IMFC: Moja Verzija Milana

Status
Not open for further replies.

Maiden croatia

Active Member
Dakle, plan je bio onakav kakav je napisan i kakvog su ga svi pročitali.

U zadnjiih tri dana dogodilo se mnoštvo promjena oko odustajanja i dolazaka novih ljudi, a pogotovo zadnjeg dana, kad više nisam bio u mogućnosti koristiti komp i kad se dogodilo najviše promjena. Tako sam slučajno mislio da je jedno mjesto viška, a nje bilo, no ne znajući to upisao sam još Laura i Igora iz Rijeke, s time da je lauro dobio cijeli Aranžman za 750kn, a da nije uletio on, nekom sam čak htio podijeliti besplatno, jer glupo je da bude jedno mjesto prazno, a bus plaćen.

No, tu sam se u računici zeznuo, a pri tome me omelo non-stop nazivanje svih putnika iz svih djelova Hrvatske, pa je na put pribilježeno 34 osobe.

To smo tek shvatili u Rijeci, pa sam pokušao predložiti vozača da putnika iskrcaju na granici, pa da ju on prijeđe i ukrca se nakon stotinjak metara ponovno, no oni to nisu htjeli napraviti, jer tobož, što bi bilo da dođe kontrola (koja nije došla naravno).

Za izlazak je izabran Igor Geić (svaka čast ljudino), mada bi po pravilu trebao izaći Lauro, pošto je zadnji uplatio iznos i to po povlaštenoj tarifi. Svi znamo zbog čega sam ipak zamolio Geića da bude to on, iako mi je tip bio prilično simpatičan i dobroćudan. Ostavio sam mu svoj mobitel, jer nije imao svoj, te novaca da ima uza sebe, ako zatreba. Plan 2 bio je da ga prijatelji, koji bi tu prošli, pokupe sat kasnije i da on sa njima dođe u Milano. Oni su tamo doista došli i čekali na slovenskom dijelu granice, no kako vozač ima 095 kasnije sam sa njim izgubio kontakt, a Geića nisu puštali da prijeđe graničnu crtu, jer je bio, hm.... kako su rekli, pijan.

Dakle, da završimo priču oko Gejića... Upravo ovog trena uplatio sam mu natrag čitavu svotu koju je potrošio i obećao da će na sva daljnja putovanja, ma gdje išli, imati besplatan put i kartu. Također, čujem da će ovih dana na Maidene, pa kad odluči gdje će ići, neka samo kaže i tamo ga čeka besplatna karta i backstage propusnica. Mislim da je to sasvim ok i fer.

Zbog svega toga i dužeg stajanja na granici smo zakasnili na Milanski aerodrom dočekati Dickinsona, pa smo krenuli ravno ka Dvorani i više manje, pronašli smo je iz prve. Tamo smo se malo odmorili, a ja sam krenuo pronaći "vezu" koja će nam dati passice da uđemo besplatno na koncert. To je i učinjeno, pa su svi, osim onih što su unaprijed platili neovisno o putovanju (mislim da ih je bilo četvoro), te cure koja je našla kartu na podu, ušli besplatno na prvi koncert Maidena u Milanu. Ulazilo nas je troje po troje, tako da neki nisu vidjeli predgrupe, koje su dobroj većini ionako bila tek usputna smetala, osim Lauren Harris, koju su htjeli vidjeti, jer ipak je ona kćer od Steve-a Harris-a.

Troje preostalih ušli su skupa sa mnom nakon početka koncerta Maidena, no direktno u backstage, pa im je tad hendikep prerastao u Euforiju, jer su ušli u fuckin backstage i to još za vrijeme dok su Maideni svirali.

Passice koje smo radili, negdje nisu, a negdje jesu vrijedile, zavisi na koji smo ulaz išli, jer su na svakom ulazu vrijedila druga pravila. Primjerice Vlado (Dickinson) je prvu večer bez beda sa plavom vip passicom ušao u backstage i sreo Janicka, Smith-a i McBrain-a.

