A MATTER OF LIFE AND DEATH

Ivan said:
ne nisam, pogledat ću (nadam se)

nisi pajtone gledao? :shock:
pa kakav si ti metalac? :D

salim se ;)

sto se tice zaljubljenosti u bendove, vise me ispizdi kada neko neki bend toliko dize u nebesa bez nekog argumenta...... primjer ovih "metalaca" u Mostaru, krajnji domet u muzici su im Metallica i Pantera, a furka im je sto dublji stim i sto brza dupla pedala......
 
IRON MAIDEN frontman Bruce Dickinson and founding bassist Steve Harris spoke to BW&BK recently about their forthcoming album A Matter Of Life And Death, due out in early September. Some excerpts from BW&BK's forthcoming major feature are as follows:

Bruce: “There’s lots of different bits of experimentation on it. The great thing is, it shows that we’re not hostages to fashion. It’s not like we’ve suddenly decided to go emo or anything like that. God forbid! It sounds like Maiden, but Maiden like you’ve never heard us before.”

Steve: “Working with (producer) Kevin (Shirley) was brilliant. It’s all come together on this album. He knows what he wants, he knows what we want. The whole thing has been absolutely painless and really enjoyable. It’s a more live sounding record than before. We’ve tried so many recording techniques in the past that you wouldn’t believe it, but I really think we found a way to getting as close as we can to recreate the live sound."
 
Snake said:
nisi pajtone gledao? :shock:
pa kakav si ti metalac? :D

salim se ;)

ne nisam ih gledao
ali ću ih pogledat jer znam da mi ih frend ima na dvd-u, nešto nastavaka
a ja nisam metalac, ja sam maiden freak koji sluša svašta ali ne samo metal, sad ovih dana vrtim andrea bocellija dosta, to baš i nije metalski?
 
Ivan said:
ne nisam ih gledao
ali ću ih pogledat jer znam da mi ih frend ima na dvd-u, nešto nastavaka
a ja nisam metalac, ja sam maiden freak koji sluša svašta ali ne samo metal, sad ovih dana vrtim andrea bocellija dosta, to baš i nije metalski?

nije, ali je svejedno dobro....
i ja slusam skoro sve vrste muzike, pa opet mi je metal najdrazi...... ne treba se po tome ograničavati..... ono metalac sam mislio vise "mejdenovac", al mi ni na kraj pameti da tu rijec upotrijebim
 
Ivan said:
ne nisam ih gledao
ali ću ih pogledat jer znam da mi ih frend ima na dvd-u, nešto nastavaka

Evo ti onda domaća zadaća preko ljeta:
Brianov život
Smisao života
Potraga za svetim gralom
od Pythona, do 20.7.2006, ovdje izbaci kratke recenzije za ocjenu. Svaka recenzija mora imati 1000 riječi :evil: te ukratko poveznice s stvarnim događajima u svijetu i maiden pjesmama.
Za višu ocjenu: hrabri viking erik.
Nema prepisivanja s Interneta.

:wink:
 
likvor said:
Evo ti onda domaća zadaća preko ljeta:
Brianov život
Smisao života
Potraga za svetim gralom
od Pythona, do 20.7.2006, ovdje izbaci kratke recenzije za ocjenu. Svaka recenzija mora imati 1000 riječi :evil: te ukratko poveznice s stvarnim događajima u svijetu i maiden pjesmama.
Za višu ocjenu: hrabri viking erik.
Nema prepisivanja s Interneta.

:wink:

mislim da doma imam potragu za sv. gralom i bio sam ju počeo gledati ali mi se činilo dosadno, ali sad kad kažeš da ima veze s maidenima :wink:
 
MaidenMadness said:
ja sam konkretno trazio za benjamin braaga nisam nista nasao.
a lord of light sam nasao neki skraceni plot:

Earth is long since dead. On a colony planet, a band of men has gained control of technology, made themselves immortal, and now rule their world as the gods of the Hindu pantheon. Only one dares oppose them: he who was once Siddhartha and is now Mahasamatman. Binder of Demons, Lord of Light.

eto tek tako da imas manje trazenja

Se meni samo čini ili je to ulomak iz Zelaznyjeve knjige "Gospodar Svjetlosti"???
btw. preporučujem čitanje iste

...."There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over." - najbolja izjava


:shock: :shock: :shock: :shock: možda će vam ovo zvučati glupo i zatucano sa moje strane, ali ne mogu se u potpunosti složiti sa ovime(There is life after maiden). Sama ova izjava je u meni izazvala takvu, skoro fizičku reakciju, :cry: :cry: ono sama pomisao da ih nema na sceni mi je totalno nezamisliva. čovječe počela sam plakat. stara mi je uletila u sobu i počela me pitat da šta me ko silovao (jer sam bila vani do sada) ... WTF! kad sam joj rekla to za maidene, poslala me u 3 plava mora ... uglavnom :|
Nemojmo se ni šaliti sa time, molim vas, mada imate pravo kad kažete da je nerealno očekivati da će uvijek biti tu.
Dobro je rekao Scream for me - barem sada ide i ivan snama u milano hehe !

ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE !!! :|

a volim ih u pm, neću ni razmišljati o raspadu :cry: ... toliko me brije da bi rađe da izdaju neke shitove kao metlica nego da prestanu svirati. mada znam da to nije fer jer bi ovako barem otišli kao VELIKANI ... Ma neću ni razmišljat o tome, jer Steve kad je rekao 15 nije to mislio kao konačan broj ... barem se nadam !
INAČE ĆU SE OSJEĆAT OVAKO :cross:

sad slušam Blood Brothers i naježila sam se FUL!!!
 
