Dance Of Death rasprava

51615Dance-of-Death-Posters.jpg

ovako, pošto se bliži kraj dod ere mislim da bi lagano trebalo dati zaključnu riječ ovoj temi (ne mislim da bio se tema trebala zatvoriti), ali ipak sada više neće site izgledati ni kao dod tj.dotr nego se dobivaju nove biografije i sve to, sve će biti u znaku AMOLAD-a
moj komentar dod-a:
WILDEST DREAMS
ocjena: 6/10
ok je pjesma, čak odlična za singl, sao što su maideni napravili sičnih takvih pjesama već i boljih, ali je slušljiva, malo podsjeća na be quick or be dead
odlična je za odtvaranje koncerta, nicko ju je super odsvirao onaj početak, bolje live, nego na albumu,
prava pjesma koja se lovi na prvu loptu, sa laganim refrenom
i lijepo je od maidena što su ju svirali na GMETID turneji, bila je iznenađenje
RAINMAKER
ocjena:8-9/10
odlično, pjesma je osvježenje, iako mi se u početku nije toliko svidjela kasnije mi je doslovno sjela i drago mi je da su maideni njome pokazali da još mogu napravit kvalitetnu kratku pjesmu, nešto kao dok su u zlatnoj eri bruce i adrian harali takvim stvarima, rainmaker je pravo osvježenje, steveov bass se odlično čuje na par djelova
NO MORE LIES
ocjena: 13/10
definitivno je pjesma koja se može bez srama stajati uz bok ponajboljih pjesama koje je steve napisao, neće dostići veličinu jednoga Fear of the darka ili hallowed be thy name, ali se bez srama stavlja u istu grupu
možda je nekima smetaloneprestano ponavljanje ''no more lies'' ali mi se čini da su njome pokazali da se može napravit dobar refren i sa samo 3 riječi,
početak na gitarama je savršen
a ostat će zapamćene za sigurno:
They're all sitting at my table.
Talking tall and drinking wine.
Their time is up just like me
But they just don't know it yet.
So just a word of warning
pjesma koju bi lako mogli ćuti i na ovoj turneji, ako bude mjesta, a ako ne definitivno, na nekim turnejama za dvd-e (ne mislim na history partove, jer ima još fest godina do history parta na kojem je dod)
MONTSEGUR
ocjena: 5-6/10
po meni kandidat za ošije pjesme albuma, ali sam po sebi nije toliko loše, nego možda samo meni nije sjela kao neke, mislim da je bruce odlično otpjevao refren,
mene možda malo podsjeća na the mercenery-a
jaka pjesma sa jakim početkom
DANCE OF DEATH
ocjena: 20/10
remek djelo albuma, ponovno pokazuje da je janickova i steveova suradnja odlična, bez daljnjega najbolja pjesma na albumu i definitivno pjesma koja se može stavit pod bolje pjesme maidena, iako je van zlatne ere, pjesma ima dubinu i mislim da nije ne moguće da ju još koji put čujemo live, samo je problem što je ona baš vezana za vaj album, a ne kao bnw, da se može izdvojit sama, jer to ipak nije pjesma sa lako pamtljivim refrenom, to je pjesma koja se mora znat
pjesma koja se sluša i ne dosađuje
live na dotr odlična, a i show za nju odličan
GATES OF TOMORROW
ocjena: 4-5/10
pjesma koja da je na AMOLAD mislim da bi išla za mogući singl, samo zbog svoje duljine i lakog refrena, ali ne mogu reći da mislim da je jedna od boljih maiden pjesama ikad jer nije, niti sam se ubio slušajući ju, nije najgora ali nije ni nešto što ćemo pamtit, čini mi se kao da je rutinski napravljena, kao da su se malo štedjeli za druge pjesme
NEW FRONTIER
ocjena: 8-9/10
nickina prva pjesma i zbilja svaka mu čast, samo treba tako nastavit, a ne stati, treba još pisat, pokazao je da može
ne bi imao ništa protiv nje live, ali ipak ima boljih na albumu, iako mi se čini da je bila u užem izboru za pjesme koje će se svirat live, a kakve sunaznake o koncepciji AMOLAD-a mislim da bi ova pjesma mogla i na taj album
pjesma koju se slušalo, ali kao da osjetim da joj nešto malo fali za potpunost
PASCHENDALE
ocjena:15/10
pjesma o kojoj se teliko pričalo, novost, osvježenje, definitvno nešto po čemu će se ovaj album pamtit, nije nemoguće da ju čujemo i na ovoj turneji, jer se uklapa u taj stil, a čak bi si dao za pravo da kažem da mislim da su maideni imali na umu nju kad išli snimat AMOLAD
bravo za adriana koji je pokazao da još ima neotkrivenih njegovih mogućnosti
live odlična, Bruce sa šljemom zakon
mislim da će se ovu pjesmu pamtit, emotivna, jaka, opet laka, dobar refren koji zbilja dotakne
zbilja slušajući tu pjesmu dobiješ dojam rata
toliko raznolika, tipično za adriana koji teži perfekciji
paschendale-draw.jpg