Više manje, svi mi koji smo se našli nakon koncerta pred binom, ušli smo zahvaljujući mom urgiranju u backstage, gdje su se ljudi fotkali sa crew-om (Doug Hall - sound, Michael Kenney - Klavijature itd, a na kraju nas je svojim dolaskom počastio i Nicko McBrain osobno, samo se nismo uspjeli fotkati, jer se dvorana trebala zatvarati, pa nas je security poslao vani.

Na večer smo krenuli tražiti naš Hostel, kojeg smo, iako smo imali mapu i njegovo mjesto ucrtano na njoj, našli tek negdje oko 2 iza ponoći. Mnogi mene krive za to, iako, kad sam već našao hotel i kad imam mapu, mislim da je to posao vozača, koje sam platio, jednako tako kao i autobus. No, kako se oni očigledno nisu snalazili, pomogao nam je rođak Deana Milanka, koji je svoj benzin i svoje vrijeme potrošio na dvosatno traženje hotela. Kada smo ja i on sa njegovim autom došli u tu rupu od ulice, vidjeli smo da je hostel obični squot u kojem baš i nije sigurno spavati. Zato je i bio tako jeftin. Ako sam kriv za to, kriv sam, no kada sam išao raditi aranžman, gledao sam da sve bude što jeftinije, kao i svi mi, jer teško da bi nas išlo ovoliko da je aranžman bio 1500kn. Na brzinu smo trebali donijeti odluku, te se složili da pronađemo bolji hotel, no tek se tad stvorio zajeb, jer od preko 30 hotela koje smo gledali, apsolutno svi, bez obzira na broj zvijezdica, bili su totalno popunjeni. Izgleda da su Maiden fanovi okupirali Milano samo tako. Ipak, našli smo izvrstan hotel niti 100 m od njihove glavne željezničke stanice i bilo je mjesta. Cijena mu je bila poprilično visoka, pa sam donio odluku da ćemo u njemu ipak spavati, no ipak sam odlučio dati ljudima na izbor, pa sam rekao. "Slušajte, hotel je poprilično skup, četiri do pet puta skuplji od onog iz aranžmana, koji je jako loš, a što nismo mogli vidjeti gledajući njegove internet stranice. Novcem od karata, koje smo trebali predignuti sura, kupit ćemo ulaznice za hotel, a na koncert ćemo ući kao i prije, jer mi je manager Lauren Harris obećao još više passica. Tko želi, može otići odmah u hotel, a tko hoće može ostati spavati u busu, a za to će dobiti natrag novac u iznosu koliko su trebali platiti prvi hotel. Nekomu je to trebalo za sutrašnje trošenje, pa se jedanaest ljudi dobrovoljno odlučilo na to, a Dean Milanko je išao spavati kod rođaka u stan. Kad smo se svi probudili ujutro, ekipa iz busa se išla otuširati i srediti u hotel, te su dobili novac natrag, a svi smo zajedno otišli u grupno razgledavanje Milana. Neki su visili po barovima, a velika grupa je otišla na skupno fotografiranje, prvo na centralni kolodvor, a zatim u velebni milanski Duomo. Nakon toga smo krenuli podzemnom vidjeti San Siro, no putem su neki sjeli u McDonalds-a, a ostali došli do San Sira, fotkali se usput svugdje, te pošli nazad. Skupno smo došli nazad do hotela i busa, te uz pomoć deanovog rođaka došli natrag do dvorane. Tamo sam dobio pet passica, dakle, četiri, po četiri osobe uvodio sam u dvoranu. Dakle, trebalo je napraviti osam đireva i svi bi ušli u roku od 15 minuta. Međutim, jedna skupina je malo zapela na način da je troje ljudi prošlo, a četvrtog su vratili, pa sam sa tim četvrtim morao proći na skroz suprotni ulaz, te potražiti ovu trojicu s kartama, koji nisu ni shvatili što se dogodilo. Realno sam se pobojao da će otići u rulju i tad bi nastao problem, no oni su vijerno čekali i svaka im čast na tome. U međuvremenu sam uveo petoricu ljudi u backstage da se upoznaju sa Lauren i Steve Harris-om, no kako su kod ove trojice bile tri preostale passice, nisam mogao uvesti svih pet, nego smo samo ja i Zdravko ušli.... no o tom doživljaju raspisat ću se naknadno. Nakon nekih pet minuta izjurio sam iz backstage-a vani (neka vam Barbi potvrdi), rekavši Harrisu da ga ne želim smetati, iako se on taman raspričao, jer sam znao da još petnaestak ljudi čeka na ulaz unutra i da su sigurno zabrinuti. Jedan dečko (Toni - Harris) je bio toliko zabrinut da je kupio kartu, no ja sam mu se kasnije odužio darujući mu originalnu passicu za backstage u Stuttgartu za sutrašnji koncert. Bio je više nego sretan.

