Turneja 2007.

likvor said:
To je ko da kažeš da će se na stejđu pojaviti i Harris i Murray i Gers i McBrain i Dickinson i Smith. LOL LOL :wink:
ne, jer HBTN i Iron Maiden nisu iz te ere
 
evo ja sam sad došao

i morat ću odspavat nešto

priznajem da sam iznenađen, iako je set lista kad bi ju ovako čovjek pogledao na papiru totalno isfurana i neobečavajuća, maideni su odsvirali koncert iz srca i to jaaaaako dobro.
trnci su me prošli kad je bruce rekao da pozdravlja i fanove iz drugih zemalja, pa i fanove iz hrvatske.....
koncert je bio čisto savršenstvo do u detalja
počeo sam se gurat naprijed prije nego što je lauren kreula i došao sam do 3. reda i vidio da to nema smisla jer da zbilja ljudi tamo (naprijed) su nabrijani za tuču.
tako da sam bio gore i gledao maidene iz laganog profila ali je bilo odlično

iskreno se nadam da će promijenit set listu za ljubljanu iako je i ova imala minimalnu promjenu hallowed i run to the hills

trebat žalit što niste išli jer koncert je kao koncert bio daleko iznad očekivanja, bolji nego milano

btw
nismo se upoznali s nikim iako smo bili pred hotelom, jedino sam se ponovno slikao a dougom
 
Dakle, krenuli smo iz Zagreba oko 12 sati, u Beogradu smo bili oko 20 h. Dosta vremena smo cekali na oba granicna prijelaza, prvo su nas nasi natjerali da izadjemo iz busa i jedan po jedan pokazemo putovnice, a srpski carinici su dosta detaljno pregledali autobus, jednu djevojku i jednog decka izvukli iz autobusa jer su imali neke lijekove (valjda je to bilo to). Ubrzo smo dosli u Beograd gdje smo pola sata proveli u guzvi na izlazu iz autoceste jer se dogodio neki sudar.

Nakon toga smo dosli do te sajamske dvorane i skoro odmah usli, Stipe nas je svih provukao kroz nekakav ulaz za novinare. Na podiju apsolutno nije bilo mjesta ni za okrenuti se, srecom pa smo sa fals passicama uspjeli otici na vip-balkon gdje su bili uglavnom novinari i poznate face, Goran se tamo slikao sa Balasevicem ciji sin slusa Maidene.

I ja sam mislio da ce koncert proteci samo tako, setlista je na papiru obicno govno, ali atmosfera je bila nevjerojatna. Navodno da je bilo 23 000 ljudi, sluzbeni kapacitet dvorane je 18 000.

Prije samog koncerta je izbila tucnjava izmedju Engleza koji su dosli sa Bruce Airom i lokalnih Maidenovaca koji nisu priznali pravo Englezima da budu u prvim redovima samo zato sto su platili. Ako sam dobro cuo kad je Stipe pricao sa Majom Pasuljevic, jednom od organizatora, cak su uspjeli i srusiti onu ogradu koja dijeli publiku od pozornice. :D

Bruce je ponovio govor iz Atene u kojem je pricao kako su htjeli svirati u Kini, ali im vlasti nisu dopustile zbog pjesme NOTB, pa je rekao "fuck that, we're going to Athena (Belgrade)!"

Svi naravno nisu poznavali pjesme sa novog albuma (pogotovo For The Greater Good of God, ne znam zasto su tu pjesmu stavili, bolje bi pasao The Longest Day, ali dobro), ali su zato poludili na klasike tipa Trooper, RTTH, 2 Minutes, The Evil That Men Do i naravno Hallowed Be Thy Name. Nevjerojatan prizor je bio vidjeti svih tih dvadesetak tisuca ljudi na podiju dvorane koji skacu na te pjesme. Stvarno, svaka im cast.

Problema sa Srbima koje su neki najavljivali nije uopce bilo, cak su decki iz Gorskog kotara pricali sa nekima, rekli odakle su, ovi su bili odusevljeni sto smo dosli cak iz Hrvatske.

Negdje pri kraju koncerta je netko zapalio baklju dvadesetak redova ispred pozornice, Stipe je to slikao pa cemo staviti sliku kad se vrati doma.

Nakon koncerta smo otisli iza pozornice, prvo Scream, Pharaoh i ja, a uskoro je Stipe uz pomoc vrlo susretljivog promotora doveo svih do nas. Podijelili su nam stare passice i tonu plakata, na tome im svaka cast, sa njihove strane su se stvarno dobro ponijeli prema nama, a mogli su nas potjerati da su htjeli.

