OT: Politika

Gul_Ranek

Member
Sto se one opaske o Sloveniji tice, vidim da volis i debelog Pervana i njegove ultra dosadne fore o Sloveniji... Nisu ni Hrvati nista veci i manje bahat narod od Slovenaca, cak dapace.

Siguran sam da bi se ljutio kad bi neki Talijan, Francuz ili Englez rekao nesto slicno o nama.

Ono sto ti televizija servira je nekoliko napaljenih nacionalistickih govnara (takvih ima i kod nas koliko hoces) te par politicara koji na jeftin nacin skupljaju predizborne bodove. Kvazi-novinari kakvi se nalaze na Novoj i RTL-u jedva cekaju da mogu izvjestavati iz "ratne zone kod Svetog Martina na Muri"...
 
Gul_Ranek said:
Ono sto ti televizija servira je nekoliko napaljenih nacionalistickih govnara (takvih ima i kod nas koliko hoces) te par politicara koji na jeftin nacin skupljaju predizborne bodove. Kvazi-novinari kakvi se nalaze na Novoj i RTL-u jedva cekaju da mogu izvjestavati iz "ratne zone kod Svetog Martina na Muri"...

Bravo man ;)
 
Gul_Ranek said:
Sto se one opaske o Sloveniji tice, vidim da volis i debelog Pervana i njegove ultra dosadne fore o Sloveniji... Nisu ni Hrvati nista veci i manje bahat narod od Slovenaca, cak dapace.

Siguran sam da bi se ljutio kad bi neki Talijan, Francuz ili Englez rekao nesto slicno o nama.

Ono sto ti televizija servira je nekoliko napaljenih nacionalistickih govnara (takvih ima i kod nas koliko hoces) te par politicara koji na jeftin nacin skupljaju predizborne bodove. Kvazi-novinari kakvi se nalaze na Novoj i RTL-u jedva cekaju da mogu izvjestavati iz "ratne zone kod Svetog Martina na Muri"...

Ma reci ti šta hoćeš ali ako oni mogu nas podjebavat možemo i njih. I bez obzira bio itko Slovenc ili Hrvat trebaju se održavati dobrosusjedski odnosi i bez obzira na sve trebaju obje strane popuštati. A ako nekome smeta ova zafrkancija na Sloveniju, nema veze prestati ću. Moje stajalište je da bi i oni nama trebali popustiti kao što i mi njima. A što se Pervana tiče nije baš duhovit od zadnje verzije večernje škole. Bolji mi je Mataković.
 
Eh i da. nemojmo barem na ovom forumu politizirati kao što to rade na ostalima. ovaj forum je za maidene a ne za vanjskopolitičke stavove prema državama. ZAJEBANCIJA DA, POLITIKA NE
 
likvor said:
Ma reci ti šta hoćeš ali ako oni mogu nas podjebavat možemo i njih. I bez obzira bio itko Slovenc ili Hrvat trebaju se održavati dobrosusjedski odnosi i bez obzira na sve trebaju obje strane popuštati.

Postoji vrlo jednostavno rješenje, ali to političarima ne treba. Zato što je bolje za njih da mediji govore o granici sa Slovenijom, nego o skandalu s Plivom i sl.

Ako obje države bilateralno ne mogu utvrditi granicu, postoji sud i problem riješen.
 
@BoBo ----> ROFLMAO... granica je utvrđena. to šta određeni pojedinci to (ne) mogu prihvatit, njihov je problem.

btw. tisućiti post ;) wow :D
 
axy said:
granica je utvrđena. to šta određeni pojedinci to (ne) mogu prihvatit, njihov je problem.

Slovenija je ne priznaje, kao što ni Hrvatske ne priznaje ono što Slovenija misli da je granica. Zato na sud.
 
BoBo said:
likvor je Ivica Račan. :shock:
NE vrijeđati!:x Nisam mu ni sličan. Kao prvo ne zamuckujem i ne odugovlačim dok govorim. Drugo ja sam vjeran samo jednoj stranci i ne mislim se udruživati. Stranka je Hrvatska stranka Vinara i Pivopija. A ovo za Plivu i rasprodaju Hrvatske. Pih, ionako još traje Zvonimirovo prokletstvo tako da se više ne može ni očekivati.
 
BoBo said:
Slovenija je ne priznaje, kao što ni Hrvatske ne priznaje ono što Slovenija misli da je granica. Zato na sud.
Da i treba Zagorcima dati. Oni buju ih tužili i zbog debljine krava u Sloveniji i zbog uroda grozdja.
 
BoBo said:
Slovenija je ne priznaje, kao što ni Hrvatske ne priznaje ono što Slovenija misli da je granica. Zato na sud.

ti to daj na sud, ostat ćemo i bez svega oko Mure :roll: buhaha
 
BoBo said:
A ti bi to vojskom?

ne... politikom pasivnosti ... odugovlačimo i odugovlačimo ... dok ne popuste .. ili prvi napadnu :| onda bi naš odgovor bio opravdan.

održavanje statusa quo nikom ne škodi, a slanje na sud (čisto sumnjam da bi nam bili skloni) bi imalo katastrofalne posljedice.


to navodim samo kao mogućnost. ne zagovaram nikakav rat :D

btw. likvor će nas ubit ;) LOL
 
To trebamo riješiti do pristupanja EU. I kad dođe taj trenutak onda će naši političari pristati na bilo kakav kompromis. Točno ono što slovenci žele.

I zašto bi sud bio skloniji Sloveniji?
 
BoBo said:
To trebamo riješiti do pristupanja EU. I kad dođe taj trenutak onda će naši političari pristati na bilo kakav kompromis. Točno ono što slovenci žele.

I zašto bi sud bio skloniji Sloveniji?

jer ona već je u EU, a sumnjam da će se napi interesi stavljati ispred interesa unije
 
Mislim da Uniju boli neka stvar za par kvadratnih kilometara. Slovenska vlada nema neku osnovu za to i na medjunarodnoj arbitrazi ce izgubiti, zbog cega odugovlace i izbjegavaju dogovor o arbitrazi.

I slazem se sa onom Likvorovom izjavom u kojoj je rekao da treba odrzavati dobrosusjedske odnose.

Inace, zanimljivo je kako se ljudi vise pale na ovakve pizdarije nego na, recimo, korupciju u samom vrhu zemlje, razne izlete u Veronu, dogovore ispod stola i tako dalje.

Sto se mene tice, mozemo prekinuti ovu politicku diskusiju.
 
Back
Top