Kada sam izašao vani, nekoliko ljudi je bilo jako uzrujano, huškano nekolicinom najratobornijih, no u roku od 10 minuta svi su bili u dvorani, pa su se strasti smirile. Drugi koncert je bio također izvrstan, a neke sam uspio uvesti u backstage da upozanju Lauren Harris, te koga tamo zateknu. Npr, Vlado (Dickinson) se zagrlio sa Dickinsonom i ustvrdio da je mek :), no rukovao se i sa Smithom, McBrainom itd.....

Nakon toga se vraćamo svi oko ponoći u bus. Vlado je u prvim redovima izgubio mobitel, jedan dečko novčanik sa oko 100kn, ali je našao dokumente, te su Damiru Čmarecu tik pred ulazak u bus maznuli aparat sa brdo slika i filmova.

Eto, to je bio kostur putovanja, bez detalja, koje ću navesti poslije. Ako itko tko je bio s nama u busu smatra da je programski zakinut i da je dobio manje od onog što mu je program navodio, neka traži cjelokupnu svotu natrag, osobno ću mu je do 31.12. 2006 isplatiti.

Osobno smatram da su ljudi dobili dva umjesto jednog koncerta, da ih je većina na ovaj ili onaj način ušla u backstage i slikala se sa nekim, mada top nije bilo navedeno u programu, da su umjesto hotela sa jednom, spavali u hotelu sa tri zvijezdice, a oni koji su spavali u busu spavali su dobrovoljno, kako bi dobili nešto novaca. Svi smo vidjeli Milano, proveli se, dosta ih je pohvatalo nešto, svi su stekli iskustvo kako se na koncerte može ući i besplatno iako su rasprodani itd.

Osobno sam poslao ispriku glavnom organizatoru koji nam je rezervirao 33 ulaznice za nedjelju po normalnoj cijeni, objasnivši kako smo iz Maiden Managementa dobili propusnice i ušli besplatno. Rekao je da nema problema i da se slobodno javimo ako nam ikad bude trebala ulaznica za koncert u njegovoj organizaciji, pa makar bili rasprodani, a oni drže cijelu sjevernu Italiju.

Eto, to bi bilo to.... ako sam nešto krivo prikazao, neka me netko ispravi....

Hvala
 
A cuj... Nije da mislim da je sve ispalo totalno lose, ali malo me financijski dio buni - mi koji smo spavali u busu smo dobili nazad 10 € (od hostela), i ispada da si sa nasim novcima od karata platio spavanje ostalima... Mozda ovo govori ljutnja iz mene jer nisam uspio doci ni blizu ikome iz benda...

BTW, i ja sam kupio kartu u subotu jer nisam imao strpljenja vise u 21:10 cekati...
 