A Matter of LifeAnd Death??? Nisam ovo očekivao! Neki nazivi pjesama su čudni poput These colours don't run/Ove boje ne trče??? Dajte, to nije maidenovski, DOD i BNW je imao odlične tittlove i Legacy mi zvuči kliše kao i Out of the shados, a što se tiče covera ono je vjerojatno cover plakat za sljedeću turneju. Podsječa me na 2 Minutes to Midnight
Hmm,ovaj album će biti epičan, nadam se da neću čuti nešto poput Gates of Tommorow koja nije niti loša. Bruce kaže kako je ovo najbolji album koji su snimili sa Kevinom, dakle bolji od ipak genijalnog BNW i DOD-a. :suck:
 
MaidenMadness said:
pa bruce i je bolji vokal od planta

samo sto nicko nije ni do koljena bohnamu a adrian dave i janick skupa nemaju niti 50% gitaristicke virtuoznosti jednog jimmy pagea


just my :2c:

Okej, Jimmy Page je gitaristički virtuoz, ali je virtuoz i adrian i dave dok janick za mene nije virtuoz kao dave. Sumnjam da Dave ne bi mogao skinuti sve sole od Jimmya, ako bi on mogao skinuti neke sole sa SIT-a.
 
BoBo said:
Nisi. Snimiti 15 albuma samo zato sto je tako mislio prije 30 godina nije nikakav razlog. Bit ce ih 15, 16 ili 17 i to ovisi samo o tome hoce li moci fizicki izdrzati turneje.

U pocetku su snimali albume svaku godinu, pa dvije, pa tri. Kako je na pocetku zamisljao vjerojatno nije ocekivao da ce s Maidenima dozivjeti sredinu 90ih.


Judas Priest su is stariji od Maidena pa još sviraju i izdali su heavy metal album Angel of Retribution koji govori da imaju još snage, a Ian Hill i K.K. Downing imaju preko 60godina i izgleda da će izdržat još pet šest godina. Ako oni mogu izdržat toliko maideni mogu čak i deset sa manjim turnejama.
Ja sam najveći fan mejdena možda i na svijetu, čak sam emotivno vezan kao rijetki. :cross:
 
Blasius Pascalus said:
Judas Priest su is stariji od Maidena pa još sviraju i izdali su heavy metal album Angel of Retribution koji govori da imaju još snage, a Ian Hill i K.K. Downing imaju preko 60godina i izgleda da će izdržat još pet šest godina.

Nemaju preko 60, ali su blizu. Stariji su od Nicka godinu dana sto je i najveci problem za Maidene. Svirati bubnjeve i gitare nije jednako fizicki zahtjevno zato ce sve ovisiti o njemu. Steve ima vecih problema s ledjima (ili ramenom) zbog teskog basa. Srecom Bruce je najmladji tako da ce on nastaviti skakti po stageu bez problema za razliku od Halforda koji jedva da se krece po stageu (cuo tako).
 
Blasius Pascalus said:
Okej, Jimmy Page je gitaristički virtuoz, ali je virtuoz i adrian i dave dok janick za mene nije virtuoz kao dave.

daj molm te pa oni imaju totalno drukčije pristupe, meni je janick zakon, jer njemu je ipak na 1. mjestu show, a uz to još i fura odlične solaže, možda ne kao adrian i dave ali bez njega bi maideni bili nepotpuni, po mom mišljenju janick je uz steve-a najjači pisac, zato što konstantno sudjeluje u pisanju najboljih stvari na albumima, a mislim da ga ne bi držali u bendu da nije virtuoz, pa sjeti se samo da je on došao na NPFTD zamijeniti adriana i to mu je uspjelo, nije ostao popljuvan
 
hej hej , ljudi...brkamo viruoze sa jako dobrim gitaristima...jimmy page je jedan od najutjecajnijih gitarista ikad i njega se stvarno s jako malo ljudi može usporedit dok su dave,janick i adrian genijalni gitarist koje bi svaki bend htio imat unutar sebe no nisu kao james patrick page, to se moramo složit svi...mislim što je je , taj čovjek je u svoje vrijeme bio neprikosnoven zajedno sa blackmoreom,claptonom i beckom...
 
Znate što... kad se sjetim da je Kvin Zeppelin freak, da mu je to najdraži bend, i da je producirao njihov zadnji dvd i neke ostale radove, onda mi čak i dođe mali tračak pomisli da bi čak mogli Maideni na singlu napravit Zeppelin cover..... Eto, toga sam se sad slučajno sjetio. Možda im je Kevin predložio, a on sigurno ne bi bio zadovoljan da je to loše napravljeno...
 
Maiden croatia said:
Znate što... kad se sjetim da je Kvin Zeppelin freak, da mu je to najdraži bend, i da je producirao njihov zadnji dvd i neke ostale radove, onda mi čak i dođe mali tračak pomisli da bi čak mogli Maideni na singlu napravit Zeppelin cover..... Eto, toga sam se sad slučajno sjetio. Možda im je Kevin predložio, a on sigurno ne bi bio zadovoljan da je to loše napravljeno...
nebi mogli, nego su snimili cover ako se dobro sjecam i bit ce B-side na singlu
 
Zar nemaju vec jedan LZ cover? Communication Breakdown?

Ja samo sumnjam da su snimili Stairway to Heaven za B-side.
 
Back
Top