Dvojbe

Status
Not open for further replies.

BoBo

Active Member
Hrvatski Iron Maiden Fan Club organizira odlazak u Beograd, Atenu, Donington i Dubai. Prosle godine je organizira put u Milano i London. Svi oni koji zele na put placaju cifru koju je Stipe odredio. I sve to lijepo izgleda dok ne dodje do problema.

Sto je tu problem? FC pravno ne postoji. Kako FC pravno ne postoji ne postoji sluzbena(e) osoba(e) koje predstavljaju FC. Sve uplate se izvrsavaju na prvatni Stipin tekuci racun. Sada ne zelim govoriti o placanju poreza jer je to privatni Stipin problem.

Da je FC registriran kao udruga gradjana imao bi nekoliko clanova koji bi ga vodili. Njih bi birali sami clanovi FC-a. Vodstvo bi bilo odgovorno djelovanje FC-a, organizaciju putovanja, kontroliralo bi financije i sve ostala sto ulazi u domenu djelovanja udruge. Sve bi bilo kontrolirano od strane samih clanova i drzave.

Da je registriran kao privatna firma onda bi Stipe bio njen direktor i o svemu odlucivao. On bi bio odgovoran.

Tu vidim problem jer FC, iako nije pravno registriran, trenutno funkcionira kao privatna firma iako se kroz razgovore o FC-u o toma nikad ne govori. Sve mi se cini da FC sluzi kao sredstvo za vracanje nagomilanih dugova iako se u javnosti pokusava plasirati sasvim drukcija slika.

Taj problem uzrokuje jedan drugi problem. Treba li neprofitni forum kao maiden-world podrzati ovakan nacin rada FC-a? Kad bi vlasnicima foruma opisao sto se ovdje dogadja mislim da bi njihov odgovor bio vrlo jasan i brz.

Zanimaju me vasa misljenja.
 
Oni koji ga ne vole reći će da si u pravu. oni koji ga vole reći će da nisi u pravu ali kako ostali USERI nisu vlasnici i ADMINISTRATORI ovog foruma, moš' pitat koliko te volja jer će mišljenja biti podjeljena(iako će Stipe brže-bolje pretvoriti FC u udrugu da izbjegne plaćanje poreza i dobije poreznu olakšicu :evil: ).
Kako neke istine nikad nećemo saznati od njega(vrlo tajanstvena osoba) postoji jedan mali naputak a to je :Reklama se naplaćuje!!!!!.
Ako netko može zaraditi može i dati neku donaciju mjestu oglašavanja. barem u vidu mjesečne cifre za održavanje servera(ako se plaća uopće a i to nije puno, kojih 50-ak kuna).
Ali onda možda sam i u krivu, pa se unaprijed ispričavam.

my five cents

_likvor_
 
likvor said:
Ako netko može zaraditi može i dati neku donaciju mjestu oglašavanja. barem u vidu mjesečne cifre za održavanje servera(ako se plaća uopće a i to nije puno, kojih 50-ak kuna).

MW se nalazi na serveru koji adminu sluzi za profesionalne website-ove. Ne znam koliko je spreman ulaziti u nekakve aranzmane.

Tema je pogledana 60ak puta i samo dva odgovora. Izgleda da cu sam morati rjesavati situaciju.
 
BoBo said:
MW se nalazi na serveru koji adminu sluzi za profesionalne website-ove. Ne znam koliko je spreman ulaziti u nekakve aranzmane.

onda se ovaj prijedlog briše(ionako je bio primjera radi).
uostalom FC ima svoju stranicu pa neka se tamo rekalamiraju putovanja i slično. ako mu je već da ti da posudi forum ne mora uzurpirati baš svaki segment.
 
likvor said:
uostalom FC ima svoju stranicu pa neka se tamo rekalamiraju putovanja i slično. ako mu je već da ti da posudi forum ne mora uzurpirati baš svaki segment.

Hoce li admin dopustiti koristenje foruma od strane "privatne firme"? Sumnjam.
 
To su sve mućke, mućke i mućke, ali dok sve koliko toliko funkcionira nemam se potrebe buniti, no ipak ovaj FC treba malo bolje organizirati.
 
BoBo nisi ti tu Bog,ak si administrator,da o tavim stvarima odlučuješ,ak će on te stvari radit,a i sam je rekao da ih radi da zaradi nesto,onda je to njegova stvar,sto se mene tice to je nest ko na cmar-netu,kupujem-prodajem,

ispravi me ako griješim!
 