Hm ajde ovako.
pod jedan: tvoja standardna priča i po običaju ti za ništa nisi kriv jer je sve splet zanimljivih okolnosti
pod dva: koliko se ja sjećam, ljudima si naobećavo maltene da će muškima Laureen pljugati u backstageu a ženske će imati privatne orgije s maidenima.
te ulaz u backstage, te ovo te ono, i na kraju ko se slikao s harrisom?koliko vidim pa ti i još možda par ljudi?standardno. ipak je vlastita guzica preča stvar. okej još ostaje oko 30 ljudi.
pod tri: hostel si reklamirao kao jebeni hotel prve klase, da ima ovo da ima ono. i onda se čudiš što ti ljudi spočitavaju za to?
Pa onda izbaciš lika na granici(well aint that cute,....but it's WRONG)
Pa koliko sam shvatio nisi ni kupio karte za koncert?gle ak ti netko da 1050kuna(ukoliko neznaš brojke a neznaš ni do 50 jer bi znao ljude u busu izračunati :wink: to ti je soma i pedeset kuna, onako žargonski) onda taj netko očekuje i kartu za nedjelju a to što si se ti ponudio da nekoga uvedeš i u subotu, well, to je tvoja dobra volja i sve ok, ali za nedjelju, gle čuda, si obećao karte, pa prema tome trebaju da budu tu.
Prvo sve sam isprobaj, možda se nisi zamislio nad tim ali ima ljudi koji žele normalno odgledati ko ljudi koncert a ne se klošariti na klupici i za svoje novce očekuju ono što im je obećano. Nije svatko materijal za "lude fanove i pametne grupije"
 
likvor said:
Hm ajde ovako.
pod jedan: tvoja standardna priča i po običaju ti za ništa nisi kriv jer je sve splet zanimljivih okolnosti
pod dva: koliko se ja sjećam, ljudima si naobećavo maltene da će muškima Laureen pljugati u backstageu a ženske će imati privatne orgije s maidenima.
te ulaz u backstage, te ovo te ono, i na kraju ko se slikao s harrisom?koliko vidim pa ti i još možda par ljudi?standardno. ipak je vlastita guzica preča stvar. okej još ostaje oko 30 ljudi.
pod tri: hostel si reklamirao kao jebeni hotel prve klase, da ima ovo da ima ono. i onda se čudiš što ti ljudi spočitavaju za to?
Pa onda izbaciš lika na granici(well aint that cute,....but it's WRONG)
Pa koliko sam shvatio nisi ni kupio karte za koncert?gle ak ti netko da 1050kuna(ukoliko neznaš brojke a neznaš ni do 50 jer bi znao ljude u busu izračunati :wink: to ti je soma i pedeset kuna, onako žargonski) onda taj netko očekuje i kartu za nedjelju a to što si se ti ponudio da nekoga uvedeš i u subotu, well, to je tvoja dobra volja i sve ok, ali za nedjelju, gle čuda, si obećao karte, pa prema tome trebaju da budu tu.
Prvo sve sam isprobaj, možda se nisi zamislio nad tim ali ima ljudi koji žele normalno odgledati ko ljudi koncert a ne se klošariti na klupici i za svoje novce očekuju ono što im je obećano. Nije svatko materijal za "lude fanove i pametne grupije"


you read my mind ... bow to you :wink:
 
Uostalom... doći će i 2008...

Baš će me zanimati potražnja za putovanjem, a siguran sam da će i druge agencije nuditi lijepe aranžmane...
 
Maiden croatia said:
Uostalom... doći će i 2008...

Baš će me zanimati potražnja za putovanjem, a siguran sam da će i druge agencije nuditi lijepe aranžmane...
ok lijepo ne ide ajmo s prijetnjama, dakle to je nova politika... ma daj ono dosta mi je toga više
 
tko prijeti...

Rekao sam da me baš zanima tko će nakon ovog groznog putovanja više htjeti putovati sa Stipom na Maidene...

Živi bili pa vidjeli...
 
