OT: Politika

Nije baš logično jer sam bio tu za vrijeme njene operacije. :)

Ali nemojmo sad ovo pretvoriti u dječiju konverzaciju.
 
BoBo said:
Nije baš logično jer sam bio tu za vrijeme njene operacije. :)

Ali nemojmo sad ovo pretvoriti u dječiju konverzaciju.

Otvoriš politika topic i očekuješ da nebudemo djeca? Nisu li ti to malo prevelika očekivanja? :?
 
likvor said:
Otvoriš politika topic i očekuješ da nebudemo djeca? Nisu li ti to malo prevelika očekivanja? :?

Nisu. Ja sam optimist. Vjerujem da će nova vlast nakon svakih izbora manje krast.

Onda kad sve pokradu prodat će nas u roblje i radit ćemo kao i jadni indijci, kinezi i slični.
 
likvor said:
Dobro Đurđa. 8)

đurđa se osjeća sve bolje :banana: :banana:

obećala je da će nam doći na predstavu, ali kako sad stvari stoje tek u 11. mjesecu
 
danas više ne možeš ni u što biti siguran, budući da i sami znamo da je korupcija vodeća u svim segmentima života.

možda arbitražu izgubimo, ipak su slovenci pokvarena gamad, mislili su da šaljemo kamikaze na muri, pa su poslali specijalce iz specijalne škole.
 
GrimReaper said:
ipak su slovenci pokvarena gamad, mislili su da šaljemo kamikaze na muri, pa su poslali specijalce iz specijalne škole.

Mediji na tebe previše utječu.
 
Okej, onda su oni nevinašca, jadni mali a mi smo gamad koja traži čuda za svoj teritorij(sada da me vidi slovenski premijer dao bi mi barem jedan orden za doprinose državi LOL )! Ajde ne serite kvake s medijima. Realnost je ovakva: oni potražuju teritorij za koji sami priznaju da nije njihov, prijete se da ako im nedamo malo zemlje da nam neće dati svoj glas za EU i seru za Krško(koji je za vrijeme JBT-a izgrađen i novcima iz Hrvatske).
Ajde recite nešto da to nije istina.....
Znam da će sada biti posran od nekolicine forumša ali neka se onda zapitaju zašto Hrvatska tako blago reagira i di mi ispadamo šupci u cijeloj toj prići(i nemojte sada početi priču o prodaji Plive i tih pizdarija)
 
likvor said:
Okej, onda su oni nevinašca, jadni mali a mi smo gamad koja traži čuda za svoj teritorij(sada da me vidi slovenski premijer dao bi mi barem jedan orden za doprinose državi LOL )! Ajde ne serite kvake s medijima. Realnost je ovakva: oni potražuju teritorij za koji sami priznaju da nije njihov, prijete se da ako im nedamo malo zemlje da nam neće dati svoj glas za EU i seru za Krško(koji je za vrijeme JBT-a izgrađen i novcima iz Hrvatske).
Ajde recite nešto da to nije istina.....
Znam da će sada biti posran od nekolicine forumša ali neka se onda zapitaju zašto Hrvatska tako blago reagira i di mi ispadamo šupci u cijeloj toj prići(i nemojte sada početi priču o prodaji Plive i tih pizdarija)

slažem se. ta politika je prokleta. dok sam bio klinac nisam ništ kužio al ono već dost dugo pratim politiku koja je i dio moje ekonomske struke, i usko je sve vezano, dakle politićari seru i rade za svoje guzice, a blago reagiraju jer se prijeti dizanjem veta za ne ulazak Kroejše u EU.
 
likvor said:
Realnost je ovakva: oni potražuju teritorij za koji sami priznaju da nije njihov, prijete se da ako im nedamo malo zemlje da nam neće dati svoj glas za EU i seru za Krško(koji je za vrijeme JBT-a izgrađen i novcima iz Hrvatske).

Slovenija je velika velesila koja ce zaustaviti Hrvatsku na putu u EU. LOL Takve njihove izjave se mogu usporediti s Tuđmanovim o Hrvatskoj kao regionalnoj sili.
Zato postoje sudovi koji rjesavaju ovakve probleme. Slovenija nije niti u boljem niti u losijem medjunarodnom polozaju od nas. Nema razloga da sud bude pristran.
 
Da bi neka zemlja ušla u EU sve države-članice moraju biti jednoglasne u izražavanju dobrodošlice. Ako jedna zemlja kaže ne, država-kandidat dobiva nogu. Slovenije je članica EU i jedino što nas može spasiti je ako ostale države stisnu Slovence za jaja i kažu da nam moraju dati glas. Pravne i političke razloge za da ili ne je uvijek lako naći. Zato je politika kurva.
 
