Virtual XI

Gul_Ranek

Member
Bas sam danas poslusao VXI... Produkcijski gledano, dosta je los, sound gitara je dosta suh, pjesme su dosta slabe (sve govori cinjenica da se "Don't you think I'm a savior" ponavlja 108 puta). Bubanj je mozda najlosija stavka ovdje - kao da to nije McBrain - nema skoro nijednog prijelaza na cijelom albumu, bolno jednostavni i pocetnicki patterni. Navodno je imao strasnih problema sa leđima i nije mogao dugo vremena provoditi za bubnjem, pa je odlucio sve pojednostaviti i maksimalno brzo rijesiti svoj dio posla...

Mislim da ce se vecina sloziti da je to najniza tocka karijere Maidena, gledano relativno, naravno.
 
Pa sad, da mi je loš, nije. Skužio sam da mu neki zamjeraju Blazea, i da je malo muzički neinventivan, ali svejedno meni jedan od boljih albuma od maidena. Neznam zašto ali ima mi taj neki računalni štih, (npr. lightning strikes twice je pjesma o štetnosti korištenja računala za vrijeme oluje :) ; zajebajem se naravno ) nekako je futuristički i ima dobre melodije. X factor mi je najbolji od ova dva. Ali mislim da imaš i pravo, da kad objektivno gledaš, možda i je najslabiji od maidena.
 
likvor said:
Pa sad, da mi je loš, nije. objektivno gledaš, možda i je

ni meni nije loš. dapaće slušam ga dosta u zadnje vrijeme. ne znam svatko ima svoj ukus, a meni su svi albumi od maidena dobri.
 
Produkcijski je sigurno najlošiji, dok je meni sadržajno slabiji FOTD od VXI. Možda je to bio album samo da se snimi jer Bruce još nije bio spreman na povratak. Da ne nastane prevelika rupa između dva albuma. Steve je vjerojatno bio svjestan da je Blaze bio krivi odabir jer novih fanova nije bilo, a većina starih je okrenula leđa bendu. U toj situaciji nije imao neku veliku inspiraciju i volju.
 
GrimReaper said:
ni meni nije loš. dapaće slušam ga dosta u zadnje vrijeme. ne znam svatko ima svoj ukus, a meni su svi albumi od maidena dobri.
A gle, ako ćeš baš objektivno gledati Imaš albuma koji su slabiji. Ja npr. ne mogu gledati baš objektivno na Virtual XI jer mi je jednostavno drag album.
 
meni nije loš, daleko od toga - ali moram priznati da sam po tom pitanju subjektivna. U svakom slučaju, jedan od lošijih, i instrumentalno i tekstualno (gledam album kao cjelinu, mada ima remek djela na njemu kao npr lightning strikes twice ili when two words collide).

Zapravo bi se najviše složila sa BoBom po pogledu ovog albuma. Ni meni Blaze nikada nije sjeo, i dan danas uvijek rađe posegnem za drugim albumima. Eto. Sad but true. Nije mi štimala zamjena emocije - recitacija, mislim da znate o čemu govorim ... (sorry ali that's my opinion). Ipak to nisu Maideni oni pravi, jebiga but i feel that way
 
meni je fotd također nekako najslabiji, mada prodaja to ne govori, odnosno ne najslabiji, nego najdosadniji.... No ima i na Virtualu lipih stvari.... Clansan, when 2 worlds colide, come estias amigos... itd..
 
ja nisam objektivan, ali je meni to nije sigurno jedan od 3 najbolja albuma maidena (iako ni sam nisam siguran koja su mi 3 najbolja albuma, ali nema veze), svjedno VXI mi je maiden klasik. volim ga poslušat i vraćat se na njega. ne mogu reći da me je futureal očarao ili angel and the gambler, ali ima klasika, ka npr. the clansman, ali i ostalih pjesama koje su možda malo slabije ali su svejedno većina njih bolja od nekih bruceovih lošijih pjesama (solo) ili od nekih maiden najlošijih pjesama. nije to ni tako loš album, ima i tu jako zanimljivih tvari za poslušat.
 
BoBo said:
Produkcijski je sigurno najlo?iji, dok je meni sadr?ajno slabiji FOTD od VXI. Mo?da je to bio album samo da se snimi jer Bruce jo? nije bio spreman na povratak. Da ne nastane prevelika rupa izme?u dva albuma. Steve je vjerojatno bio svjestan da je Blaze bio krivi odabir jer novih fanova nije bilo, a ve?ina starih je okrenula le?a bendu. U toj situaciji nije imao neku veliku inspiraciju i volju.

Bez uvrede, ali sad si stvarno napisa sranje. Mislim da si totalno u krivu u vezi toga da je ovaj album snimljen kao nadopuna. Tako su mogli snimiti xxx albuma jer nisu znali kad ce se Bruce vratiti...

