedjujem ga s nekim drugim, vec na temelju onoga sto mi TAJ bend pruza...
 
Ivan said:
gle metallica je meni (uz maidene) jedan od rjetkih bendova koji mi se sviðaju. glupo mi je da stavim nightwish jer su nedovoljno dokazani, judas priest, hellowen... su stupanj niže. po mom mišljenju. tako da mi se jedino metallica našla kao pogodna za raspravu.
:shock: :shock: judas priest i helloween stupanj nize :shock: :shock: :shock: :shock:
 
ok, mislio sam stupanj niže po tome kako ja èujem od ljudi. veèina metalaca sluša maidene ili metallicu, zato sam i stavio baš ovakvu temu.
 
Back
Top