Maidene nazalost nismo uspjeli uloviti jer su odmah pobjegli iz dvorane, navodno da su trojica odmah otisli i na aerodrom, a ostali su danas ujutro trebali krenuti za Indiju.

Put za nazad je protekao prilicno brzo, krenuli smo oko 2 i pol, dosli u Zagreb oko 9 i pol. Srpski granicni prijelaz smo prosli bez ikakve kontrole, dok smo na nasem morali izaci iz autobusa po hladnoci, stajali smo tako vani 15 minuta dok murjak nije pregledao svacije putovnice.

Hm, zar nam je skoro jednako vremena trebalo da se vratimo iako smo manje stajali? Meni se nije cinilo tako...
 
Gul_Ranek said:
I ja sam mislio da ce koncert proteci samo tako, setlista je na papiru obicno govno, ali atmosfera je bila nevjerojatna. Navodno da je bilo 23 000 ljudi, sluzbeni kapacitet dvorane je 18 000.

LOL Mogu zamisliti koja je guzva bila, a kako je tek vruce bilo.

Gul_Ranek said:
Prije samog koncerta je izbila tucnjava izmedju Engleza koji su dosli sa Bruce Airom i lokalnih Maidenovaca koji nisu priznali pravo Englezima da budu u prvim redovima samo zato sto su platili.

Eh ... nadobudni englezi. LOL

Tako se vecina provela i u Milanu.

Gul_Ranek said:
Svi naravno nisu poznavali pjesme sa novog albuma (pogotovo For The Greater Good of God, ne znam zasto su tu pjesmu stavili, bolje bi pasao The Longest Day, ali dobro) ...

Meni je For The Greater Good of God jedna od najboljih. ;)

Gul_Ranek said:
Hm, zar nam je skoro jednako vremena trebalo da se vratimo iako smo manje stajali? Meni se nije cinilo tako...

Jos si pospan .... 8h do BG i 7h na povratku nije jednako. ;)
 
za mene je beograd najbolji koncert na kojem sam do sad bio, svirka i atmosvera su bili odlicni. Inace za mene setlista i nije tako losa (iako mi se na wrathchild i run to the hills povraca). Nove pisme ludilo zvuce live.
Inace beograd je isto odlican i zanimljiv grad, svakako ga vrijedi posijetit.

sve u svemu....zadovoljan sam :D
 
Pas mater, sada mi je žao :cry: . Em imam usran posao, em sam fulao mejdene. Još da mi netko propuca jaja i rasplakati ću se.
 
Wow,dečki,trnci mi prolaze samo dok čitam ovaj topic...
Baš mi je drago da vam je bilo super u Beogradu,mislila sam i ja ići i žao mi je što nisam...Začudila sam se kad sam pročitala da nije bilo nikakvih sranja s lokalnima,hehe!
b.t.w.:nadam se da će i u Ljubljani svirati FTGGOG! :wink:
 
Ne razumijem zasto bi bilo sranja sa lokalnima. Pa nije tamo bilo 20 tisuca cetnika sa bradama i naostrenim cakijama koji su samo cekali da vide nas Hrvate i pokolju nas...

Sranja bi bilo jedino da je netko od nas bio toliko glup pa da ide provocirati.
 
Gul_Ranek said:
Ne razumijem zasto bi bilo sranja sa lokalnima. Pa nije tamo bilo 20 tisuca cetnika sa bradama i naostrenim cakijama koji su samo cekali da vide nas Hrvate i pokolju nas...

Sranja bi bilo jedino da je netko od nas bio toliko glup pa da ide provocirati.

Je,imaš pravo,stvarno zvuči smješno i glupo,neznam koliki bi to trebao biti primitivac da još netko ide provocirati...Ali,čuj,svašta se pričalo,nisam ja jedina koja je bila ugodno iznenađena da je s te strane prošlo sve ok!

:wink:
 
za bobu! ajd bobo ak ti nije bad malo prosunjaj po netu kak najjeftinije do bilbaa sa avionom! posto ti skroz letis! ja sam nest gledo i pise da je iz zagreba avion 205 eura,to mi nekak malo sumnjivo izgleda! al ko zna! uglavnom!
 
Moze se za to cifru naci karta, ali nevjerujem da ces naci direktni let. Pogledaj od ovih jeftinih avioprevoznika tko leti u Bilbao pa iskombiniraj dva leta. Preko Londona je vjerojatno najlakse naci, ali je i najduze. Probaj preko Barcelone ili Madrida.
 
Back
Top