Sto se tice Steveovog izbora vokala, ja smatram da je odlicno pogodio koga ce izabrati bas zato sto je Blazeov vokal toliko drugaciji od Bruceovoga. Novih fanova je bilo, znam ja ljudi kojima su The X-Factor i Virtual XI najbolji maidenovi albumi. To da su stari fanovi okrenuli ledja bendu je nazalost istina, ali nisu svi odustali od benda.

Tek se tada vidi pravi fan, koji ce podrzati bend u svakoj situaciji i koji u najlosijem albumu vidi nesto odlicno. Nisu maideni toliko promijenili zvuk ili stil pa da bi ih oni pravi fanovi odjebali... Ne...
 
meni je album jako dobar i pri vrhu mi je dakako , najslabija karika albume je zasigurno angel koji ima tako dosadan i repetativan refren da mi se plače... album kao cjelina je sloidno odrađen makar je produkcijski gledano kao što ssu već kolege i navele jako loš. no , nikako ne mislim da je blaze bio pogrešan odabir , daleko od toga , da je steve želio kopiju dickinsona našao bi ju u nekome s većim glasovnim mogućnostima no ja sam mu do neba zahvalan što je odabrao blazea jer je blaze care. x factor ima presavršenu atmosferu i lyricse zato mi je možda i najdraži maiden album. jednostavno se uživim u ta blazeov mračni vokal i mračne tekstove da je to ludilo...
oba album su prejaka i dala su stvarno pregršt dobrih i kvalitetnih pjesama kao što su SOTC,LOTF,MOE,futureal, the clansman , LST....itd.
žao mi je što su ti albumi tolki podcjenjeni jer zaslužuju daleko veći respekt
 
Pakaa said:
Bez uvrede, ali sad si stvarno napisa sranje. Mislim da si totalno u krivu u vezi toga da je ovaj album snimljen kao nadopuna. Tako su mogli snimiti xxx albuma jer nisu znali kad ce se Bruce vratiti...

To je bila samo teorija, a ne moje misljenje sto se uistinu dogodilo. U prilog toj teoriji ide cinjenica da je Bruce kontaktiran pri kraju turneje 1998. godine. Moguce da su Steve i Rod u razgovorima nakon TXF zakljucili da se ne isplati raditi promjene i da odrade novi album u istom sastavu.

Pakaa said:
Sto se tice Steveovog izbora vokala, ja smatram da je odlicno pogodio koga ce izabrati bas zato sto je Blazeov vokal toliko drugaciji od Bruceovoga.

Ovisi kako gledas na to. Ako gledas samo glazbeno naravno da je napravio odlican potez dovodjenjem nekoga tko je bio totalno drukciji od Brucea. Jednako kao i 1982. kad je Paula zamijenio s Bruceom. Sad koliko je Blaze bio dobar izbor to je druga prica. Njegov najveci problem je bio problem s glasom tijekom turneje. Dobar dio americke turneje je otkazivan zbog toga i 95/96. i 98.. Steve je tvrdoglav, ali ne da ide glavom kroz zid.

Kad sam rekao da je bio los potez mislio sam iskljucivo na marketinski dio price. S turneja po stadionima i velikim dvoranama dosli su do manjih dvorana. U Americi su znali svirati u pubovima pred 1000-1500 ljudi. Prodaja albuma je pala.

Pakaa said:
Novih fanova je bilo, znam ja ljudi kojima su The X-Factor i Virtual XI najbolji maidenovi albumi. To da su stari fanovi okrenuli ledja bendu je nazalost istina, ali nisu svi odustali od benda.

Ali ti ljudi su daleko u manjini naspram onih koji danas kupuju albume i idu na koncerte. Moras shvatiti da zagrizeni fanovi, kao mi, cine manje od 10% Maiden fanova.
 
slažem se s bobinim zadnjim postom (ne da mi se citirat)

ovo je zanimljiva teorija, jer sad me poakla na razmišljanje. jeli moguće da su steve i rod tako brzo dovukli brucea nazad i tako lako pustili blazea? pa ipak su oni ljudi koji sve planiraju godinama unaprijed.
ma i da je VXI bio samo onak album meni je dobar.
angel je loš ali baš ne toliko koliko svi pričate, imaju maideni sa bruceom lošijih stvari.
the clansman je car albuma, como estais amigos se nadam da će odsvirat uživo, to mi liči na nekog dalekog pretka journeymana, a don't look to the eyes of the strangers je jedna od rijetkih pjesama na koje sam se zakačio još kad nisam slušao maidene. da je kraća bila bi odličan singl
WTWC i TLST, a posebno The educated fool bi mi bilo žao da ne postoje jer su mi to zbilja dobre maiden pjesme
 
Ok, Bobo... Ti imas svoje misljenje, a ja svoje. :D :D :D

A vidin i da te nisan skroz razumija sta si tija rec u prvome posto, pa zato pardon :D
 
Izgleda da sam pokrenuo jednu jako kvalitetnu raspravu, drago mi je! :D

Samo da se opravdam - cinjenica da Blaze pjeva na ovom albumu apsolutno ne utjece na moje misljenje jer smatram da je korektno odradio svoj posao na oba albuma. TXF mi je jedan od najboljih albuma Maidena.

