zanimljivosti u vezi Maidena

HijenA said:
iskreno....mene ne interesira da li bilo tko od njih pije ili ne dok god to ne utjece na njihovu svirku. a cini seda ne utjece...dakle :cool:

ma daj pa kakav si ti fan. pa i oni su ljudi, ja se trudim saznati što više o ljudima koji mogu snimit pjesme kao hallowed, fear, Clairvoyant.... i tako ih pokušavam cijeniti više kao ljude a ne kao tipove koji mogu s gitarama radit èuda
 
Ivan said:
ma daj pa kakav si ti fan.

velik :). preslusao sve albume preko nekoliko puta. IMHO jedan od najboljih je Seventh son.

pa i oni su ljudi, ja se trudim saznati što više o ljudima koji mogu snimit pjesme kao hallowed, fear, Clairvoyant.... i tako ih pokušavam cijeniti više kao ljude a ne kao tipove koji mogu s gitarama radit èuda

gle...ne znam kaj da ti napisem na ovo. naravno da se slazem sa tobom, ali smatram da, kopati po necijem tudjem privatnom zivotu, nije fer prema toj osobi, a kamoli prema bilo kome iz Maidena. druga je stvar citati Nicko-ovu kolumnu na www.ironmaiden.com a druga je stvar nekoga proglasit alkoholicarem (sto sam siguran da Janick nije). a ako i jest, to je njegova privatna stvar koja se ne bi trebala ticati nikoga osim njega. IMHO.
 
HijenA said:
gle...ne znam kaj da ti napisem na ovo. naravno da se slazem sa tobom, ali smatram da, kopati po necijem tudjem privatnom zivotu, nije fer prema toj osobi, a kamoli prema bilo kome iz Maidena. druga je stvar citati Nicko-ovu kolumnu na www.ironmaiden.com a druga je stvar nekoga proglasit alkoholicarem (sto sam siguran da Janick nije). a ako i jest, to je njegova privatna stvar koja se ne bi trebala ticati nikoga osim njega. IMHO.

:headbang:

svaka cast na napisanom postu..... nista drugo se ne usudjujem reci, niti smatram da je ista vise potrebno reci nakon ovoga
 
ok, da završimo JA NISAM REKAO DA JE JANICK ALKOHOLIÈAR; ALI NISAM REKAO NI DA NIJE. samo mi je bilo èudno zašto se baš njega povezuje svaki put s alkoholom. a u ovome se nebi potpuno složio s vama, ok nije u redu da sad ja kopam po njihovim privatnim životima, ali neke stvari moraš o maidenima znat. PA NIJE LI TI ÈUDNO DA SE NE ZAPITAŠ KAKAV ÈOVJEK MOŽE NAPISAT ODLIÈNU PJESMU A DA JOJ DA IME PRINESI KÆER KOLJAÈU (bring your daughter to the slaughter). i onda kad vidiš da je taj èovjek jedna izuzetno dobra osoba jednostavno želiš još neke stvari saznati, ali neæu ni ja iæi do nekih ludih stvari ali želim stvarno i o njima dosta znat i iz priv života
 
Ivan said:
PA NIJE LI TI ÈUDNO DA SE NE ZAPITAŠ KAKAV ÈOVJEK MOŽE NAPISAT ODLIÈNU PJESMU A DA JOJ DA IME PRINESI KÆER KOLJAÈU (bring your daughter to the slaughter).

jel ti uopce znas zasto je ta pjesma napisana?
 
Snake said:
jel ti uopce znas zasto je ta pjesma napisana?
znam da nije meni upuceno ali moram napomenuti da neznam na sto ciljas ali meni zvuci pjesma kao da je napisana sa svrhom da dobije puno svirke na mtvu i radio postajama
 
ok, da skratim:

pjesma je originalno napisana kao soundtrack za film Nightmare in The Elm Street, no nakon sto ju je Steve cuo, otkupio je sva prava na nju, malo preradio, i eto je na No Prayeru.... originalna vezrija je prvi put sluzbeno izdana na Bruceovoj kompilaciji The Best of
 
Snake said:
ok, da skratim:

pjesma je originalno napisana kao soundtrack za film Nightmare in The Elm Street, no nakon sto ju je Steve cuo, otkupio je sva prava na nju, malo preradio, i eto je na No Prayeru.... originalna vezrija je prvi put sluzbeno izdana na Bruceovoj kompilaciji The Best of
vidis to nisam znao. ali kazu da naucis nesto novo svaki dan
 
Ivan said:
ok, da završimo JA NISAM REKAO DA JE JANICK ALKOHOLIÈAR; ALI NISAM REKAO NI DA NIJE. samo mi je bilo èudno zašto se baš njega povezuje svaki put s alkoholom. a u ovome se nebi potpuno složio s vama, ok nije u redu da sad ja kopam po njihovim privatnim životima, ali neke stvari moraš o maidenima znat.

ok...tu se slazemo. mislim da bi stvarno sa takvim stvarima trebali zavrsit, jer, kako je bobo rekao, stvarno ce se neki idiot koji zna hrvatski, naci i reci na engleskom dijelu foruma da je Janick alkoholicar.