FACE IN THE SAND
ocjena:10/10
pjesma o kojoj se zbilja nije dovoljno pričalo, jer meni će sigurno ostati zapamćena, prva pjesma na kojoj nicko koristi duplu bass pedalu, ali e nadam je to razlog zbog kojega ju nisu izvodili
možda malo lošija od DOD-a, paschendalea... ali ipak pjesma koja govori s kritičke strane o ljudskom rodu,
definitvno pjesma koja je ostala u sjeni, a ima se šta za poslušat
AGE OF INNOCENCE
ocjena: 4-5/10
pjesma koja je ipak lošija od rainamekera i wildest dreamsa, ali nije za abcit, za slušati je ali ipak nema toliku dubinukao neke druge, mišljenja sam kao da je i na njoj kao i na gates of tomorrow se moglo još malo utrošit vremena i truda (i ideje) i malo samo napravit neku finesu
a ovako ipak ne mogu reći da je odlična, ali priznajem da ima nekih dobrih djelova, lako pamtljivih, a i naznaka za to da maideni još imaju volje raditit drukčij pjesme
THE JOURNEYMAN
ocjena:17/10
totalno osvježenje, neočekivano savršeno, zaaaakon, pjesma koju će se rado slušat i kasnije, nema puno ovakvih pjesama kod maikdena, koje su tako lagane, i cijelu pjesmu na akustičnoj, svaka čast
volio bi ju čuti na nekoj turneji kasnijoj još koji put jer je zbilja drukčija
pjesma vrijedna spomena, Bruceov raspon glasa je zbilja došao do izražaja, ali i emocije koje je dao pjesvajući ju, a na svima se to vidi i live, nešto kao kad počinju blood brothers, nekako vidiš jednostavno da to nije bilo koja pjesma, nego da je nešto posebno
refren boli glava, nije dugačak i ponavlja se ali je zbilja za sva vremena
live moram napomenuti da je odličan uvod kako bruce pjeva s publiko ooo
pjesma malog čovjeka kojom maideni pokazuju da su ljudi, i da vide patnje, iskreno, lijepo odlično, savršeno za kraj albuma, jer da se stavio DOD za kraj albuma ljudi bi pomislili da je to kraj, ali ovako kao da su rekli: We'll be back

DANCE OF DEATH kao album,
ocjena: ne znam
znam da razočaran nisam, iako sam se uplašio nakon prvog slušanja, ali kasnije kad sam vidio koju album ima dubinu ipak nemam razloga za brigu, najbolje je netko rekao (mislim da Bobo) kada su ljudi na početku malo počeli govorit kako su razočarani ovo-ono, i onda kad je on nakon par mjeseci da nitko nije komentirao on samo rekao nešto u stilu; ljudi moram priznat da meni ovaj album ne izlazi iz linije već par mjeseci, zbilja :banana:


oprostite morao sam ovo napisat, nadam se da će netko ročitat i prokomentirat nešto, napominjem samo da sam ja sve ovo pisao kako ja misli, iako nekad govorim svoje mišljenje u množini to smatram da i ostali misle kao ja.
i ovo ako vam ispada malo glupo što sam stavljao ocjene do 10, a onda preko 10 neke, htio sam naznačit za koje pjesme mislim da su totalna remek djela i da će preživjet i dalje, to su te koje su preko 10, a zato je i face in the sand na 10 jer ne znam kamo bi s njim
 
evo , kapa dolje ivanu koji se potrudio makar recenzija i nije nešto pretemeljita jer si većinom napisao samo kako ti zvuči pjesma ali sve u svemu jako dobro. ovo shvati kao konstruktivnu kritiku :wink:
slažem se s tobom po pitanju većine pjesama jedino se kod montsegura razilazimo u mišljenjima , meni je ta pjesma jedna od najjačih "novijih" pjesama. ima totalnu težinu i tekstualno i glazbeno , žao mi je što ju nisu izvodili live na ovoj turneji jer je po meni to ta pjesma zaslužila .
kad sam čitao riječi od pjesme ostao sam jako ugodno iznenađen , stvarno je genijalna.

meni je album sjeo odmah iz prvog slušanja i stvarno nikad nisam shvaćao zašto tolko ljudima ne leži , meni je to sjajan album i drago mi je da je takvo nešto proizašlo iz njihovih glava. puno dobrih pjesama , stihova , melodija koje će ostat vječno zapamćene kod svih nas.
 
