A MATTER OF LIFE AND DEATH

Vidim da nisam jedini kome su naslovi malo cudni za Maidene.

Malo sam razmisljao i cini mi se da bi mogao biti album o ratovima.

1. Different Worlds - sukob civilizacija
2. These Colours Don't Run - "colours" bi trebale biti boje na zastavi, sto bi znacilo da se ti vojnici ne povlace
3. Brighter Than a Thousand Suns - atomska bomba
4. The Pilgrim - putovanje brodom Mayflower preko Atlanskog oceana
5. The Longest Day - iskrcavanje u Normandiji
6. Out Of the Shadows - ovo moze znaciti bilo sto
7. The Reincarnation of Benjamin Breeg - moguce da je BB pilot, kapetan ili nesto slicno
8. For The Greater Good of God - americki ekspanzionizam
9. Lord Of Light - Sci-Fi knjiga "Lord of Light" - koliko sam mogao vidjeti i tu ima elemenata o ratovima
10. The Legacy - posljedice rata
 
BoBo said:
Vidim da nisam jedini kome su naslovi malo cudni za Maidene.

Malo sam razmisljao i cini mi se da bi mogao biti album o ratovima.

1. Different Worlds - sukob civilizacija
2. These Colours Don't Run - "colours" bi trebale biti boje na zastavi, sto bi znacilo da se ti vojnici ne povlace
3. Brighter Than a Thousand Suns - atomska bomba
4. The Pilgrim - putovanje brodom Mayflower preko Atlanskog oceana
5. The Longest Day - iskrcavanje u Normandiji
6. Out Of the Shadows - ovo moze znaciti bilo sto
7. The Reincarnation of Benjamin Breeg - moguce da je BB pilot, kapetan ili nesto slicno
8. For The Greater Good of God - americki ekspanzionizam
9. Lord Of Light - Sci-Fi knjiga "Lord of Light" - koliko sam mogao vidjeti i tu ima elemenata o ratovima
10. The Legacy - posljedice rata

zanimljivo...čak mi se i čini dosta realno , ako će to ovako izgledat...ali ne bi htio da im tematika bude rat u cijelosti , nek se dotiču toga ali u manjoj mjeri , ne moraju cijeli album
 
BoBo said:
Vidim da nisam jedini kome su naslovi malo cudni za Maidene.

Malo sam razmisljao i cini mi se da bi mogao biti album o ratovima.

1. Different Worlds - sukob civilizacija
2. These Colours Don't Run - "colours" bi trebale biti boje na zastavi, sto bi znacilo da se ti vojnici ne povlace
3. Brighter Than a Thousand Suns - atomska bomba
4. The Pilgrim - putovanje brodom Mayflower preko Atlanskog oceana
5. The Longest Day - iskrcavanje u Normandiji
6. Out Of the Shadows - ovo moze znaciti bilo sto
7. The Reincarnation of Benjamin Breeg - moguce da je BB pilot, kapetan ili nesto slicno
8. For The Greater Good of God - americki ekspanzionizam
9. Lord Of Light - Sci-Fi knjiga "Lord of Light" - koliko sam mogao vidjeti i tu ima elemenata o ratovima
10. The Legacy - posljedice rata
a i sam naslov albuma a matter of life and death je vrlo lagano povezati sa ratom
 
MaidenMadness said:
a i sam naslov albuma a matter of life and death je vrlo lagano povezati sa ratom

Pa zar nije ocito sto je usmjerilo moja razmisljanja u tom pravcu. :)
 
BoBo said:
Pa zar nije ocito sto je usmjerilo moja razmisljanja u tom pravcu. :)
pa ne bas
moje razmisljanje je islo ovako

hmm these colours don't run..ocito ima veze sa ratom
different worlds...drugacijoi svijetovi? drugacije ideologije? drugi svijetski rat? i sve je islo u redu dok nisam dosao do reincarnation of...
tu je islo....reinkarnacija...smrt? iskupljenje za nesto sto je napravio u proslom zivotu radi for the greater good of god...
the legacy......zasluzena nagrada radi obavljena posla?....preveselo za maidene malo ali why not?
 
MaidenMadness said:
the legacy......zasluzena nagrada radi obavljena posla?....preveselo za maidene malo ali why not?
mislim da će legacy biti kao patnja s kojom se živi do kraja, ali fora su od svih razmišljanja, i čini mi se da će možda i onda ovo biti neka vrsta konceptualnog albuma, ali These colours do't run bi se kladio da će biti pjesma u čast Britanije, neka patriotska. a matter of life & death mi je i malo dugačko za naslov, ali očekujem da će cover biti nekakvo ogromno bojno polje sa eddiejem negdje, a ne ovaj cover
 
Malo cu dublje pretraziti internet i vidjeti moze li se iza ovih naslova kriti koncepcijski album o ratovima, trenutnom stanju u svijetu, povijesti ratova i sl.

"Different Worlds" je prilicno ocito da bi se iza ovog naslova kriti komentar o trenutnom stanju u svijetu. Sukob izmedju krscanske i muslimanske religije.

"These Colours Don't Run" izgleda da je tipicno za americku vojsku i amerikance; mi smo najhrabriji, najbolji, ... Jedini problem je sto amerikanci pisu "color", a britanci "colour". Pitanje je li to povezano s tim i jesu li samo htjeli zadrzati svoj pravopis.
 
