Filmovi koji su povezani s Maidenima

BoBo

Active Member
Nemojte sad na Iron Maiden Commentary i slicne website-ove pa prepisivati. Ajmo iz glave. ;) Jedan po jedan, polako, bez zurbe. :) Nemojte sad napisati podatke za 10 filmova odjednom. Dajte priliku i drugima.

Znaci da je tekst pjesme o samom filmu ili da se u filmu moze cuti nesto od Maidena (nije bitno je li 1 sekunda ili 5 minuta) ili da se netko od clanova benda pojavljuje u filmu ili da se film pojavljuje na spotu ili da se motiv iz filma pojavljuje na cover-u albuma, singla, ...

Filmovi na bilo koji nacin povezani s Maidenima.

Evo ja cu poceti s najjednostavnijom ...


The Clansman je inspiriran filmom Brave Heart. Audio verzija se nalazi i na DVD-u.
 
Bring your doughter..... na Strava u ulici brijestova, samo se ne sjećam koji broj.
Man on the edge je za film Dan Ludila s Majkl Daglasom.
 
gledo sam prije neki film(neznam ime) ugl. lik sa autom dolazi do neke zenske(mislim da ju je ubio kasnije :D :D ) i nest je kao bari a u autu mu svira number of the beast!
 
Spun (neznam kako se u prevodu zove)

Glume Brittany Murphy i Mickey Rourke, a cak se u jednoj sceni pojavljuje i Rob Halford. Na uvodnoj spici svira Number of The Beast, ali nekakva unplugged obrada od Djali Zwan
 
čmarec said:
gledo sam prije neki film(neznam ime) ugl. lik sa autom dolazi do neke zenske(mislim da ju je ubio kasnije :D :D ) i nest je kao bari a u autu mu svira number of the beast!

Bar se sjeti glumaca da mozemo locirati koji je film.
 
Prije jedno 15ak godina gledao sam horror Ž kategorije i za vrijeme filma je svirao Flash of the Blade kad soundtrack filma. Ne mogu se sjetiti nicega iz filma.
 
čmarec said:
gledo sam prije neki film(neznam ime) ugl. lik sa autom dolazi do neke zenske(mislim da ju je ubio kasnije :D :D ) i nest je kao bari a u autu mu svira number of the beast!

Hehehe pa nemogu vjerovati, na to sam upravo ja mislio dok nisam procitao tvoj post.Upravo to i neznam koji je film samo znam da je bio ja mislim Yugo i tip stane sa autom i kroz prozor na pločniku ugleda neke ženske i valjda ˝šprehaju˝ nešto, a iz auta The number na radiju.Baš me je to pogodilo i diglo adrenalin kada sam to vidio (odmah mi je film bio zanimljiv) hehe :)
 
Dance of Death je ne bas toliko tekstualno koliko vizualno povezan s francuskim filmom Vidocq.
 
Quest for Fire je inspirirana istoimenim filmom.

Samo sto tamo nije bilo dinosaurusa. LOL
 
BoBo said:
Prije jedno 15ak godina gledao sam horror Ž kategorije i za vrijeme filma je svirao Flash of the Blade kad soundtrack filma. Ne mogu se sjetiti nicega iz filma.

Film ti je Phenomena (ilitiga The Creepers), meni jedan od drazih :)

http://www.imdb.com/title/tt0087909/

Sjecam se davno u kinu kad sam ga gledao da su na prve taktove Flash of a Bladea skoro svi u kinu ustali i poceli bengat (bilo je to sredinom osamdesetih, pa je na vecernjoj predstavi bilo sve puno metalaca/rockera). :)
 
Ja sam isto znao za taj film, no Tanelorn me preduhitrio odgovorom. Tanelorn, koliko ti imaš godina i jesi li ikad bio novinar. Ono o ustajanju i banganju je, koliko se sijećam jedan istovjetni tekst koji je napisan u magazinu Ćao. Jesi to quotao odatler ili si ti napisao.

P.S. Phenomena je imala i remake, jel tako?
 
čmarec said:
gledo sam prije neki film(neznam ime) ugl. lik sa autom dolazi do neke zenske(mislim da ju je ubio kasnije :D :D ) i nest je kao bari a u autu mu svira number of the beast!
"Murder by Numbers"
 
Maiden croatia said:
Ja sam isto znao za taj film, no Tanelorn me preduhitrio odgovorom. Tanelorn, koliko ti imaš godina i jesi li ikad bio novinar. Ono o ustajanju i banganju je, koliko se sijećam jedan istovjetni tekst koji je napisan u magazinu Ćao. Jesi to quotao odatler ili si ti napisao.

P.S. Phenomena je imala i remake, jel tako?

27 godina a nikad se nisam bavio novinarstvom. Na taj film me vodio buraz jer sam tada bio pre mlad da bi me doma pustili samog na vecernju predstavu u kinu. O tom benganju u kinu je bilo napisa u novinama a ja sam samo svjedok toga (na moju srecu) :) Inace, brat mi je u to vrijeme radio za nekoliko novina pa je cak moguce da je i on to spomenuo u nekom od casopisa (Heroina, Quorum, Cao,...) :)

Phenomena jest navodno imala remake ali ga nisam imao prilike pogledati (niti pronaci igdje). A naravno da originalnu Phenomenu imam i na DVD-u, takve kult filmove volim imat u original kolekciji.
 
Znaci nije ž kategorije. :D

The Trooper je inspiriran filmom The Charge of the Light Brigade.
 
Tanelorn said:
27 godina a nikad se nisam bavio novinarstvom. Na taj film me vodio buraz jer sam tada bio pre mlad da bi me doma pustili samog na vecernju predstavu u kinu. O tom benganju u kinu je bilo napisa u novinama a ja sam samo svjedok toga (na moju srecu) :) Inace, brat mi je u to vrijeme radio za nekoliko novina pa je cak moguce da je i on to spomenuo u nekom od casopisa (Heroina, Quorum, Cao,...) :)

Phenomena jest navodno imala remake ali ga nisam imao prilike pogledati (niti pronaci igdje). A naravno da originalnu Phenomenu imam i na DVD-u, takve kult filmove volim imat u original kolekciji.

onda znaš što ti je raditi kad budeš slao spinal tap.... ja imam starih klasika ala stari nonsferatu, originalni masakr i sl.
 
ajd evo da i ja stavim nešto
1 pjesma 2 filma

The Longest Day (1962)
Saving Private Ryan
 
Back
Top