Pa normalno da će ih stisnuti jer ovi nemaju nekog velikog razloga da glasaju protiv. Kad britanci, francuzi i njemci daju zeleno svjetlo ulazimo u EU. I jesi li siguran da će slovenci glasati protiv? Bio bi to veliki udar na njihovu ekonomiju, npr. bojkotiranje svih slovenskih proizvoda u Hrvatskoj.

Sasvim druga stvar je morski gospodarski pojas jer je Italija s druge strane.
 
BoBo said:
Pa normalno da će ih stisnuti jer ovi nemaju nekog velikog razloga da glasaju protiv. Kad britanci, francuzi i njemci daju zeleno svjetlo ulazimo u EU. I jesi li siguran da će slovenci glasati protiv? Bio bi to veliki udar na njihovu ekonomiju, npr. bojkotiranje svih slovenskih proizvoda u Hrvatskoj.

Sasvim druga stvar je morski gospodarski pojas jer je Italija s druge strane.

Slovenski proizvodi se donekle i bojkotiraju kod nas. Npr. ja to radim. Zašto bih kupovao recimo slovensku majonezu, sokove, sendviče, vodu kada ima i preveliki izbor našega, a IMHO nekim slo proizvodima hrvatski prednjače za par koplja(Zvijezda majoneza recimo). Kupujmo hrvatsko, zato što ga ima, šta će nam onda tuđe? Drugo je proizvodi koje hrvatska ne proizvodi, tu mi nije bitno čiji su, eh i daleko da tvrdim da su svi hrvatski proizvodi najbolji, da ne bi bilo zabune. A naše more potražuju i italija i Slovenija i Crna gora i Bosna. I da Slovenci će glasati protiv, barem na prvom glasanju.

Mada priznajem da sam protiv EU, jer po mom mišljenju donosi puno veće probleme nego dobitke za običnu raju.
 
Kupujem što kvalitetnije mogu za onaj novac koji želim potrošiti. E sad bio to hrvatski, sloveniki, brazilski ili kineski nije toliko bitno. Naravno, ako bi već morao birati između dva jednako kvalitetna proizvoda približno iste cijene onda bi prije izabrao splitski nego zagrebački, hrvatski nego slovenski, francuski nego kineski, itd. Jedem hrvatsi sir, slovensku mortadelu, hrvatsku šunku, makedonski ajvar, pijem hrvatsko mlijeko, hrvatski gusti sok, slovenski sirup, ...

Što se tiče granica ako naša vlada tvrdi da je nešto nepobitno naš teritorij to automatski ne znači da je tako. Neutralni promatrač ne može reći tko je u pravu jer i jedna i druga strana tvrdi da je njihovo. Kako to rješiti ako se obje strane ne mogu dogovoriti? Na sudu ili ratom. Nema drugog izlaza. Ovo pokazivanje mišća između Slovenije i nas je samo odvraćanje pozornosti.

U EU će nam biti bolje zbog mnogo razloga. Prvo nismo dovoljno gospodarski jaki da budemo samostalni. Drugo. Ne kažem da je vlast u zemljama EU unije puno poštenija, ali je desetlječima ispred lopovluka koji se ovdje događa. Natjerat će naše političare da se prihvate malo više odgovornosti i da budu manje bahati.

Da zemlju vode relativno pošteni ljudi s vizijom (što je apsolutna utopija) onda nam Europska unija nije ni potrebna. U našem slučaju kao i u ostalim ex-komunističkim državama EU je zaštitna mreža protiv propadanja u još veće probleme i života u još većem siromaštvu.
 
Ne treba ti EU. Pogledaj Rusiju i Kinu. Do prije par godina bili u takvom govnima i to naglavačke a sada se rusija uspinje strelovito i polako zaklanja sve ostale zemlje jer ima sposobnog i čvrstog predsjednika. Još samo da riješe mafiju i ostale stvari zaostale iz komunističkog režima i imamo takvu velesilu o kojoj jedna Amerika s nacionalnim dohotkom u stotinama bilijuna dolara može samo sanjati. Hrvatska da ima sposobnu vlast, druge zemlje bi se nama priključivale a ne mi njima. Ali kada su lopovi na vlasti a vlasta je bogata i ona te časti, naravno da se nikome neda. I onda se nađe komplet ljubomornih idiota koji seru po sposobnima i bacaju im klipove pod noge.