Scream for me said:
evo , kapa dolje ivanu koji se potrudio makar recenzija i nije nešto pretemeljita jer si većinom napisao samo kako ti zvuči pjesma ali sve u svemu jako dobro. ovo shvati kao konstruktivnu kritiku :wink:

ma ja nisam imao uopće u planu to pisat, bio sam na ironmaiden.com i sjetio se da se uskoro rastajemo sa dod erom, pa sve sam pisao tu dok sam bio online, nisam uopće htio na dugačko, nego samo svoje mišljenje, svi zante sve o solažama na svakoj pjesmi, tako da mi je malo to glupo, nego sam izbacio amo što je meni ostalo zapamćeno kao malo bolje ili drukčije, nešto što mi je bilo posebno dobro,
napisao sam ovo u sat vremena iz glave, nisam sjeo i peslušavao svaku pjesmu pa onda komentirao, nego po sjećanju
mogu sad uzet 3 dana i napisat recenziju svake sekunde albuma, ali mi se o čini glupo i o tome se pričalo dosta, a ovo sam htio napisat prije nego nsa sve uhvati ova nova groznica AMOLAND-a jer se onda nikome ne bude dalo komentirat dod (barem prvih par mjeseci)
 
Scream for me said:
slažem se s tobom po pitanju većine pjesama jedino se kod montsegura razilazimo u mišljenjima , meni je ta pjesma jedna od najjačih "novijih" pjesama. ima totalnu težinu i tekstualno i glazbeno , žao mi je što ju nisu izvodili live na ovoj turneji jer je po meni to ta pjesma zaslužila .
kad sam čitao riječi od pjesme ostao sam jako ugodno iznenađen , stvarno je genijalna.
i naš prijatelj kuffner isto, meni nije baš jasno, ali ok. nikako ju ne mogu staviti među bolje, ali možda se varam možda bio i ona kao i lord of the flies tek live procvjetala
 
ma sve je ok , sve u svemu jako lijepa gesta od tebe da si napravio ovu recenziju jer si malo osvježio topic i tom sjajnom albumu ako ništa drugo a i podjelio si svoje cijenjene dojmove sa mnom i ostalima koji nisu bili upoznati s njima . sve u svemu drago mi je da si to napisao :wink:
nazdravit ću u to ime
 
Scream for me said:
ma sve je ok , sve u svemu jako lijepa gesta od tebe da si napravio ovu recenziju jer si malo osvježio topic i tom sjajnom albumu ako ništa drugo a i podjelio si svoje cijenjene dojmove sa mnom i ostalima koji nisu bili upoznati s njima . sve u svemu drago mi je da si to napisao :wink:
nazdravit ću u to ime

to sam ja više zbog sebe nego zbog vas :D
da mi savijest bude mirna
 
mislio sam da ćeš me pojest za face in the sand šta sam napisao :wink:
a još nisi :D
 
pa meni je svejedno drago da sam mogao pročitat što ti misliš otom albumu ako ništa drugo i o samim pjesmama

zašto bi te pojeo? pa slažem se sa svime LOL

to je prva i zadnja pjesma na kojoj je nicko koristio duplu pedalu , rekao je da je to nešto najteže što je u životu iskusio na bubnjevima i to je bio razlog zašto ju nisu live izvodili.
 
Vidim da nikad nisam dao svoje track-by-track misljenje o albumu, pa evo sada, ali ipak u nesto kracim crtama nego Ivan. :D

S tim da cu se prvo osvrnuti na (pre)produkciju albuma, kao sto je BoBo vec rekao, previse je kompresiran, a bubanj nije dovoljno izasao van u miksu. No, nije jednostavan zadatak za Shirleya, treba nekako nakrcati tri gitare i bas u sve to, a nerijetko imamo i klavijature u pozadini.

Wildest Dreams - osrednja pjesma, nista posebnoga u stihovima. Prilicno neinventivan riff i nema neke melodije. Onako, 5/10.

