OT: Komentari na Stipin blog

BoBo

Active Member
Ispravak netocnog navoda. Riva u Splitu ne smrdi. :D

Splitska za razliku od zadarske nema orgulje, ali zato ima Marjan i u pozadini Kozjak i Mosor. 8)
 
nebih znao o smradu na splitskoj rivi nesjecam se niti kada sam zadnji puta tamo bio. medjutim mogu komentirati o smradu na nekim drugim rivama
ajme kako riva u vodicama smrdi to je odvratno...
 
MaidenMadness said:
ajme kako riva u vodicama smrdi to je odvratno...

osjetih to... don't wanna smell it EVER again.. to mi je uništilo jedne divne bajkere :bljak:
 
khm khm, žao mi je ako ću ikoga sada povrijediti ali Splitska riva bazdi neugodno. Nemojte me krivo shvatiti, ništa kontra Splita, ali najgore je pogotovo kada čiste dno luke. I Zadar nije ništa bolji kao ni ikoji grad koji kanalizaciju pušta ispred nosa. Ljetovao sam dosta godina na Šolti i Maslinica je isto sprovela kanalizaciju u lučicu i sada je nediskutabilno da bazdi. A obožavam Šoltu.
(Sada bi moglo biti paljade protiv Zagreba, ali i on ispušt akanalizaciju u Savu i mislim da je idiotno puštati govanca ispred svog nosa)


p.s. onog koga zanima, Split i Zagreb su jedini gradovi koji imaju riješene kolektore protiv govana za koje znam i opet smrdi(nekada))
 
Ne sjecam se kad sam zadnji put bio na rivi i da je smrdilo. Mozda smrdi kad je jugo. Kanalizacija je rijesena prije 10 godina.
 
BoBo said:
Ne sjecam se kad sam zadnji put bio na rivi i da je smrdilo. Mozda smrdi kad je jugo. Kanalizacija je rijesena prije 10 godina.
To ti je navika na grad. Mi Zagrepčanci smo recimo imuni kada Sava tokom ljetnih mjeseci, kada joj padne jako vodostaj, zna zabazditi(to sam jedino zapravo svjestan kada idem u Močvaru koja je na nasipu). Inače sjećam se tog od prije 10 godina. Tadašnji gradonačelnik je tada skočio u trajektnu luku i okupao se, jel'da?
 
Je, gradonacelnik je skocio. Mora malo smrditi kad je tamo luka, ali vise nema kanalizacije. Sjecam se sam za vikend u vojsci dolazio iz Zagreba i Karlovca i kad sam izlazio iz busa osjetio sam miris (meni to nije bio smrad nego miris jer sam znao da sam dosao kuci) mora u luci.
 
BoBo said:
Je, gradonacelnik je skocio. Mora malo smrditi kad je tamo luka, ali vise nema kanalizacije. Sjecam se sam za vikend u vojsci dolazio iz Zagreba i Karlovca i kad sam izlazio iz busa osjetio sam miris (meni to nije bio smrad nego miris jer sam znao da sam dosao kuci) mora u luci.
Moram priznati da neznam kak je sada jer u Splitu nisam bio dosta dugo. Ali još uvijek se sjećam kako se more postepeno bistri(iz smeđe u plavu) kada se trajektom ili katamaranom plutalo prema Šolti. Ali nešto sam čitao da ima opet nekih pizdarija s tim kolektorima za nečist iz kanalizacije.

(Još malo i ovaj topic će postati službeni topic sanitarne inspekcije i eko udruga)
LOL LOL
 
BoBo said:
Problem su Kastela, Trogir i Ciovo. To ce se srediti tek za par godina.

Trogir i Čiovo?Bio sam prije rata u Trogiru i kupao se u samom centru a ujak je isto tamo lovio ribe na pušku. Otkada on ima takvih problema. Prvi glas.
A i Čiovo isto. Mislio sam da je tamo okej more.
 
Koliko znam sve fekalne vode odlaze u Kastelanski zaljev. Vjerojatno si se kupao u zapadnom dijelu Trogira i juznoj strani Ciova.
 
meni je split zakon kao grad, ali na bačvicama mi je glupo kupanje totalno, dok npr. u zadru na plaži kolovare koja je točno ispod bolnice meni je zakon za kupanje iako plaža ima crnu zastavu, ali tamo je skakaonica, i to je zakon
 
Ivan said:
meni je split zakon kao grad, ali na bačvicama mi je glupo kupanje totalno, dok npr. u zadru na plaži kolovare koja je točno ispod bolnice meni je zakon za kupanje iako plaža ima crnu zastavu, ali tamo je skakaonica, i to je zakon
neznam vala, zivio sam '92 devet mjeseci u Splitu, bio sam dosta puta u njemu i nakon rata, ali ima nesto u njemu sto me odbija, nekakava slicnost sa Mostarom...... Rijeka me pravo odusevila kad sam bio u njoj u ponedjeljak
 
Snake said:
neznam vala, zivio sam '92 devet mjeseci u Splitu, bio sam dosta puta u njemu i nakon rata, ali ima nesto u njemu sto me odbija, nekakava slicnost sa Mostarom...... Rijeka me pravo odusevila kad sam bio u njoj u ponedjeljak

ma rijeka je zakon kao grad ali bi mi trebalo hrabrosti da se tamo okupam
 
Bravo, Snake i Ivane! Imate pivu! :D

Inace, u samoj luci (dakle, u centru grada) se nitko normalan ne kupa. No, vec 2-3 km istocno su Pecine gdje je voda (uglavnom) savrseno prihvatljiva za kupanje, a jos par kilometara dalje je Kostrena gdje se valjda 70% Rijecana kupa. Ostalih 30% ide zapadno prema Opatiji, Lovranu, Icicima, Moscenickoj dragi.
 
Gul_Ranek said:
Bravo, Snake i Ivane! Imate pivu! :D

Inace, u samoj luci (dakle, u centru grada) se nitko normalan ne kupa. No, vec 2-3 km istocno su Pecine gdje je voda (uglavnom) savrseno prihvatljiva za kupanje, a jos par kilometara dalje je Kostrena gdje se valjda 70% Rijecana kupa. Ostalih 30% ide zapadno prema Opatiji, Lovranu, Icicima, Moscenickoj dragi.

wow pa ja znam gdje su pećine :banana:

rijeka rocks :banana:
putokazi rocks :banana:
 
sorry ako sam koga uvrijedio, ali nekad doista zna bazditi. Zadar je isto riješio kolektorski odvod fekalija, na rivi je sasvim ugodno (uvala jazine, mada se gradonačelnik okupao, ja još uvijek ne bi). Ne smrdi na splitskoj rivi uvjek, ali doista zna zasmrditi, pogotovo za vrijeme juga i oseke...
 
Onda se kaze da zna zasmrditi, a ne splitksa riva smrdi. Siguran sam da se to i u Zadru zna dogoditi.
 
Pećine su zakon ;)
Sljedeći put kad bude netko od vas dolazio u Ri, možemo ići na kupanje LOL... ;)
@Ivan - mogli smo ja ti i Emma, kad si bio došao ;) hehe

btw ja sam se kupala za onim mutiranim somovima u rijeci ... bila je to nadasve zanimljiva večer ;) :shock: :D :bljak:
 
Back
Top