Filmovi koji su povezani s Maidenima

Znam da je :

-tema pjesme WHERE EAGLES DARE inspirirana istoimenim filmom u kojem glume Clint Eastwood i Richard Burton te također istoimenom novelom Alistar Maclean.

Pjesma STILL LIFE inspirirana je knjigom LORD OF THE RINGS(THE TWO TOWERS) J.R.R.Tolkien po kojoj je kasnije i snimljena triologija!

QUEST FOR FIRE inspirirana je također istoimenim filmom i to iz 1981.godine a film je adaptacija istoimene novele H.Rosny iz 1909.

-za THE TROOPER ste napisali, FLASH OF THE BLADE nemam pojma za koji je film soundtrack-prvi put čujem!!!

Da!!!Znam još da je pjesma TO TAME A LAND inspirirana knjigom(neznam autora) i filmom Franka Herberta RATNICI DINE.
Film je bio prikazivan na hrt-u u nastavcima i odličan je,a imate i na kioscima tiska za kupiti,samo 29 kn.Ja sam ga kupila,mrak mi je i pogledala već nekoliko puta!!!

-Još znam da su neke pjesme inspirirane velikim književnicima a posebice velikim engleskim romantičarima poput Coleridgea (RIME OF THE ANCIENT MARINER)
te
E.A.Poe-a(MURDERS IN A RUE MORGUE)...Nadam se da će i za to snimit filmove...

-da,sjetila sam se još nešto!za pjesmu FROM HERE TO ETERNITY nešto sam istraživala te sam mislila da je također tema pjesme povezana s istoimenim filmom,ali nije!!!Naime,ima jedan stari film From here to eternity (ljubavna drama za vrijeme 1.sv.rata)no nije povezana s pjesmom-koliko sam skužila!

:wink:
 
@ewox
Frank Herbert - Dune je knjiga a film je u produkciji Dino de Laurentisa gdje glumi Sting. Serija je novije proizvodnje to je na kioscima i obrađuje prve tri knjige(Dina-pješčani planet, Ratnici Dine i Djeca dine) i sufinancirana je od Nijemaca.
 
@likvor
Da,imaš pravo,autor je F.Herbert 8) (nisam čitala knjigu)!
Gledala sam film u produkciji Laurentisa,a od serijala imam samo nastavak Ratnici Dine!
:wink: 8)
 
Sign of the Cross i film The Name of the Rose.

Naziv A Matter of Life and Death su uzeli iz istoimenog filma.
 
Film The name of the rose...Ima li to ikakve veze sa istoimenom knjigom?!Znaš li možda tko je producent,tko glumi,iz koje je god.taj film?
 
BoBo said:
Naziv A Matter of Life and Death su uzeli iz istoimenog filma.

kao i heaven can wait


a čini mi se da se baš ne pridržavamo onoga da se ne piše puno, ja se suzdržavam , a vidim da neki raspalili. i čini mi se da književna djela nisu filmovi, ali ok.

The Hunt For Red October
npr. nemam pojma je li koja pjesma direktno insprirana tim filmom, ali se nešto šuškalo o tome da će neka pjesma sa AMOLAD biti. ima više koje bi mogle biti.
 
Run Silent, Run Deep je o podmornicama, ali nije sigurno o The Hunt For Red October.

Ako i je povezana s nekim filmom onda je to s tematikom iz drugog svjetskog rata zbog samog teksta.
 
The Prisioner kao i Back In The Village (sto nisam 100% siguran) su inspirirani serijom The Prisioner.
 
BoBo said:
Run Silent, Run Deep je o podmornicama, ali nije sigurno o The Hunt For Red October.
ne, ja mislim da su govorili da će je neka pjesma sa AMOLAD-a, ali nema veze
i da mislim da ti je ovo za BITV točno
 
The Man In The Iron Mask


btw evo jedno offtopic pitanje
pošto 90% ljudi ovdje obožava braveheart, jeste li primjetili što je zajedničko filmu Braveheart i the man in the iron mask (iz 1998)?
 
Kakve veze ima taj film s Maidenima? Nije valjda zbog "Iron" u naslovu? ;)

Ne znam sto je zajednicko.
 
BoBo said:
Kakve veze ima taj film s Maidenima? Nije valjda zbog "Iron" u naslovu? ;)

Ne znam sto je zajednicko.
pa ako se ja dobro sjećam (ne da mi se provjeravat) taj film je steve gledao kad je vidio Iron Maiden
 
Ivan said:
pa ako se ja dobro sjećam (ne da mi se provjeravat) taj film je steve gledao kad je vidio Iron Maiden

Da ali definitivno nije bio iz 1998 LOL , već je straiji crno bijeli iz 1939 ili onaj iz 68.
 
Ivan said:
pa nisam ni rekao da je on gledao 1975 film iz 1998 LOL
mislim ono
A čuj tako se činilo. Već sam mislio da si pojeo nešto halucinogeno. Ili si otkrio neki novi vid pojma vremena LOL LOL LOL LOL LOL
 
likvor said:
A čuj tako se činilo. Već sam mislio da si pojeo nešto halucinogeno. Ili si otkrio neki novi vid pojma vremena LOL LOL LOL LOL LOL

ha, ha
to što sam jučer jeo gljive ne znači da su bile ludare.
LOL
 
Back
Top