Rainmaker - puno bolja pjesma za singl. Jako dobra Murrayeva melodija i solo. Bruce malo rasteze glas, cini mi se da je mogao jos koji put probati otpjevati u studiju (mislim na ono "you tell me wEEE can..."). Ali sve u svemu, jako dobra. 8/10

No More Lies - jedan od dragulja ovog albuma. Odlicna jeziva atmosfera od samog pocetka, predobri Harrisovi stihovi. Meni je najbolji dio kod 3:16 ("the clock is fast, the hour is near, eventful past is everclear, my mind is set, the time is here, I think I'm coming home"). Ponavljanje "No more lies!" mi ne smeta, odlican refren. 10/10

Montsegur - jos jedna odlicna pjesma. Steta sto je nisu izvodili live, zvuci kao nesto sa Accident of Birth ili Chemical Weddinga. Refren mi ima neki gusarski štih, jako je dobar. Cak je i Janick zakucao solo na ovoj pjesmi, a Nicko nas podsjeca na dane kad je zario i palio na Where Eagles Dare. 9/10

Dance of Death - ova me nije narocito impresionirala. Ni liricki ni muzicki. Mlak pocetak, glupa prica bez neke poruke - cak ni ne znamo zasto su ga ti vragovi odjednom ostavili na miru. Daleko je ovo od Rime of the Ancient Mariner. 8/10

Gates of Tomorrow - nista posebno. Riff je kopija Lord of the Flies. Je li poruka nekakva kritika interneta ("trapped in the net, slaves to the dead")? Janickov solo je ocajan. 5/10

New Frontier - Nickova pjesma. Mogao je barem tu ubaciti neki bolji pattern na bubnju, neki solo ili tako nesto. Poruka pjesme mi se uopce ne svidja - kao, znanstvenici koji stalno nesto istrazuju, "igraju se boga", nisu u pravu, to je protiv Boga i tako dalje. Na zalost, Smith se nije ni tu proslavio. 5/10

Paschendale - no, Smith se itekako proslavio ovdje. Najbolja atmosfera na albumu, odlicno docarana buka topova, bijeda obicnog vojnika cija je duznost umrijeti na bojistu jer je "mesar" Haig tako odlucio. Odlicni riffovi, pauza na sredini pjesme prije sola je predobra. Pjesma jos bolja uzivo. Bruce na svom vrhuncu, fino tercirani vokali na refrenu na kraju pjesme. Najbolja pjesma na albumu, mrvicu bolja od NML. 10/10

Face in the Sand - nakon Paschendalea, tesko je da vas bilo sto impresionira. To definitivno nije uspjelo ovoj pjesmi, nije mi nikad legla. Svidja mi se nacin na koji Bruce pjeva refren. Ostaje pitanje, zasto bas na ovoj pjesmi dvije pedale? Puno bolje bi pasale na, recimo, Montsegur. 7/10

Age of Innocence - kad sam usao u CD shop na prvi dan prodaje albuma, ova pjesma je svirala, osnosno njezin refren. Pomislio sam, koga vraga pustaju brit-pop na dan kad izlazi Dance of Death? Ali eto, to je bila ova pjesma. Razmislio bih da li bih je ostavio na albumu. 6/10

Journeyman - ako nista drugo, ova pjesma je savrsena za kraj nekog albuma. Na drugoj-trecoj stranici ovog threada sam rekao da bih radije cuo elektricnu verziju. No, nakon sto sam se naviknuo na ovu, moram reci da upravo ova akusticna puno bolje zvuci. Bruce je odlican. Mozda je Nicko mogao malo kopirati Larsa sa Nothing Else Matters, recimo, u onom instrumentalnom dijelu si dati malo slobode. No, kako god bilo, izvrsna laganica. (No ipak je Nothing Else Matters puno bolja pjesma, pogotovo upravo zbog Larsa koji je popunio "prazninu" spore akusticne pjesme.) 9/10

Zavrsni dojam: osrednji album (naravno, osrednji za Maidene). Prelazak na format CD-a je ocito donio i imperativ da albumi traju 70 minuta. Steta, jer da se izbacilo Gates of Tomorrow, New Frontier i Wildest Dreams te izabralo između Face in the Sand i Age of Innocence, ovo bi bio opak album. Ovako je negdje u sredini.
 