Maiden croatia said:
tko prijeti...

Rekao sam da me baš zanima tko će nakon ovog groznog putovanja više htjeti putovati sa Stipom na Maidene...

Živi bili pa vidjeli...

fakat znam ko ne.
ako i budem išla ići ću samo prijevozom s vama i to isključivo zbog ekipe, a smještaj i karte ću si rješit sama. Uostalom to je Barby bio lijepo rekao u subotu. Fakat Stipe organizacija ti ne ide, prepusti to sposobnijima.
Što se backstagea i svega toga tiče, bilo je velikih obećanja koja nisu ispunjena, mene za to iskreno baš briga (ok nije da me baš briga ali mogu živjet i bez toga). Meni tu passicu obećavaš od 2 mjeseca. a di je? LOL

Šta se i čudiš da nitko ništa ne govori kad ti se svi uvlače u dupe lol :D LOL .. ma nvm, kako god
 
valjda ljudi imaju razloga uvlačit se u dupe..... mada to nisam primjetio....

Prema svakom sam bio pravedan maksimalno i pri ulazu i pri backstage-u i pri svemu....
Što se tiče backstage-a, oni koji su se držali dogovora nakon koncerta i svega ostalog, svi su dobili backstage mogućnost. Najlakše se otići zapiti sa tipom i onda se ljutiti što te nitko nije otišao tražiti.
Što se tiče Barbija, imao je on te svoje razloge za reći.... činjenica je da za koji dan skupa u manjoj i ozbiljnijoj grupi idemo u London... i da je, gle čuda, i on taj koji ide....
Da je bilo sposobnijeg odavno bi netko organizirao put na Maidene, ali nitko nije znao doći do karata. Valjda zbog toga što su sposobniji...

Što se tiče backstage-a u topicu sam više puta jasno napominjao da je sve to divno i krasno ali da se isto tako ništa od toga ne mora dogoditi, a sad je druga stvar što sam na koncert vodio poneko nezahvalno derište.

I na kraju, kad mi pri fotografiranju na vrhu milanskog Duoma, jedne od najvećih svjetskih katedrala netko kaže (na moju opasku da se sekund strpe, jer želim u kadar sa skupnom slikom staviti i kip Isusa u pozadini), "Jebeš Isusa, mi smo tu važniji", te na moje upozorenje o pristojnosti i općpj kulturi, (a bio sam vidno šokiran i potresen) te ista osoba kaže, pa što, jebeš Isusa, ko ga jebe....

Ja doista više nisam imao ništa za reći... Došlo mi je da se okrenem, sjednem na vlak i odem doma...
 
Maiden croatia said:
valjda ljudi imaju razloga uvlačit se u dupe..... mada to nisam primjetio....

Prema svakom sam bio pravedan maksimalno i pri ulazu i pri backstage-u i pri svemu....
Što se tiče backstage-a, oni koji su se držali dogovora nakon koncerta i svega ostalog, svi su dobili backstage mogućnost. Najlakše se otići zapiti sa tipom i onda se ljutiti što te nitko nije otišao tražiti.
Što se tiče Barbija, imao je on te svoje razloge za reći.... činjenica je da za koji dan skupa u manjoj i ozbiljnijoj grupi idemo u London... i da je, gle čuda, i on taj koji ide....
Da je bilo sposobnijeg odavno bi netko organizirao put na Maidene, ali nitko nije znao doći do karata. Valjda zbog toga što su sposobniji...

Što se tiče backstage-a u topicu sam više puta jasno napominjao da je sve to divno i krasno ali da se isto tako ništa od toga ne mora dogoditi, a sad je druga stvar što sam na koncert vodio poneko nezahvalno derište.