čmarec said:
BoBo nisi ti tu Bog,ak si administrator,da o tavim stvarima odlučuješ,ak će on te stvari radit,a i sam je rekao da ih radi da zaradi nesto,onda je to njegova stvar,sto se mene tice to je nest ko na cmar-netu,kupujem-prodajem,

ispravi me ako griješim!

Prvo nisam administrator, nego moderator.

Drugo tko odlucuje sto se moze, a sto ne moze radtii na forumu ako to nije administrator?
 
*Wratchild* said:
To su sve mućke, mućke i mućke,
dobrodošao u CROIMFC :evil:

*Wratchild* said:
ali dok sve koliko toliko funkcionira nemam se potrebe buniti,
Budi sretan jer prije nekoliko mjeseci nije funkcionirao uopće. i samo je pitanje vremena kada će se opet zamrznuti. i na koji način s koliko članova.

*Wratchild* said:
no ipak ovaj FC treba malo bolje organizirati.
Misliš? ovo je još nirvana prema onome što je bilo prije. a predsjednik FC-a je i inače poznat kao organizator.
btw. svim članovima CROIMFC-a sretno s iskaznicama. ja svoju staru iskaznicu čuvam ko oko u glavi.
 
Evo da se i ja izjasnim po ovom pitanju.

Dakle da skratimo postoji ovdje više pitanja:
1.)MW forum je neprofitan i Stipe ga koristi za zaradu
2.)pitanje funkcioniranja samog FC-a

Ad. 1.) Što se tiče samog oglašavanja organizacije puta na koncerte (ili bolje rečeno Stipine samoreklame) na ovom forumu mislim da bi admini foruma trebali odlučiti o reklamiranju na stranicama. nisam vlasnik foruma pa bi to bio moj odgovor na to pitanje. da je forum moj, nebi dopustila.

Što se tiče plaćanja reklame, mislim da stipe neće ponuditi pare, jer ako je neprofitni forum onda nema ni plaćanja. Lakše je odbiti reklamu.

Da li se nacin na koji FC trenutno funkcionira i organizira putovanja kosi sa pravilima neprofitnog foruma i je li presao THE liniju svojom zaradom na ovoj turneji?

da.

Ad.2.) Što se tiče organizacije FC-a, definitivno smatram da bi FC trebalo registrirati kao udrugu građana, ne samo zbog raznih povlastica (poreznih i slično) nego i zato jer osobno smatram da je glupo (i teško i neefikasno)da Stipe sam sve vodi. Svi dobro znaju da Stipe drži FC zubima i noktima LOL a drugi ne sudjeluju u radu iste, mada bi trebali, ako su već njeni članovi. I ne, ne pretendiram time na mjesto predsjednice ni išta slično, dapače uopće ne želim nikakvu funkciju u FC-u. lol.

Svi smo to prošli već 100 puta i mislim da je svima jasno da se Stipe hvata updateanja stranice tek kad mu gori pod nogama. (stipe, nhf, ali ovo je realno, dovoljno je da se sjetimo likvorova FC-a, i toga da si tek nakon šta je on krenuo s njome počeo updateati svoju).

BoBo said:
FC, iako nije pravno registriran, trenutno funkcionira kao privatna firma iako se kroz razgovore o FC-u o toma nikad ne govori. Sve mi se cini da FC sluzi kao sredstvo za vracanje nagomilanih dugova iako se u javnosti pokusava plasirati sasvim drukcija slika.

s ovim se u potpunosti slažem. ako će se netko ljutiti, neka.
sada neću početi o tome da ne bi opet bilo tema "moje viđenje xxx".
ionako je sve javna tajna, sve mi se čini. A od članova se nitko ne buni iz više razloga:
* ili ih jednostavno ne zanima
* ili ne žele kritizirati rad foruma jer bi se tako zamjerili Stipi i nebi upali u backstage, JOJ!

Screw that! ako je tako, to je JADNO! rest in pieces! :cross:

Samo funkcioniranje FC-a je problematično jer nitko ne moze negirati da način na koji FC funkcionira nije primjeren jednoj neprofitnoj organizaciji. FC više funkcionira kao privatna firma Stipe Jurasa, kako je BoBo i rekao, (sjetite se samo plaćanja na stipin račun etc).

