Otkrivena tajna Benjamina Breega

Maiden croatia

Active Member
Pošto se cijeli svijet, odnosno svi Maidenovi fanovi diljem svijeta pitaju tko je Benjamin Breeg i jeli ono objašnjenje što im je ponuđeno uistinu istinito, ja sam se kao pravi fan malo potrudio sve to istražiti i došao sam do zapanjujućeg zaključka. Inače, za one koji ne znaju 'The reincarnation of Benjamin Breeg' je prvi single sa nadolazećeg novog još neobjavljenog albuma A matter of life and death' grupe Iron Maiden i možete ga skinuti na www.ironmaiden.com

Sudeći po nazivu pjesme i po stihovima ove pjesme, mislim da sam otkrio tko je Benjamin Breeg, odnosno čije je to kodno ime. Ustvari, čak sam se i krivo izrazio, jer svi se tu pitaju netočno tko je Benjamin Breeg, a pritom zaboravljaju pitati nešto mnogo važnije, tko je dovraga ta reinkarnacija tog Benjamina. O toj se osobi navodno govori u pjesmi, a ne benjaminu.

No, da ne duljim previše, otkrit ću vam dugo čuvanu tajnu. Benjamin Breeg je kodno ime za Stipu Jurasa, odnosno za mene.

Kako, zašto?

Pa vrlo jednostavno. Moje Krsno ime je Benjamin, a prezime Breeg sadrži pet slova, kao i moje Juras. Također, pošto ću uskoro preseliti u zadarskio kvart Bili Brig (B. Breeg) isto se čita, to je ustvari to.... No, krenimo dalje gledati podudarnosti....

Evo, pročitajte ove prve stihove pjesme...

Let me tell you 'bout my life
Let me tell you 'bout my dreams
Let me tell you 'bout the things that happen, all is real to me
Let me tell you of my hope, of my need to reach the sky
Let me take you on an awkward journey, let me tell you why
Let me tell you why


Dakle, u njoj on, odnosno ja čeka dopuštenje da vam ispriča priču o svom (nakon MMS 2005 jadnom) životu, također i priču o svojim snovima, o stvarima koje su se dogodile koje su još uvijek tako stvarne i prisutne u mom životu, o mojim nastojanjima da dotaknem nebo, o mom mučnom putovanju, da vam objasni zašto, o zašto se sve to dogodilo.

Why should these curses be laid upon me
I won't be forgiven 'til I can break free
What did I do to deserve all this guilt
Pay for my sins, for the sale of my soul


Mislim da se ovo ne bi trebalo posebno prevoditi da bi se vidilo kako se ovo odnosi na mene i MMS.

Demons are trapped, all inside of my head
My hopes of god, reach for heaven from hell
My sins are many
My guilt is too heavy
The question of knowing, of how then what I know?


Slijedeći stihovi također govore o mojom MMS prokletstvu, demonima zarobljenim u mojoj glavi, o mojim grijesima i krivnji....

I'm able to see things, things I don't wanna see
The lies of a thousand souls weigh heavy down on me


Ovo je isto tako jako očito, pogotovo ovaj drugi red koji govori o tisući duša koje leže duboko u meni i koje su mi nepodnošljivo teške. (oko 1000 ljudi kupilo je ulaznicu za MMS 2005, pa je tu sve jasno).

I know they're crying for help, reaching out
The burden of them will take me down as well
The sin of a thousand souls knocked out in vain
Reincarnation of me, live again


Te duše (posjetitelji) žele izlaz, žele novi dobar besplatan MMS koji će im vratiti osmjeh na lice, no njihovo breme pritiska ne da mi da dišem, pa se čak ponekad učini da uzalud očekuju sve. I sad dolazimo do zadnjeg reda koji govori da sam ja ustvari reinkarnacija samog sebe, od prije godinu dana, odnosno dana prije 16.07. 2005. Dakle, reinkarnacija živi ponovno i MMS pokušava ponovno stati na noge.

Someone to save me
Something to save me from myself
To bring salvation
To exorcise this hell
Someone to save me
Something to save me from myself
To bring salvation
To exorcise this hell


I onda ja vapim nekome (možda nekoj novoj ljubavi, tko zna) da me spasi, no ponajprije da me spasi od sebe samoga, od mojih nastojanja, očekivanja, od mojih velikih (nerealnih) snova, mojih projekata... Da mi donese mir i oslobodi od ovog pakla u meni.

Someone to save me
Something to save me from my hell
Our destination, away from this nightmare
Someone to save me
Something to save me from myself
To bring salavation
To exorcise this hell


I... na kraju, jeli itko još sumnnja da je reinkarnacija Benjamina Breega ustvari pjesma o mom životu. Kako li su Maideni do nje došli, nemam pojma, možda zbog toga jer je Lauren upoznata ukratko sa pričom o MMS, pa se brže bolje izletila reći sve svom ocu Steve-u Harrisu.

Benjamin Breeg = Stipe Juras
 
malo humora uvijek dobro dođe, a znaš što je zanimljivo. Kad bi sad neko preveo ovaj moj post i stavio ga negdi na neki ful posjećeni Maiden forum, misliš da ne bi nasjelo milijun ljudi minimalno i počelo istraživati o meni :evil:
 
pa probaj , nikad ne znaš... LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

ajmeeeee , još se valjam LOL LOL LOL LOL LOL
 
šta sam ja znao, nisam ti htio reći da te ne uvrijedim, mislio sam si: tko zna šta si si ti zabrijao, još se budeš popeo na stage tijekom TROBB-a i uzeo bruceu mikrofon, OMG :shock:
 
Maiden croatia said:
a je..... samo mi to fali.... No, nikad nisi siguran hoće li to Ivan napraviti :D

pa rekao sam ti nakon prve da čak ni JA ne mogu to popušit
 
i tko će onda stavit na neki drugi forum to?
ipak je malo previše, stipe postane slavan a ono dođe steve i kaže: '' daj ohladi malo''
 
dođe steve i veli stipi... e moj stipe. mi nismo znali ko je benjamin. tj on je moj izgubljeni rođak... i sada sam te napokon našao nećaće moj...
ideš s nama od sad na svaku turneju i na sve koncerte imaš besplatan upad. i ti i cijeli FC iz Kroacije...:D:D
 
GrimReaper said:
dođe steve i veli stipi... e moj stipe. mi nismo znali ko je benjamin. tj on je moj izgubljeni rođak... i sada sam te napokon našao nećaće moj...
ideš s nama od sad na svaku turneju i na sve koncerte imaš besplatan upad. i ti i cijeli FC iz Kroacije...:D:D

da, i još kaže da će u hrvatskoj osnovat fakultet o maidenima
 
Ivan said:
ma daj, u hrvatskoj kakvo je stanje bi nam škoru za dekana stavili :edbarf:

bolje škoru nego žaka ;)
anyway
eddie će ga smlavit :bananarock:
 
Back
Top