A MATTER OF LIFE AND DEATH

BoBo said:
Obrada "Stairways to Heaven"? Malo sutra. Fake. ;)
sad sam procitao sve one diarye sa snimanja i kevin shirley je u jednom od njih spomenuo da ce sva 4 b sidea biti obrade poznatih pjesama

so why not?
 
MaidenMadness said:
sad sam procitao sve one diarye sa snimanja i kevin shirley je u jednom od njih spomenuo da ce sva 4 b sidea biti obrade poznatih pjesama

so why not?

hm..to je prevelika pjesma da bi ju se išlo obrađivat , rađe ne , ne mogu napravit bolju od originala tako da bolje ne dirat to...
 
Scream for me said:
hm..to je prevelika pjesma da bi ju se išlo obrađivat , rađe ne , ne mogu napravit bolju od originala tako da bolje ne dirat to...
hmmm velicina i vaznost pjesme nikad nije sprijecavala ljude da je obradjuju
volio bih da je jer stvarno mi je zalosno kada cujem sta je onaj repper napravio od riders on the storm npr

ili ona obrada britney spears - i can't get no satisfaction

a to su samo neki biseri

gle prema tome maideni kako odradjuju stairway to heaven - bogovski
koliko god to bilo bogohulno

ali ako stvarno budu obdradjivali i ako budu sjebali onda iduci put kad budem na koncertu maidena stevea cu gadjati u glavu orginalnim led zeppelin IV albumom :D
 
MaidenMadness said:
hmmm velicina i vaznost pjesme nikad nije sprijecavala ljude da je obradjuju
volio bih da je jer stvarno mi je zalosno kada cujem sta je onaj repper napravio od riders on the storm npr

ili ona obrada britney spears - i can't get no satisfaction

a to su samo neki biseri

gle prema tome maideni kako odradjuju stairway to heaven - bogovski
koliko god to bilo bogohulno

ali ako stvarno budu obdradjivali i ako budu sjebali onda iduci put kad budem na koncertu maidena stevea cu gadjati u glavu orginalnim led zeppelin IV albumom :D

ma znam da je žalosno kako su neki ljudi obradili pjesme , ili sheryl crow kad je skinula sweet child o'mine , koma...ali bolje ne stairway , nekako mi ta pjesme ne ide za obradu , ne znam kako da to objasnim ali jednostavno ne bi želio da obrade tu pjesmu
 
ma dajte pa nema teoretske da je to obrada stairwaya, nemojte biti smiješni jer je pisalo da će biti obrade ali da će one ići na singlove, a mislim da maideni nisu tip benda koji će staviti na svoj album obradu. pogledajte npr. doctor, doctor
a ja msilim da ovo nije nemoguće što mm kaže jer je ipak tu reinkarnacija benjamina, pa bi to mogao biti 7th son, iako je umro mlad
a mislim i da nisu toliko pjesme upućene sadašnjem stanju u svijetu, možda ih je par ali mislim da većina neće biti, jer su tako nešto govorili kad su izdali dod oko face in the sand,
a these colours don't run sumnjam da će biti biti politička pjesma, nego više pjesma o hrabrosti u stilu kako treba ostati stajati čvrsto i kada te gađaju
longest day mi se čini da bi mogla biti dosta lagana pjesma, mislim ne neka razbijačina odmah na početku
 
Ivan said:
ma dajte pa nema teoretske da je to obrada stairwaya, nemojte biti smiješni jer je pisalo da će biti obrade ali da će one ići na singlove, a mislim da maideni nisu tip benda koji će staviti na svoj album obradu. pogledajte npr. doctor, doctor

Pogledaj malo bolje cover na linku. Nije album nego single "The Longest Day"

Ivan said:
a these colours don't run sumnjam da će biti biti politička pjesma, nego više pjesma o hrabrosti u stilu kako treba ostati stajati čvrsto i kada te gađaju

Kao npr. jajima?
 
BoBo said:
Pogledaj malo bolje cover na linku. Nije album nego single "The Longest Day"
to sam vidio ali ne znam tj. nisam siguran da je taj cover za single potekao od maidena. a ako ćete me pojesti zbog ovoga ja ću svejedno reći da je meni dickinson bolji vokal od planta, pa mislim da će mi se ova verzija stairwaya svidjeti, ako je taj cover i ta informacija točna

BoBo said:
Kao npr. jajima

da LOL
ali opčenito ako te sputavaju
 
pa bruce i je bolji vokal od planta

samo sto nicko nije ni do koljena bohnamu a adrian dave i janick skupa nemaju niti 50% gitaristicke virtuoznosti jednog jimmy pagea


just my :2c:
 
MaidenMadness said:
pa bruce i je bolji vokal od planta

samo sto nicko nije ni do koljena bohnamu a adrian dave i janick skupa nemaju niti 50% gitaristicke virtuoznosti jednog jimmy pagea


just my :2c:
smith itekako je do koljena pageu , on je fantastičan gitarist. čovjek ima i feeling , i brzinu i fantastične melodije slaže no page je ipak page , jedan od najvećih gitarista svih vremena. ne možeš uspoređivat različite generacije gitarista. ista stvar kao i s autima. dobar mi je stari ferrari , sviđa mi se više no novi ima više konja,jači je , veća brzina...itd. to se dvoje može i mora gledat sukladno s vremenom u kojem su djelovali
a john bonham je svoja klasa bubnjara...s njim se jako malo bubnjara može usporedit
 
dobro za gitare neću ulazit u raspravu, ali nicko je lošiji od bonhama i tu smo u minusu, ali zato je steve nenadmašan
za gitare, page je legenda , ali kao što je scream rekao meni se ipak više sviđa ovaj stil nego tadašnji, iako je page bio revolucionarniji
 
Ivan said:
dobro za gitare neću ulazit u raspravu, ali nicko je lošiji od bonhama i tu smo u minusu, ali zato je steve nenadmašan
za gitare, page je legenda , ali kao što je scream rekao meni se ipak više sviđa ovaj stil nego tadašnji, iako je page bio revolucionarniji

Nicko uopce nije losiji od Bonzoa (RIP), vec su njih dvojica totalno razliciti i svaki od njih ima svoj specifican stil sviranja
 
Swedish newspaper Aftonbladet has posted three articles on Iron Maiden and their upcoming album - one where the band members talk about how smooth the recording went, one that describes the new album and one account of the bands' reactions while watching England playing Sweden in the world cup.