Što se mene tiče FC ne funkcionira niti postoji u pravom smislu riječi nego postoji Stipe Juras organizacija koja iz svega pokušava izać sa profitom, a druge zaboli ona stvar jer, citiram "bolje da nekako "funkcionira" nego da stoji zamrznuto".

Iskreno mislim da to nije u redu, ali tko sam ja da sudim, ako većinu članova boli ona stvar za to šta se dešava sa FC-om te tko ga i kako vodi, i najvažnije - za ŠTA ga koristi, not my problem. Samo se zapitam kakvi su to fanovi koji su u FC čistu da se njihovo ime vidi - bitno je samo da sam ja ČLAN maiden FC-a, jelda? malo sutra. :x :x :x

Dakle, skraćena verzija.
IMCFC funkcionira kako funkcionira i Stipe kroz njega ostvaruje preveliku zaradu. Način na koji funkcionira NIJE primjeren jednoj neprofitnoj organizaciji, ali ja nemogu tražiti neznam kakve promjene. Ako većina članova smatra da to treba mjenjati onda imate moju podršku.


Pitanje je:
želite li da FC radi na ovakav nacin na koji radi ili želite nesto drugo?

ja definitvno želim da se način rada promijeni. Da FC bude registrirana udruga sa odgovornom hijerarhijom koja će FUNKCIONIRATI a ne da Stipe bude bog i batina. ETO.
 
BoBo said:
Prvo nisam administrator, nego moderator.

Drugo tko odlucuje sto se moze, a sto ne moze radtii na forumu ako to nije administrator?

ok moderator si,al ko tebi daje pravo da odlucis o tome? reko si da trazis nase mišljenje,i onda je netko rekao da se necemo o tome složit,jer su mišljenja podjeljena,i onda si ti rekao da ćeš ti sam odlučit!! wtf???
 
postoji vrlo jednostavno rješenje a to je da se pita vlasnika. ako u nešto niisi siguran pitaj nadređenog on će znati.
 
čmarec said:
ok moderator si,al ko tebi daje pravo da odlucis o tome? reko si da trazis nase mišljenje,i onda je netko rekao da se necemo o tome složit,jer su mišljenja podjeljena,i onda si ti rekao da ćeš ti sam odlučit!! wtf???

Ajde lijepo procitaj od izpocetka .... gdje sam rekao da cu ja to odluciti?
 
BoBo said:
MW se nalazi na serveru koji adminu sluzi za profesionalne website-ove. Ne znam koliko je spreman ulaziti u nekakve aranzmane.

Tema je pogledana 60ak puta i samo dva odgovora. Izgleda da cu sam morati rjesavati situaciju.


ovdje!!!!!!!!
 
likvor said:
postoji vrlo jednostavno rješenje a to je da se pita vlasnika. ako u nešto niisi siguran pitaj nadređenog on će znati.

Zato sam i poceo ovu temu da vidim misljenja ostalih, ali i da ih potakem na razmisljanje. Mogao sve ovo obaviti u pozadini i samo staviti obavjest sto je admin odlucio i onda bi nastala pobuna u slucaju nekih mjera.
 
čmarec said:
ok moderator si,al ko tebi daje pravo da odlucis o tome? reko si da trazis nase mišljenje,i onda je netko rekao da se necemo o tome složit,jer su mišljenja podjeljena,i onda si ti rekao da ćeš ti sam odlučit!! wtf???

čitaj s razumijevanjem, i to prvi bobin post. you missed the point. ;)
 
Sto se funkcioniranja kluba tice, slazem se sa Axy i mislim da bi sve puno bolje funkcioniralo kad bi isti bio registrirana udruga. Ako nista drugo, vise ljudi bi se ukljucilo u rad i organizacija bi bila efikasnija.

Sto se tice samog foruma, u tom slucaju bi sigurno klub zaradio nesto od organizacije putovanja i mogao bi si placati hosting stranica i foruma, sto ne bi kostalo vise od 200-tinjak kuna godisnje (npr. www.hrhosting.net , najjeftiniji hosting u Hrvatskoj, kvalitetan kao i svaki drugi). Tako da bi se izbjegao svaki sukob sa adminima ovog foruma.

Ali j**i ga, sve ovo ovisi o Stipinoj volji.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top