Gul_Ranek said:
Steta, jer da se izbacilo Gates of Tomorrow, New Frontier i Wildest Dreams te izabralo između Face in the Sand i Age of Innocence, ovo bi bio opak album. Ovako je negdje u sredini.

sorry ali ovim si inače upskao recenziju, mislim da si potpuno u krivu

Gul_Ranek said:
, bijeda obicnog vojnika cija je duznost umrijeti na bojistu jer je "mesar" Haig tako odlucio.
tko je to?


čudno mi je kako to da ti se nije svidjela dance of death? i new frontier mislim da je jedan od dragulja, ne jako blistavih, ali dragulja
ok, ali ovo za journeymana kod mene ne stoji da bi nicko trebao šarat na sredini, ne znam
ok, a recenzija konkretnija nego moja i zbilja je super (iako se ne slažem u nekim stvarima), ali ok si okarakterizirao sve pjesme, dosta detaljno bravo (nadam se da će još netko )
 
Scream for me said:
fedmaršal heig , kolko je meni poznato je bio zapovjednik britanske vojske u prvom svjetskom ratu.
(sorry malo sam slabiji sa 1.Svjetskim ratom)
ma ja gledam gdje se spominje u pjesmi pa znam da ga nema
a na wikipedi-i ništa o njemu
 
evo da i ja napravim svoju mini recenziju ovog po meni sjajnog albuma.
na mene je album odmah prvi prvom slušanju ostavio jako jak dojam no čekao sam par dana dok u biti shvatim kako stoji pravo stanje stvari na toj ploči i to mišljenje nisam promjenio do dana današnjeg.
smatram da je album i tekstualno i glazbeno jak premda je nakon brave new worlda teško očekivat nešto puno jače i kvalitetnije.

wildest dreams - po meni jedna catchy pjesma koja je mogla i bolje bit odrađena , nisam nikad bio najveći fan te pjesme , volim ju poslušat uvijek no smatram da su mogli i bolje s njom. i šta se tiče svirke i šta se tiče teksta koji mi i nije nešto prejak u odnosu na neke stvari na ovom albumu , sve u svemu solidna pjesma za singl ali ispod maidena.6/10

rainmaker - na ovoj sam pjesmi ostao paf , jako dobro osvježenje predstavlja. od samog žestokog početka do finog i melodičnog daveyov sola , pjesma je ko stvorena kao singl i puno je bolja po mom mišljenju od wildest dreamsa. refren mi je također zarazan , uglavnom pjesma mi je predstavlja pravo osvježenje i odmak od wildest dreamsa.9/10

no more lies - mislim da su kolege iznad mene rekle sve što se ima reć o ovoj pjesmi , refren me uopće ne smeta što se ponavalja masu puta jer je pjesma u globalu savršena , od introa , do solaža , teksta . jedan od najjačih brojeva s tog albuma . početak mi je nešto presavršeno , stvara neku mističnu i zagonetnu atmosferu barem kod mene i sve tako dok se bruce ne zadere NO MORE LIES i onda je stanje delirijuma prisu8tno u potpunosti. nema te ocjene koja može opisat ovo , 1000000 je približno onolko kolko bi joj ja dao

montsegur - po meni jedna od najjačih mejden pjesmi novijeg doba , kako tekstualno tako i glazbeno. tekstualno bi ju čak možda i proglasio jednom od najjačih na albumu , odmah me pri prvom slušanju osvojila i stvorila kod mene ogromne simpatije , stvanro mi nije jasno zašto nije izvođena live jer imam dojam da bi live dostigla svoju veličinu u još većem sjaju nego na ploči. 10/10

dance of death - šta reć osim naklonit se ovakvoj pjesmi , naslovna pjesma koja savršeno ocrtava album i zaslužuje naziv naslovne pjesme . presavršena , uz dream of mirrors dokaz kako su gers i harris kvalitetan dvojac i kako ne posustaju. od početka do kraja ju samo jedna riječ može pravilno opisat , SAVRŠENO. 10000000

gates of tomorrow - ova pjesma mi je malo duže sjedala , svojevrsni muzički nastavak lord of the fliesa , ima mi dosta ok refren ali u globalu mi je jedna od slabijih točaka albuma , uglavnom , nije me impresionirala pretjerano stoga joj dajem ocjenu 8.

new frontier - ovoj pjesmi sam se radovao kao malo dijete i nije me razočarala , presretan sam što je nicko jedan od ko-autora pjesme i nadam se da mu to nije posljednje ostavarenje jer je pjesma stvarno močna i jaka , go ahead nicko , samo ti piši i dalje. 10

paschendale - isuse....šta reć uopće.....šta reć , ovu pjesmu dan danas slušam otvorenih usta , nešto najsavršenije ikad što sam čuo . smith i harris su vjerojatno najbolja kombinacija ikad , dva nevjerojatna spisatelja su stvorila remek-djelo na tom albumu . pjesma oduzima dah svakom sekundom i stvanro ne mogu bit objektivan prema njoj jer me još dan danas nakon 10000 slušanja iznenašuje.

