Sto vas smeta kod Maidena?

BoBo

Active Member
Mene smeta to sto imaju nepromjenjenu setlitu tijekom cijele turneje. Kad bi svake veceri promjenili 2-3 pjesme, odnosno birali izmedju 25-30 pjesama na cijeloj turneji, svaki bootleg bi bio poseban. Za one koji idu na vise koncerata svaki koncert bi bio nepoznanica u odredjenoj mjeri.
 
Screamy said:
ne smeta me apsolutno ništa kod Maidena
savršeni su mi uvijek bili i biti će

ma daj, sorry, ali ovo čak i meni čudno zvuči.

mislim koliko god jesu savršeni, ima stari koje me smetaju, da slažem se s bobom da bi trebali mjenjat set listu, 2. koncert u milanu sam samo sanjao i čekao da čujem bilo šta drugo, da ne ponove koncert, i zato neću pogledat set listu ove turneje, tako da idem na koncert i svaka pjesma mi bude iznenađenje.

a ovo za video zid, to me i ne smeta toliko.

volio bi npr. da koriste pirotehniku na svim koncertima turneje a ne samo na onome na kojem se snima dvd (kao na bnw touru)

i volio bi da bruce ne ponavlja toliko govore (iako me ne smeta sad to toliko) ali on je na GMETID turneji pričao istu foru prije wildest dreamsa, to sam primjetio da je na ovoj turnejimalo mijenjao, ali opet je bilo precizirano da on govori prije OOTS, bilo bi bolje pustit ga da govori kad mu se da
 
Ivan said:
ma daj, sorry, ali ovo čak i meni čudno zvuči.

mislim koliko god jesu savršeni, ima stari koje me smetaju, da slažem se s bobom da bi trebali mjenjat set listu, 2. koncert u milanu sam samo sanjao i čekao da čujem bilo šta drugo, da ne ponove koncert, i zato neću pogledat set listu ove turneje, tako da idem na koncert i svaka pjesma mi bude iznenađenje.

a ovo za video zid, to me i ne smeta toliko.

volio bi npr. da koriste pirotehniku na svim koncertima turneje a ne samo na onome na kojem se snima dvd (kao na bnw touru)

i volio bi da bruce ne ponavlja toliko govore (iako me ne smeta sad to toliko) ali on je na GMETID turneji pričao istu foru prije wildest dreamsa, to sam primjetio da je na ovoj turnejimalo mijenjao, ali opet je bilo precizirano da on govori prije OOTS, bilo bi bolje pustit ga da govori kad mu se da

pa jebemu mater , ja sam rekao svoje mišljenje , šta mene boli ona stvar da li je to tebi čudno?
 
Screamy said:
pa jebemu mater , ja sam rekao svoje mišljenje , šta mene boli ona stvar da li je to tebi čudno?

pa ne moraš odmah šizit, kažem ti samo malo da i ja koji sam totalno neobjektivan u vezi maidena imam par stvari koje bi možda malo popravio.

ok ti nemaš, sorry
ok
(čisto sam te htio potaknut da nešto kažeš)
 
Ivan said:
pa ne moraš odmah šizit, kažem ti samo malo da i ja koji sam totalno neobjektivan u vezi maidena imam par stvari koje bi možda malo popravio.

ok ti nemaš, sorry
ok
(čisto sam te htio potaknut da nešto kažeš)

ok
 
Ne smeta me to toliko jako, ali imam osijećaj da su ˝prerezervirani˝ npr. u Gorici nisu odsvirali set listu do kraja (a dolaze nakon 17 godina u tu zemlju) jer kao kasne na let i te spike, onda Bruceov govor i ponašanje već je zamorno jer nema nikakav kontakt sa publikom, koristi iste fore i govori cijelu turneju iste šprehe i kada snimaju DVD nemaju ništa posebno od ostalih bootlega te turneje.To me ne smeta baš, ali ipak kada sam prvi put pogledao Death on the road razočarao sam se.Mislim trebali bi biti malo više otvoreniji prema publici.Znam da su stari i da više nemaju živaca za sve to, ali mogli bi malo poraditi u pogledu ˝ponašanja˝.Bez ljutnje :wink:
 
ne bi se u potpunosti složio s tobom ali ne da mi se komentirat, idem spavat
jednom ću ti odgovorit
 
koji ste vi batibojsi,sta se odma ljutite i ispricavate,??? demokracija je,nek svako kaže što misli,bez da ikome objašnjava zašt je to reko i da se ispricava!
 
