OT: Komentari na Stipin blog

Snake said:
i jos jedna stvar koju mozemo dodati je da su hrvati operisani od smisla za humor, bar sto se tice kinematografije..... srbima nema premca tu, a bome ni sarajlijama....

A "Malo misto"?
 
Pa rekoh vec dvaput da treba imat politicku vezu da se dobije lova za film. Sad znajuci kakvi su nam politicari film nije niti imao sanse u Hrvatskoj. :)
 
Ako bih smio opaziti vrhunac kinematografije je europska i indijska.
Američka kinematografija ima filmove stila "mozak na pašu i žderi kokice". toliko ima malo izuzetaka i kada se pogleda tko stoji iza filam----->europljani.
 
Kad bi jos te kinematografije imale para za produkciju kao sto ima americka, to bi bilo to.

Iako, mozda bi se ravnoteza kvaliteta price/produkcija pocela pomicati prema produkciji. Tko zna.
 
Gul_Ranek said:
Kad bi jos te kinematografije imale para za produkciju kao sto ima americka, to bi bilo to.

Iako, mozda bi se ravnoteza kvaliteta price/produkcija pocela pomicati prema produkciji. Tko zna.

Well, to je istina, da Ameri troše najviše na svoje filmove. Ali ako pogledaš zašto-------->računalni fekti i grafika unutra filma te nebeski honorari za jednog jebenog sasvim prološeg glumca. Britanski filmovi ipak imaju dosta onog feelinga realnosti, bez obzira o čemu se radi.
 
Zato sto britanci imaju ogromnu tradiciju ne samo u filmovima nego u svemu. Kao i francuzi. Njihovim vlastima je u interesu da se snimaju kvalitetni filmovi. Amrikanci zele samo natuci lovu. Cast iznimkama kao sto su Michael Mann, Martin Scorsese, ...

Britanske kriminalisticke serije su 100x bolje od americkih. Ne mogu smisliti CSI (ili kako se vec zovu) i slicne. Koncentrirani su na tehnologiju i izgled glumaca, a prica je za djecu u osnovnoj skoli. U britanskim je obratno. Prica te drzi ispred ekrana jer ti treba mozak da bi razmisljao, a ne samo blijedo promatrao. Zadnja dobra americka serija je bila "Homicide: Life on the Street".

Ima tu jos puno primjera.
 
likvor said:
CSi je okej. Dosta nerealistično ali meni zanmljivo. I nema do Poirota!!!!

sad slažem se s likvorom u vezi csi-a, a i mrtav ladan je carica komedija :banana:

a za ostale sve:
ne možete u hrvtskoj kinematografiji naći samo jedan problem. problem je sve. npr. ''ništa nas ne može iznenaditi'' tomićeva knjiga je odličan scenarij. odlična predstava po tome napravljena, film 8000 puta lošiji. dok je kod drugih stvari obrnuto. nije ni kazališna scena bajna ali je na boljoj razini nego filmska i to podosta. na dramsku akademiju u zg-u za glumce 70% ljudi upada preko debele veze, i to je jedan od glavnoh problema isto.
 
Mislim da naša kinematografija nema problema s scenarijem, već s glumcima i redateljima. btw. moram pohvaliti američke crtnane serije poput simpsona, futurame, southparka, dexter's laboratory, cow & chicken i slično. E i ak je netko gledao Tripping the rift :banana:
 
Ivan said:
sad slažem se s likvorom u vezi csi-a, a i mrtav ladan je carica komedija :banana:
LOL
pogledaj mi nismo andjeli i sivi kamion crvene boje... budes promijenio misljenje
 
Snake said:
LOL
pogledaj mi nismo andjeli i sivi kamion crvene boje... budes promijenio misljenje
gledao mi nismo anđeli, a sivi kamion crvene boje mi je cd zaštekao nakon 1/3 filma. sumnjam da može biti bolji odmrtav ladan
 
likvor said:
Mislim da naša kinematografija nema problema s scenarijem, već s glumcima i redateljima.

ima, ima
scenariji za filmove se ne uzimaju po kvaliteti nego po vezi
 
E jeb'ga sada. Normalno da će biti povučene veze. Šta misliš da se i vani tako ne radi? Samo kažem da imamo i mi kvalitetne scenarije.
redatelj i glumci sve upropaste. Evo upravo sam pročitao izjavu Vinka Brešana koji je rekao da još scenarij za film nije gotov ali da će Predrag Vušević dobiti jednu ulogu. Halo? Čovjek još nema gotov scenarij ali ima glumca(kojeg često uzima, koji je kazališni glumac btw) za film. Ako to nije rađenje svega na isti kalup onda neznam što je!
 
Jeste vidili da navodno dolaze,neke jako gadne slike na stipin blog,odite pa pogledajte,tako je on najavio... :banana: ajde,baš da ga vidimo! :D
 
Back
Top