A što se tiče kupovine hrvatskog i stranjskog moram priznati da se nekada mora kupiti stranjsko jer nekada su određeni proizvodi ispod kvalitete koju očekujem(btw. samo da pitam da li je itko probao talijanski kečap Maestro?odvratna stvar). I ja kupujem nešto što nije Zagrebačko ak mi ne paše Zagrebački proizvod. Recimo pršut od Dalmesa je mrvicu skuplji a neusporedivo kvalitetniji od bilo kojeg proizvođača pršuta u Hrvatskoj. Ali gle, kupio sam pancetu(a tek da probaš buđolu i kulenovu seku odtamo, njam) kod mesnice Mraza(zg mesnica) i mogu ti reći da jebeno finiju pancetu nisam probao(osim domaće). Zato mi nema razlike između pokrajina gradova i slično u Hrvatskoj već samo gledam da ako ima kvalitetnije Hrvatsko ili cijenom prihvatljivije za neku moju kvalitetu koju očekuje, onda kupujem hrvatski proizvod.
 
likvor said:
Ne treba ti EU. Pogledaj Rusiju i Kinu. Do prije par godina bili u takvom govnima i to naglavačke a sada se rusija uspinje strelovito i polako zaklanja sve ostale zemlje jer ima sposobnog i čvrstog predsjednika. Još samo da riješe mafiju i ostale stvari zaostale iz komunističkog režima i imamo takvu velesilu o kojoj jedna Amerika s nacionalnim dohotkom u stotinama bilijuna dolara može samo sanjati.

Uspoređivati Hrvatsku s Rusijom i Kinu neme nikakvog smisla. Obje zemlje su mnogostruko puta veće, a da o broju stanovnika ne govorim. Rusija ima ogromnu količinu rezervi energenata koje izvozi. Što mi imamo osim plina koji bi mogao pokriti naše potrebe, ali još nije iskorišten zbog nepostojećeg plinovoda i nešto malo nafte? Samo obalu i otoke s turističkim potencijalom. Ništa više. Znaš li kako žive rusi i kinezi? Koliko zarađuju? Što je sa slobodom govora u Kini? Putin se bori protiv mafije na isti način kao i Tuđman sa svojih 200 bogatih obitelji.

likvor said:
Hrvatska da ima sposobnu vlast, druge zemlje bi se nama priključivale a ne mi njima.

Hrvatska je nema i neće nikada imati bez EU. Sve promjene na bolje koje su se događale u zadnjih 6-7 godina je rezultat zadovoljavanja uvjeta EU. Naša vlast se ne bi nikada sama od sebe promijenila.

Ne kažem da će ulaskom u EU u Hrvatskoj biti blagostanje, ali će se neke bitne stvari (kao sudstvo) promijeniti i omogućiti normalno funkcioniranje države. Nakon toga sve ovisi o nama samima koliko ćemo sve prednosti iskoristiti. Ili ćemo se samo baviti problemima koje EU donosi i ništa ne raditi.
 
Voda, more, obala, obradive površine, prehrambeni proizvodi, tehnički i društveno obrazovani kadar, energenti su nama vodeni tokovi koji bi nama zadovoljili sve potrebe za strujom, a naftu i plin ionako ne izvozimo, već uvozimo kao i većina zemalja na svijetu.
Ne uspoređuj veličinu zemlje s njenim mogućnostima. rusija i amerika i kina su međusobno usporedive zbog svoje mnogoljudnosti. sve zemlje svijeta se mogu usporediti po učinku po glavi stanovnika i nije baš previše bitno da li neka zemlja zarađuje 100000 dolara po stanovniku ili 110000 dolara po stanovniku dokle god država dobro barat s novcima. Zato i je u većini uspješnih zemalja vrhovna vlast biznismeni ali to je isto dvosjekli mač jer su obično ti ljudi bez skrupula prema običnom narodu ali isto tako znaju što znači kada je netko na najnižoj ljestvici zadovoljan i pokušavaju mu barem tu i tamo baciti koju kost da ga zadovolje. Nadalje u uspješnim zemljama je hijerarhijski polažaj uvjetovan učinkom na poslu a ne kao kod nas, gdje je većinom uvjetovan količinom nepotizma u nekoj firmi. Sve su to faktori kojih se treba otprilike pridržavati da bi neka zemlja imala uspješnu vlast. Politika=poštenje je jednadžba koja je nerealna i vodi u ku**c, i nemoguće ju je riješiti.
Pošten političar je jednako kao i riba na biciklu. Nevjerovatno. Ali postoje određeni primjeri gdje se zemlja uz uspješnu vlast dignula nevjerovatno na noge(Latvija do prije 10 godina nije imala za kruh a prije 3 ili 4 godine su ljudi tamo štrajkali ispred parlamenta da se svima omogući ADSL. Za jedan razmak od 7 godina to je veeeeeeeeeeliki uspjeh države).

Hrvatska treba mlade i sposobne ljude na vlasti koji će znati iskoristiti i sačuvati njena bogatsva i prednosti a smanjiti njene potreb za vanjskim utjecajem. Sorry ali dok god sjede stare prdonje u saboru možemo očekivati "Lófasz a valagadba" od njih.
 
likvor said:
Hej ajmo se natjecati o veličini i dosadnosti posta! LOL

Baš htjedoh komentirati kako mi s ovom temom danas razbijaš monotoniju progamiranje/nogomet (Roma-Inter). :D
 
Back
Top