face in the sand - jako lijep intro , melodija koja je zaraza totalnaaaa . vokalno jaka pjesma također i tekstualno , dosta kritički nastrojena i to je ono što mi se upravo i sviđa kod nje najviše , jedna od svjetlijih točaka albuma po mom skromnom mišljenju . 10

age of innocence - kao i svaku pjesmu na albumu , volim ju i rado ju svaki put poslušam ali nije da sam veliki fan , mislim da je kao i wildest dreams mogla bit puno bolje odrađena , ne kažem da je loša samo mi kod nje fali nešto što bi me nagonilo da kažem da mi je favorit stoga je moja ocjena 8

journeyman - kako je ivan opisao , lijep završetak albuma i poruka we'll be back...prelijepa pjesma , na livu također jedna od svjetlijih točaka , svakim slušanjem sve više cvate kod slušaoca. svidjelo mi se također što je pjesma u cjelosti akustična je time još bolje zatvara korice tog albuma. puna desetka

ispričavam se na ne objektivnosti no meni je ovaj album odmah iz prvog puta fantastično legao i dan danas ga rado preslušavam i uživam u stvarima koje će vječno ostat u mom srcu. također , album je dao par fantastičnih stvari kao što su no more lies , dance of death , paschendale i journeyman. sve u svemu solidan maidenov album ali ispod njihovih najvećih mogućnosti dakako stoga konačna ocjena za ocvaj album bi bila 8
 
Kako ga nema na Wikipediji? On je jedna od najznacajnijih figura u Prvom svjetskom ratu: http://en.wikipedia.org/wiki/Douglas_Haig . Primijeti poglavlje "Controversy", gdje se cak i spominje Passchendaele. Ne treba vise nista govoriti, sve pise tu.

BTW, Ivane, bih li te mogao zamoliti da za 15% smanjis onu sliku (Paschendale), kako ne bi smetala sirini pozadine, jer je ovo prilicno zanimljiva stranica sa tri recenzije DOD-a... Hvala puno!

(Jebiga, kad je ovo neka zastarjela i nefleksibilna verzija phpBB-a. Bacite pogled na http://forum.sfcentar.com , to je forum i pol!)
 
Uz Heiga, jos jedna velika licnost (doduse, postala poznata 20 godina kasnije) je bila na Paschendaleu, a to je Adolf Hitler. Inace, vojni rok je sluzio u Mostaru u kasarni "Sjeverni Logor"
 
Snake said:
Uz Heiga, jos jedna velika licnost (doduse, postala poznata 20 godina kasnije) je bila na Paschendaleu, a to je Adolf Hitler. Inace, vojni rok je sluzio u Mostaru u kasarni "Sjeverni Logor"

:shock: zbilja, to nisam znao, cool, ima li kakva spomen ploča, ili bi to bilo malo neukusno?
a nisam na wikipeidi-i ništa našao jer sam pisao HEIG, a ne HAIG. ne ali ja se zbilja ne mogu sjetiti ničega o njemu da smo učili, inače znam povijest :?
 
o njemu se baš i ne uči , odnosno ne spominje ga se previše pa tako ni mi nismo učili ali eto , malo radoznalosti i sve se sazna
 
Scream for me said:
.

wildest dreams - 6/10

rainmaker -9/10

no more lies - 1000000 je približno onolko kolko bi joj ja dao

montsegur - 10/10

dance of death - SAVRŠENO. 10000000

gates of tomorrow - ocjenu 8.

new frontier - 10

paschendale - . pjesma oduzima dah svakom sekundom i stvanro ne mogu bit objektivan prema njoj jer me još dan danas nakon 10000 slušanja iznenašuje.

face in the sand - 10

age of innocence - ocjena 8

journeyman - puna desetka

LOL
wildest dreams 6, ostalo 10 ili 1000000, a ono pjesma mi nije baš nešt pa onda 8 LOL
(nemoj se sad uvrijedit) mislim ni ja ni nitko od nas teško može biti objektiva, ali je smiješno
sve u svemu dobra recenzija, a gotovo smo identično komentirali face in the sand :wink: , predobra stvar
 
Back
Top