zanimljivosti u vezi Maidena

Steve je jednom prilikom rekao da su oni na Deep Purpleovom primjeru nauèili što se dogodi kad grupa pretjera. Kuži li tu tko šta je on time htio reæi?
 
jedina iron maiden single koja je dosla do prvog mjesta britanske ljestvice singlova je bring your daughter to the slaughter
maideni su imali samo dva broj jedan albuma na britanskoj top listi - number of the beast i seventh son. prvi album maidena je dospio do cetvrtog mjesta. ali usprkos svemu tome prva maiden singlica koje je usla u top 10 je bio can i play with madness

fear of the dark, number of the beast, powerslave i somewhere in time nemaju ni jednu pjesmu na kojoj su skupa radili steve harris i bruce dickinson. no prayer i seventh son ih imaju dvije, piece of mind ima tri, brave new world i dance of death imaju cetiri.
 
MaidenMadness said:
jedina iron maiden single koja je dosla do prvog mjesta britanske ljestvice singlova je bring your daughter to the slaughter
maideni su imali samo dva broj jedan albuma na britanskoj top listi - number of the beast. prvi album maidena je dospio do cetvrtog mjesta. ali usprkos svemu tome prva maiden singlica koje je usla u top 10 je bio can i play with madness

fear of the dark, number of the beast, powerslave i somewhere in time nemaju ni jednu pjesmu na kojoj su skupa radili steve harris i bruce dickinson. no prayer i seventh son ih imaju dvije, piece of mind ima tri, brave new world i dance of death imaju cetiri.

JA sam prilièno siguran da je Run To The Hills prvi singl koji je ušao na Top 10 UK, a ne Can I Play With Madness
 
MaidenMadness said:
ne. mozda ti mislis na reizdanje singla iz 2002 izdanog za promociju RiRa?

ja znam da je Bruce na Raising hellu rekao prije nego su izvodili Run To the Hills: "Ova je pjesma moj prvi uspješni singl pjevajte samnom koliko maožete"... A mislim da ne bi rekao da je to njihov prvi uspješni singl a da je zauzeo 30 i nekoje mjesto u UK Top listi
 
Nomad, Dream of Mirrors i Mercenary su pjesme koje su napisane jos za vrijeme pisanja Virtual XI albuma. Blaze Bayley je napisao dio teksta pjesme Dream of Mirrors, no Steve ga nije htio kreditirati na BNW-u za to
 
Snake said:
Nomad, Dream of Mirrors i Mercenary su pjesme koje su napisane jos za vrijeme pisanja Virtual XI albuma. Blaze Bayley je napisao dio teksta pjesme Dream of Mirrors, no Steve ga nije htio kreditirati na BNW-u za to

jel si siguran? gdje si to proèitao?
 
da, to sam i ja cuo....ali sta tu ima bit cudo, uvijek se naðe nedovršenog materijala s prošlih albuma od kojih se možda može spojit koja dobra pjesmica... :)
 
Snake said:
http://forum.maidenfans.com/index.php?showtopic=6074


i upravo doznajem da se dosadasnji B L A Z E raspao...... svi clanovi osim samoga Blazea su otisli iz benda, jer ne mogu nastaviti turneju zbog vlastitih projekata :(

tugaaaaaaaaa


ma dobro ajd ok. i da jeBLAZE napisao dio Dreama, postavlja se pitanje zašto nije Steve napisao tamo u lyricsima Harris gers bayley , nego samo Harris gers. a mislim da nije steve neki sebiènjak. dok je adrian za no prayer for the dying napisao Hooks in you sa bruceom, napisali su kod te pjesme da ju je adrian pisao
 
Èitao sam na jednom mjestu da je Adrian prije nego što je definitivno upao u Maidene imao "malu" provjeru. Morao je popiti kriglu pive za 5 sekundi, nauèiti svirati pjesmu Wrathchild za jedno veèe i još igrat s deèkima nogomet da vide kakav je nogometaš, samo mi je malo èudno kako je mogao nauèit svirat wrathchild kad je ona tek izdana na Killersu. ali to su vam ovi èasopisi kao Ok i Teen, pa sam jednom èitao da je prvi album Iron Maidena Killers.
 
Snake said:
i upravo doznajem da se dosadasnji B L A Z E raspao...... svi clanovi osim samoga Blazea su otisli iz benda, jer ne mogu nastaviti turneju zbog vlastitih projekata :(

means ... "zbog love".
 
BoBo said:
Nije nego 4.5 sekunde. :wink:

Kako možeš povjerovati takve gluposti.


nisam rekao da sam povjerovao, ja pamtim sve u vezi maidena. Ljudi jel tko primjetio u onom Big Brotheru da ima neki tip majicu Maidena. i znam da Drew Barrymore nosi njihovu majicu
 
Iz neslužbenog izvora sam èuo da je Steve ponovno pred razvodom i da je opet isti razlog Maideni-Brak on je izabrao brak. (šala) NARAVNO da je izabarao Maidene. zna li tko što o tome?
 
hm...neznam. Ja nisam baš upoznat s informacijama iz njihovog privatnog života. ALi bi me baš zanimalo kolko su se puta rastavljali...
Ali ja mislim da nitko od njih nije ostao s prvom ženom....
 
Ivan said:
Iz neslužbenog izvora sam èuo da je Steve ponovno pred razvodom i da je opet isti razlog Maideni-Brak on je izabrao brak. (šala) NARAVNO da je izabarao Maidene. zna li tko što o tome?

jel ti problem navesti taj "nesluzbeni" izvor?
 
Back
Top