Ivan said:
ne bi se u potpunosti složio s tobom ali ne da mi se komentirat, idem spavat
jednom ću ti odgovorit

Ma gledaj, gledajući druge bendove koji imaju tako jebene nastupe npr. purpli kada su bili u zagrebu i ostali veliki bendovi, maideni baš i nisu nešto pa sada vi recite šta oćete.Maideni su mi na prvome mjestu, ali uz njih slušam masu vrsta glazbe što podrazumijeva milion bendova pa kada usporedim njih i ostale vidim ih kao tek klasični live band.Razapnite me ali tako je :cross:
 
čmarec said:
koji ste vi batibojsi,sta se odma ljutite i ispricavate,??? demokracija je,nek svako kaže što misli,bez da ikome objašnjava zašt je to reko i da se ispricava!

Vidiš u pravu si. :wink:
 
*Wratchild* said:
Ne smeta me to toliko jako, ali imam osijećaj da su ˝prerezervirani˝ npr. u Gorici nisu odsvirali set listu do kraja (a dolaze nakon 17 godina u tu zemlju) jer kao kasne na let i te spike, onda Bruceov govor i ponašanje već je zamorno jer nema nikakav kontakt sa publikom, koristi iste fore i govori cijelu turneju iste šprehe i kada snimaju DVD nemaju ništa posebno od ostalih bootlega te turneje.To me ne smeta baš, ali ipak kada sam prvi put pogledao Death on the road razočarao sam se.Mislim trebali bi biti malo više otvoreniji prema publici.Znam da su stari i da više nemaju živaca za sve to, ali mogli bi malo poraditi u pogledu ˝ponašanja˝.Bez ljutnje :wink:

Pitati ću samo ovo kao i sve koji su mi rekli da su u gorici bili rezervirani i hladni: "Da li ste očekivali da siđu dolje s stejđa i pop**e nekome, jel bi to bio topliji nastup?" NHF ali u gorici je meni bilo jebeno i koncert je bio solidna 4, dakle vrlo dobar.
 
čmarec said:
meni smeta sto nemaju nikad,il uglavnom nikad video zid na koncertima!

Ovisi o organizatorima. Na festivalima i stadionskim koncertima ih koriste.

Ivan said:
i volio bi da bruce ne ponavlja toliko govore (iako me ne smeta sad to toliko) ali on je na GMETID turneji pričao istu foru prije wildest dreamsa, to sam primjetio da je na ovoj turnejimalo mijenjao, ali opet je bilo precizirano da on govori prije OOTS, bilo bi bolje pustit ga da govori kad mu se da

Dobro da je skratio na zadnje tri turneje. Na GMETID je bilo stvarno katastrofa. Mislim da je bilo vise od 10 min. njegovih govora i umjesto toga su mogli svirati 2 pjesme. Na ovoj zadnjoj je bilo samo nesto kratko nakon prvih pet pjesama i nije bio problem.

*Wratchild* said:
... onda Bruceov govor i ponašanje već je zamorno jer nema nikakav kontakt sa publikom, koristi iste fore i govori cijelu turneju iste šprehe ...

Ne mozes sad ocekivati originalnost na svim koncertima, a mozes samo zamisliti kako je njemu kad mora jedno te isto ponoviti svaki koncert. "Najbolja ste publika na svijetu" i slicne fore su totalna patetika.

Sto se tice same interakcije s publikom mislim da je Bruce tu jedan od najboljih frontmana na svijetu.

likvor said:
Pitati ću samo ovo kao i sve koji su mi rekli da su u gorici bili rezervirani i hladni: "Da li ste očekivali da siđu dolje s stejđa i pop**e nekome, jel bi to bio topliji nastup?" NHF ali u gorici je meni bilo jebeno i koncert je bio solidna 4, dakle vrlo dobar.