PA NIJE LI TI ÈUDNO DA SE NE ZAPITAŠ KAKAV ÈOVJEK MOŽE NAPISAT ODLIÈNU PJESMU A DA JOJ DA IME PRINESI KÆER KOLJAÈU (bring your daughter to the slaughter)

nije...imas takvih gro primjera...ne samo kod Maidena (recimo Killers) nego i kod drugih grupa (bilo heavy, power ili whatever).


i onda kad vidiš da je taj èovjek jedna izuzetno dobra osoba jednostavno želiš još neke stvari saznati, ali neæu ni ja iæi do nekih ludih stvari ali želim stvarno i o njima dosta znat i iz priv života

ma slazem se ja s tobom...i mene interesira od kud izvlace inspiraciju. to me interesira, nadam se da ce netko to i reci (mislim na njih iz grupe). ali, opet, to je usko vezano za sami rad grupe i njih kao autora, a nije vezano za njihov privatni zivot. tu je razlika...barem je ja tako vidim.
 
HijenA said:
ma slazem se ja s tobom...i mene interesira od kud izvlace inspiraciju. to me interesira, nadam se da ce netko to i reci (mislim na njih iz grupe). ali, opet, to je usko vezano za sami rad grupe i njih kao autora, a nije vezano za njihov privatni zivot. tu je razlika...barem je ja tako vidim.

Tako bi i trebalo biti. Pop zvijezde prodaju svoju glazbu na sve načine, a najmanje s samom kvalitetom glazbe. Svi se natjču svoriti neki posebni imidž, zvuk ili nešto slično, a najmanje se trude naučiti svirati istrumente. Tko je lud da provede 6-7 godina uz svakodnevno vježbanje.
 
BoBo said:
Tako bi i trebalo biti. Pop zvijezde prodaju svoju glazbu na sve naèine, a najmanje s samom kvalitetom glazbe. Svi se natjèu svoriti neki posebni imidž, zvuk ili nešto slièno, a najmanje se trude nauèiti svirati istrumente. Tko je lud da provede 6-7 godina uz svakodnevno vježbanje.

you read my mind :D
 
A ha a ja sam mislio da je Bring prvo napisana pa je tek onda išla u Elb Street. Thanks, ali to sam stavio samo kao primjer iako ju nikad ne bih stavio u Maiden TOP pjesme. I došla je na 1. mjestu UK Top Liste 5.1.1990
 
Ivan said:
A ha a ja sam mislio da je Bring prvo napisana pa je tek onda išla u Elb Street. Thanks, ali to sam stavio samo kao primjer iako ju nikad ne bih stavio u Maiden TOP pjesme. I došla je na 1. mjestu UK Top Liste 5.1.1990

mozda bi trebali otvoriti novi topic...koja vam je najdraza Maidenova pjesma?! ili je to vec bilo? 8)
 
BoBo said:
S najmanjim brojem prodanih kopija za top single u povijesti UK TOP 20.

sto automatski ne znaci da je pjesma losa...ali, kad se usporedjuje sa ostatkom, losija jest. opcenito, taj No Prayer mi nikad nije do kraja sjeo :)
 
Kao i da je top list važna. Do #1 su i došli zato jer nisu imali neku veću konkurenciju.

Još jedna zanimljivost je ta što ja ta pjesma bila #1 za vrijeme božića.
 
zato je i postala number one hit. Maideni su je sluèajno izbacili oko Božiæa, a nijednu drugu nisu tada, a zna se da se tada kupuje jaèe bla bla......
 
Maiden croatia said:
zato je i postala number one hit. Maideni su je sluèajno izbacili oko Božiæa, a nijednu drugu nisu tada, a zna se da se tada kupuje jaèe bla bla......

i zato što je bila toliko prikladna za Božiæ je dobila jednu vrlo znaèajnu nagradu; ZLATNA MALINA ZA NAJGORU PJESMU GODINE i novèanu nagradu u Vrijednosti 1 funtu. a li fuæka mi se, to je Maidenova pjesma i slušljiva je, a to šta je nekom kritièaru zapela za oko pa ju je htio ismijavat NO BIG DEAL. kritièari su jedva èekali da maideni tako što izdaju pa da mogu srat po njima, vidiš isto kao TNOTB pjesma, odmah su proglasili maidene sotonistima i ovim onim sranjima a nitko nije kao "SLUÈAJNO" ni primjetio da je par pjesama poslije gotovo sveta pjesma HAllowed. pola pjesme je o Bogu.
 
Ivan said:
i zato što je bila toliko prikladna za Božiæ je dobila jednu vrlo znaèajnu nagradu; ZLATNA MALINA ZA NAJGORU PJESMU GODINE i novèanu nagradu u Vrijednosti 1 funtu. a li fuæka mi se, to je Maidenova pjesma i slušljiva je, a to šta je nekom kritièaru zapela za oko pa ju je htio ismijavat NO BIG DEAL. kritièari su jedva èekali da maideni tako što izdaju pa da mogu srat po njima, vidiš isto kao TNOTB pjesma, odmah su proglasili maidene sotonistima i ovim onim sranjima a nitko nije kao "SLUÈAJNO" ni primjetio da je par pjesama poslije gotovo sveta pjesma HAllowed. pola pjesme je o Bogu.

do sa toboznjim sotonizmom kod maidena me toliko nervira da je to nevjerojatno. skoro sam se posvadjao sa frendom u vezi toga. popizdio sam. to je sve kriva katolicka demagogija i indoktriniranost. oni jednostavno ne mogu prihvatiti da netko drugacije misli od njih, oni ne mogu prihvatiti da sotona u TNOTB ne znaci sotonu niti da izvikivanjem 666 ne pokusavaju prizvat vraga. a kad se samo sjetim da su im na pocetku 80ih zabranili nastup u Chileu :x :x :x jer su, kakti, teske sotonjare :x :x :x

a maideni imaju veze sa sotonizmom, kao i ja s, recimo, Burtom Reynoldsom.
 
Back
Top