Sto se komercijalnog uspjeha (ne samo prodaja albuma nego i koncerti) u to doba tice, svi znamo (kao sto je Bobo vec rekao) da se sviralo pred jako malim publikama i da je dobar dio ljudi okrenuo leđa Maidenima. Smatram da pravi fan nece okrenuti leđa svom bendu zato jer je izdao jedan ili dva losa albuma za redom (opet, pravi fan ne bi smio ni trpiti sranja kao sto su razni singlovi u zadnje vrijeme bez ikakvih b-side pjesama, razne orkestralne verzije i slicno).

No, kao sto sam se imao priliku osvjedociti sa par bootlega sa TXF i VXI turneja, Blazeovo pjevanje na "Dickinsonovim" pjesmama je bilo strasno lose. Nije samo on kriv za to, dao bi se okriviti i ostatak benda, koji ocito nisu zeljeli svirati u nizem tonalitetu da se prilagode Blazeu.

Jedna zanimljiva stvar - u knjizici igrice Ed Hunter (inace, jos jedno od onih sranja o kojima sam maloprije pricao) se na slici benda vec nalaze Dickinson i Smith. Stvarno, tko zna koliko mjeseci unaprijed su Rod i Steve Blazeu iza leđa dogovarali Dickinsonov povratak...
 
Gul_Ranek said:
(opet, pravi fan ne bi smio ni trpiti sranja kao sto su razni singlovi u zadnje vrijeme bez ikakvih b-side pjesama, razne orkestralne verzije i slicno).
nadam se da tu ne misliš na maidene jer se ne bi složio s tobom

Gul_Ranek said:
Jedna zanimljiva stvar - u knjizici igrice Ed Hunter (inace, jos jedno od onih sranja o kojima sam maloprije pricao) se na slici benda vec nalaze Dickinson i Smith.

photo session se obavi za par sati i sve sređeno
 
puno se toga blazeu iza leđda radilo i to je ono što sam bio naveo kao postupci koji mi se ne sviđaju kod nekih ljudi u bendu , recimo mcbrainovo ponašanje prema njemu ili dickinsonovo vrijeđanje kad ga je nazivao "stupid dawrfom..." je stvarno KRETENSKO i blaze to ne zaslužuje jer je svoj posao odradio maksimalno krektno i kvalitetno što god drugi mislili o njemu i kolko god pljuvali albume snimljene s njime za vokalom.
mislim da je uopće glupo i nepravedno uzpoređivat blazea i dickinsona jer je dickie ipak jedan od najvećih rock i metal vokala ikad stoga je svaka usporedba krajnje glupa. blaze je očajno pjevao dickinsonove pjesme što i ja mogu potvrdit jer sam poslušao nekih 10-15 bootlega s njim i to sasvim drži vodu.
a šta se tiče ovih singlove , igrica i ostalih sranja...gul tu si potpuno u pravu
 
ok, bruceovo ponašanje nije bilo na razini, ali moram priznat da se slažem kad je netko rekao (bob čini mi se ) da je bilo iritantno slušat blazea kako 100 puta viče c'mon ili takve neke gluposti, upropasti dobru pjesmu. slažem se da se nicko nije lijepo odnosio prema blazeu, ali nicko u to vrijeme nije ni pričao s bruceom tako da 'ko zna šta se motalo njemu po glavi
za singlice i ostalo
mislim da je dobro da maideni bilo šta i bilo kak izdaju jer kad pogledaš kak drugi bendovi to izdaju, zbilja ovo od maidena je zlata vrijedno
 
ja stvarno volim singlove i kupit ću im svaki ali video igrice i ostale kompilacije i neću baš jer ću rađe taj novac potrošit na ploče ili nešto drugo...

a ovo za brucea i nicka neću više niti komentirat , ponjeli su se ko kreteni i stvarno je glupo da ih se ide opravdavat šta se toga tiče i drago mi je da se blaze nij spuštao na njihovu razinu
 
Scream for me said:
dickinsonovo vrijeđanje kad ga je nazivao "stupid dawrfom..." je stvarno KRETENSKO

Samo ispravak netočnog navoda. Koliko znam to se dogodilo na turneji Maidena pocetkom 90ih kad je Wolfsbane bio pregrupa i rečeno je u totalno drugom kontekstu.

Back to topic. :)
 
pa da a blaze bi se pridružio bendu tokom BYDTTS :wink:

a koji god kontekst bio ne opravdava ga nimalo u mojim očima
 
Back
Top