BoBo said:
Malo cu dublje pretraziti internet i vidjeti moze li se iza ovih naslova kriti koncepcijski album o ratovima, trenutnom stanju u svijetu, povijesti ratova i sl.

"Different Worlds" je prilicno ocito da bi se iza ovog naslova kriti komentar o trenutnom stanju u svijetu. Sukob izmedju krscanske i muslimanske religije.

"These Colours Don't Run" izgleda da je tipicno za americku vojsku i amerikance; mi smo najhrabriji, najbolji, ... Jedini problem je sto amerikanci pisu "color", a britanci "colour". Pitanje je li to povezano s tim i jesu li samo htjeli zadrzati svoj pravopis.
ja sam konkretno trazio za benjamin braaga nisam nista nasao.
a lord of light sam nasao neki skraceni plot:

Earth is long since dead. On a colony planet, a band of men has gained control of technology, made themselves immortal, and now rule their world as the gods of the Hindu pantheon. Only one dares oppose them: he who was once Siddhartha and is now Mahasamatman. Binder of Demons, Lord of Light.

eto tek tako da imas manje trazenja
 
nego palo mi je nesto napamet
pod pretpostvakom da je ovo koncepcijski album
sedmi sin iz ssoassa nikad nije imao ime
benjamin braag nije nikakva povijesna osoba koliko sam ja pretrazivao net
mozda su tako nazvali sedmog sina i da se koncept nastavlja na pricu ssoassa?

u tom slucaju jasno mi je zasto nisu album nazvali ssoass2 jer zna se da bi onda svi skepticno o tome gledali, kao samo pokusaj zarade lake pare

malo previse nategnuto ali kad vec spominjemo mogucnosti zasto ne?
 
MaidenMadness said:
nego palo mi je nesto napamet
pod pretpostvakom da je ovo koncepcijski album
sedmi sin iz ssoassa nikad nije imao ime
benjamin braag nije nikakva povijesna osoba koliko sam ja pretrazivao net
mozda su tako nazvali sedmog sina i da se koncept nastavlja na pricu ssoassa?

u tom slucaju jasno mi je zasto nisu album nazvali ssoass2 jer zna se da bi onda svi skepticno o tome gledali, kao samo pokusaj zarade lake pare

malo previse nategnuto ali kad vec spominjemo mogucnosti zasto ne?

papostoji mogućnost ali ne vjerujem da im je to palo na pamet , mislim da je sedmi sin ipak završio sa only the good die young ....ali vidjet ćemo , možda se ja varam .
 
MaidenMadness said:
ja sam konkretno trazio za benjamin braaga nisam nista nasao.

Apsolutno nista s Googleom.

MaidenMadness said:
a lord of light sam nasao neki skraceni plot:

To je iz one knjige koju sam spomenuo.

"The Pilgrim" ... evo sto Pilgrim znaci u engleskom jeziku.

1. A religious devotee who journeys to a shrine or sacred place.
2. One who embarks on a quest for something conceived of as sacred.
3. A traveler.
4. Pilgrim One of the English Separatists who founded the colony of Plymouth in New England in 1620.

Ono "The" bi mogla biti osoba u slucaju 4. ili netko tko vodi ratove za sveti cilj (ne nuzno muslimanski ekstemisti).
 
MaidenMadness said:
nego palo mi je nesto napamet
pod pretpostvakom da je ovo koncepcijski album
sedmi sin iz ssoassa nikad nije imao ime
benjamin braag nije nikakva povijesna osoba koliko sam ja pretrazivao net
mozda su tako nazvali sedmog sina i da se koncept nastavlja na pricu ssoassa?

Malo mi je to previse nategnuto. Naslovi pjesama su previse jednostavni i svakodnevni da bi se iza njih nalazio nastavak price o SS.
 
Mozda album ima veze s napadom na NY i dogadjajima nakon toga.

1. Different Worlds - koncepcija rata civilizacija
2. These Colours Don't Run - americki nacin razmisljanja
3. Brighter Than a Thousand Suns - (za ovo mi nista trenutno ne pada na pamet sto bi moglo simbolizirati ... mozda zlato?)
4. The Pilgrim - priprema i odlazak u smrt terorista
5. The Longest Day - napad na NY

(ovdje cu vjerojatno toliko gluposti napisati i vjerojatno nista nece imati veze s albumom kag izadje :) )
 
BoBo said:
3. Brighter Than a Thousand Suns - (za ovo mi nista trenutno ne pada na pamet sto bi moglo simbolizirati ... mozda zlato?)
moglo bi biti kao bogatstvo amerike itd.
a benjamin braag je kao neki mitski junak iz doba krizarskih ratova?

BoBo said:
(ovdje cu vjerojatno toliko gluposti napisati i vjerojatno nista nece imati veze s albumom kag izadje :) )
mislis da si jedini?
 
Brighter than a thousand suns -> možda eksplozija nuklearne bombe?
Benjamin breeg->it's a little bit of irish in the name?
For The Greater Good of God - inkvizicija?
These Colours Don't Run ->loš trip od loše trave? LOL
 
Back
Top