I na kraju, kad mi pri fotografiranju na vrhu milanskog Duoma, jedne od najvećih svjetskih katedrala netko kaže (na moju opasku da se sekund strpe, jer želim u kadar sa skupnom slikom staviti i kip Isusa u pozadini), "Jebeš Isusa, mi smo tu važniji", te na moje upozorenje o pristojnosti i općpj kulturi, (a bio sam vidno šokiran i potresen) te ista osoba kaže, pa što, jebeš Isusa, ko ga jebe....

Ja doista više nisam imao ništa za reći... Došlo mi je da se okrenem, sjednem na vlak i odem doma...

khm ok.
nisam se zapila sa tipom u subotu i nemoj lagat. bili smo na tribini gore jer se do dole nije moglo doći
Ja sam nezahvalno derište... ok that's your opinion
Ono za isusa, prvu rečenicu sam rekla, istina (sorry ak je netko vjernik) drugu nisam i nemam pojma otkud ti. a da si ti bio nešto posebno šokiran nisi, jebiga pa i čmarec je nešt slučno izvalio lol i šta sad, svijet će se srušiti?
jokte daj molim te nemaš više agrumenata pa se izvlačiš na moju kvazi nezahvalnost i nepoštivanje opće kulture lol
 
Maiden croatia said:
ne.... ja sam svoje rekao u prijašnjim postovima...
ž

koji su čista demagogija.
ok whatever fakat nemam volje više se svađat.
 
ok ljudi...dalo bi se mnogo zamjerki nać za svašta ali isto tako je stipe oko 30 ljudi uveo na koncert u nedjelju i u subotu... a neki sretnici među kojima sam i ja su otišli čak poslije subotnjeg koncerta iza stagea i slikali se sa određenim legendama i vidjeli nicku sa 3 metra udaljenosti...

tako da mislim da više rasprava nema smisla!

stipe je neke stvari zabrljao , šta se tiče smještaja i one preračunanosti ali nas je uveo oba dana , doduše , mene samo jedan i na tome kapa dolje
 
Screamy said:
ok ljudi...dalo bi se mnogo zamjerki nać za svašta ali isto tako je stipe oko 30 ljudi uveo na koncert u nedjelju i u subotu... a neki sretnici među kojima sam i ja su otišli čak poslije subotnjeg koncerta iza stagea i slikali se sa određenim legendama i vidjeli nicku sa 3 metra udaljenosti...

tako da mislim da više rasprava nema smisla!

stipe je neke stvari zabrljao , šta se tiče smještaja i one preračunanosti ali nas je uveo oba dana , doduše , mene samo jedan i na tome kapa dolje

za to saam mu već 10 puta rekla da skidam kapu
 
ajd ovako za sve koji misle da su unikatni i nezamjenjivi.
40 eura je oko 300 kuna, jel tako?tako je. put do milana dođe, pogotovo ak se ekipa podijeli za auto recimo, mizerno i ništavno. oko 500 kuna. eto taj iznos x2 i dodje 1000 kuna a karte za oba koncerta su tu skupa s putom.
Okej ovo pričam iz prve ruke jer je frend išao na subotnji koncert S KARTOM KOJU JE KUPIO!!!TAAAAAAAAAADAAAAAAAAAAAAAAAA. Za 500 kunaaaaaaaaaaaaaaaaaa! tadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
U debrecen je agencija globaltours(hemeroid je išao skupa s nama pa nek potvrdi) organizirala put za oko 550 kunića. Jeset da je put bio više nego spor lai wtf. imam sliku s harrisom, vidio ih sve s metar udaljenosti, i za to hvala Hemeroidu(btw hemeroidu imam tri tvoje slike, dvije s harrisom jednu s wallyem iz debrecena koje sam ti trebao dati još prije tri godine) kaj nas je nesebično upozorio na tu mogućnost da bi ih i gdje mogli vidjeti.
 
pa nitko ne kaže da je nezamjenjiv.... ljudi imaju mogućnost izbora...

No, pitam se.... čemu se ja uopće živciram, da sam barem zaradio... onda bi i ovo sve imalo smisla... Ma blah...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top