The three articles, in Swedish, can be found here, here and here. Read on for translations of the important parts.

Many thanks to OcA for the head's up

The first article consists of quotes from different band members mixed with typical journalist's filler comments. Steve Harris says the recording went so easily "It felt like something was wrong". Allegedly, during the whole recording process there was not a single fight or heated argument, due to the band being more harmonic than ever.

Or, as Steve puts it, "Nicko knew the songs much better this time. On every record I usually have a fight with Nicko over arrangements and such. This time we didn't have any and it made us worry." Says Nicko: "I think it's a lot because I've been more mature this time. I have taken into consideration what the song needs, not what I'd like to play"

During the making of Dance of Death, however, the fights were much more plentiful. "It went so far we stood shouting at each other", says Nicko. "I was so angry we almost started fighting."

Steve also explains the thoughts behind the new album's title, A Matter of Life and Death: "Six, seven songs on record circles around war and religion. Religion has caused more death, pain and misery than anything else. And we never seem to learn. Unbelievable."

Regarding the future, Steve is more doubtful. "From the beginning I've said Maiden will make fifteen studio albums. In that case there's only one left and that makes me sad. There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over."

Aftonbladet also got to listen to Maiden's new album and describes it in the second article. There's a lot of empty words in it but summing it up, here's what it says:

- If you liked Brave New World and Dance of Death, you'll be happy with it.
- The band continues on the progressive road and the music often switches between soft and hard.
- The big arrangements and complex structures of the last albums return.
- "Out of the Shadows" is said to sound a bit like Children of the Damned and Bruce's classic solo number Tears of the Dragon.
 
agh brave new world i dance of death :|
to mi vec ne zvuci obecavajuce jer mi niti jedan od ovih albuma nikad nije legao

steve govori o tome kako ce snimiti jos samo jedan studijski album


nazovi me kako god hoces ali mislim da nisam jedini koji na to kaze - yeah right
 
Snake said:
Regarding the future, Steve is more doubtful. "From the beginning I've said Maiden will make fifteen studio albums. In that case there's only one left and that makes me sad. There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over."

:shock: :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ako je istina, ali mislim da se steve ne šali s takvim stvarima, a daj link za ostatak intervjua, u vezi albuma i utakmice
 
Ivan said:
ako je istina, ali mislim da se steve ne šali s takvim stvarima, a daj link za ostatak intervjua, u vezi albuma i utakmice

ako znas svedski

http://www.aftonbladet.se/vss/noje/stor ... 34,00.html
http://www.aftonbladet.se/vss/noje/stor ... 39,00.html
http://www.aftonbladet.se/vss/noje/stor ... 37,00.html

@maidenmadness: sto se tice te similarizacije sa BNW i DoD, i Stipe je dosta toga poistovjetio na DoD-u sa starim stvarima, medjutim, kad sam dobio album, stvar je ispala potpuno drukcija......

sto se tice snimanja jednog albuma, steve je rekao da je od pocetka htio snimiti 15 albuma i da mu je u tom slucaju ostao jos jedan i da mu je krivo zbog toga, a ne da ce snimiti jos samo jedan album..... uglavnom, sta bude bit ce, bar se dosada nisu prosrali ko Metallica zadnjih 16 godina..... neka snimaju koliko god budu mogli i htjeli....

"There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over." - najbolja izjava
 
Snake said:
"There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over." - najbolja izjava

zašto najbolja? ne znam da će ''piss off some people'' mislim da će bacit u depresiju

Snake said:
sto se tice snimanja jednog albuma, steve je rekao da je od pocetka htio snimiti 15 albuma i da mu je u tom slucaju ostao jos jedan i da mu je krivo zbog toga, a ne da ce snimiti jos samo jedan album..... uglavnom, sta bude bit ce, bar se dosada nisu prosrali ko Metallica zadnjih 16 godina..... neka snimaju koliko god budu mogli i htjeli....

a dobro to se može i tako uzeti, ali mislim da je time rekao da je ispunio san/želju i da ga dalje ne zanima, ali nadam se da nije tako
 
Ivan said:
a dobro to se može i tako uzeti, ali mislim da je time rekao da je ispunio san/želju i da ga dalje ne zanima, ali nadam se da nije tako

mislio sam u kontekstu: "Da covjek misli samo na fanove, a ne i na sebe, Maideni bi trebali vjecno zivjeti i biti vjecno mladi (mislim na clanove)". Nije li to malo nerealno?
 
Snake said:
mislio sam u kontekstu: "Da covjek misli samo na fanove, a ne i na sebe, Maideni bi trebali vjecno zivjeti i biti vjecno mladi (mislim na clanove)". Nije li to malo nerealno?

pa je ok, sorry krivo smo se razumjeli
 
meni srce puca sad...znam da će se to kad tad dogodit ali svejedno me boli kad pročitam ovakve stvari...
 
Back
Top