Mogu biti razocarani samo ako su ocekivali da ce biti nekih posebnih emocija od strane benda na tom koncertu za koje nije bilo razloga. Pa ne zivimo u npr. Indiji pa da Maideni dolaze prvi put. Ipak imamo prilike odlaziti na koncerte u okolne zemlje i oni su to znali. Nije bilo nista posebno za njih. Jos jedan koncert u nizu da ga odrade na profesionalnoj razini. Osim sto nisu svirali 2MTM (a nisu ga svirali niti dan-dva ranije u Imoli)
 
bobo ima najbolje teme..sto se tice velike gorice morate shvatiti da je to za njih bio samo jedan koncert u nizu..to sto smo ih mi ocekivali kao bogove to je drugo..meni najvise smetaju set liste..mislim da su se malo ulijenili sto im nije za zamjeriti..recimo na give me ed i na eearly days svirali su revelations i die with koje su savrsene ali mogli su ih zamijeniti sa damned i sa quest...nacelno kad idem na koncert jedino mi je vazno da ih vidim uzivo i osjetim kolektivni trans ali poneke veceri kao druga u milanu izgledaju kao cisto odradjivanje..odsvirajmo sto prije i bris na avion..ali tako valjda mora biti..za nas je taj koncert sve na svijetu a za njih samo jos jedna vecer u uredu...ipak,sretan sam sto cemo ih jos neko vrijeme "trpiti"..nisam vjerovao da cu ikad biti malo nesretan na maiden koncertu ali to mi se dogodilo u milanu..znam da se ponavljam i da cete me sterati u k..ali svirati cijeli novi album i onih 5 jebenih pjesama koje mi vec na nos izlaze...da su barem u tih 5 jebenih starih stvari odsvirali aleksandra ili quest ili damned...
 
Uglavnom ste spomenuli sve sto mislim i ja, evo sazetka:

- bilo bi u redu da rotiraju pjesme, da na svakom koncertu odsviraju neku drugaciju setlistu u odnosu na vecer ranije

- video zid bi isto bila super stvar, Rolling Stonesi na svakoj turneji imaju video zid, to im je dio pozornice, a tu su negdje po zaradi tako da to stvarno ne bi smio biti problem u financijskom smislu

- Bruceov govor - otkad se vratio u Maidene to vise nije to - sjetite se samo npr. govora prije Rime of the Ancient Mariner na LAD-u, to je bilo odlicno. Takve govore bih htio cuti, nesto malo o pjesmi, a ne isfurane stvari tipa "vi ste najbolja publika na svijetu, nigdje nam nije bilo kao tu" i tako dalje.
 
Gul_Ranek said:
- video zid bi isto bila super stvar, Rolling Stonesi na svakoj turneji imaju video zid, to im je dio pozornice, a tu su negdje po zaradi tako da to stvarno ne bi smio biti problem u financijskom smislu

Ma daj. Ne mogu se usporedjivati po zaradi. RS imaju stadionske turneje po cijelom svijetu uz ograman promotorski stroj iza sebe. Njihove zarade se ne mogu usporedjivati.

Vec sam rekao da na stadionima i festivalima imaju video zidove. Sta ce im na dvoranskim turnejama? Meni je ionako svejedno jer kad ne snimam koncerte onda sam u prvim redovima i nije mi bitno.

Gul_Ranek said:
- Bruceov govor - otkad se vratio u Maidene to vise nije to - sjetite se samo npr. govora prije Rime of the Ancient Mariner na LAD-u, to je bilo odlicno. Takve govore bih htio cuti, nesto malo o pjesmi, a ne isfurane stvari tipa "vi ste najbolja publika na svijetu, nigdje nam nije bilo kao tu" i tako dalje.

Znas li koliko je puta ponovio tu pricu o britanskoj kraljici? 191 put. Zato su mu te price i dosadile. LOL
 
likvor said:
Pitati ću samo ovo kao i sve koji su mi rekli da su u gorici bili rezervirani i hladni: "Da li ste očekivali da siđu dolje s stejđa i pop**e nekome, jel bi to bio topliji nastup?" NHF ali u gorici je meni bilo jebeno i koncert je bio solidna 4, dakle vrlo dobar.

ja u gorici nisam bila, ali slušala sam audio milijon puta. neznam zašto svi toliko pričaju o (ne)kontaktu brucea s publikom. Meni je sasvim ok ;) na svim dvd-ovima. Slažem se sa likvorom ;)
 
Back
Top