OT: Izbori za zastupnike u Sabor RH

Za koga ste glasali na izborima?

  • SDP

    Votes: 0 0.0%
  • HDZ

    Votes: 0 0.0%
  • HSLS - HSS - PGS

    Votes: 0 0.0%
  • HNS

    Votes: 0 0.0%
  • HSP

    Votes: 0 0.0%
  • IDS

    Votes: 0 0.0%
  • HDSSB

    Votes: 0 0.0%
  • HSU

    Votes: 0 0.0%
  • ostali

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
Gul_Ranek said:
Tonci Tadic je jedan od rijetkih nasih politicara koji nesto vrijedi i ima svoje misljenje oko necega, mozda je dobro za njega da se maknuo od HSP-a, steta sto nije uspio uci u Sabor sada.

Zasto mislis da je Tadic jedan od rijetkih koji nesto vrijedi?
 
Ma....moj je zaključak, a sigurno nisam jedini koji tako misli, da je politika pokvarena, prljava, nemoralna, i hladni stroj koji ne mari za ljude nego samo za svoju zaradu. Ljudi, mi smo "mali" da se bavimo time....za to postoje ljudi koji su školovani i znaju šta rade (barem bi trebali). Dobro su plaćeni i na kraju krajeva to im je i posao.Žive od sraćkanja, provala i dokazivanja sebe kao najboljim i pravim uzorom za ljude. Na nama je da ih "slušamo". Ali u svakom slučaju mi gubimo....u to nema sumnje. Mislim da su rijetki političari pošteni. Mislim, svi su oni pošteni na početku svoje karijere, ali kad ti netko maše novčanicama pred nosom, nudi dobre aute i kuće...htio ili ne, to na kraju i prihvatiš( nekima treba duže a nekima kraće) Ne kažem da oni hoće uništit državu i da nemaju dobre namjere ali jbg...u našim očima oni s vremenom postaju budale.
 
Maiden Istra said:
Ma....moj je zaključak, a sigurno nisam jedini koji tako misli, da je politika pokvarena, prljava, nemoralna, i hladni stroj koji ne mari za ljude nego samo za svoju zaradu. Ljudi, mi smo "mali" da se bavimo time....za to postoje ljudi koji su školovani i znaju šta rade (barem bi trebali). Dobro su plaćeni i na kraju krajeva to im je i posao.Žive od sraćkanja, provala i dokazivanja sebe kao najboljim i pravim uzorom za ljude. Na nama je da ih "slušamo". Ali u svakom slučaju mi gubimo....u to nema sumnje. Mislim da su rijetki političari pošteni. Mislim, svi su oni pošteni na početku svoje karijere, ali kad ti netko maše novčanicama pred nosom, nudi dobre aute i kuće...htio ili ne, to na kraju i prihvatiš( nekima treba duže a nekima kraće) Ne kažem da oni hoće uništit državu i da nemaju dobre namjere ali jbg...u našim očima oni s vremenom postaju budale.

Za pastira ne treba skola ... ako znas poslusno klimati glavom na putu prema vrhu, bezosjecajno gaziti ljude koji ti se nalaze na putu i ako nemas problema s uvlacenjem u supak i pustanjem da ti se drugi uvuku onda vec imas odlicne pocetne uvjete. Ostatak karijere ovisi o tome koliko si pohlepan jer nije dobro pretjerivati kod procjene koliko smijes ukrasti, a ako nisi dovoljno pohlepan onda nisi materijal za politicara. ;)
 
Maiden Istra -> Uf, al si ispalio par kontradiktornih recenica... Osim ako nisi htio biti sarkastican.

Sto se tice toga da su na pocetku posteni, ne ide to tako - da bi se netko probio u ovakvom sustavu u kojem se glasa za stranku, a ne za covjeka, taj se mora prvo probiti u stranackim redovima. A to znaci ciniti usluge drugima, ponekad raditi prljave stvari, ostati duzan uslugu, i tako dalje - dakle korupcija odmah tu pocinje. Nakon nekog vremena, taj netko uspije doci u Sabor. I sto sad? Sad treba vratiti uslugu onima koji su te tu doveli. I tako stalno.
 
Ljevica/SRP. Uvijek glasam za njih. Mislim da nam treba prava lijeva stranka u saboru, jer desne uvijek imamo. A i treba vratit neke dobre stvari iz socijalistickog sistema, kojih je bilo. Sad, da li je tada omjer pros/cons bio pozitivan ili negativan, to spada u sferu osobnog misljenja, ali isto tako mislim da se ne smijemo sramit vlastite povijesti i da moramo pokupit dobre stvari iz svakog prijasnjeg sistema i prilagodit ih ovome.

S druge strane, drzava je rasprodana i krenila je putem debelog q'rca. Nista se vise ne moze napravit, mislim da je samo pitanje hoce li vladajuci koliko-toliko stitit malog covjeka i osigurat mu koliki-toliki prosperitet i zivot u ovome trenutnom sranju.

Drago mi je da je HSU popusio. Drzava nema love, a oni prodaju telekom te vracaju dug umirovljenicima. Slazem se da ljudima treba vratit pare, al se prvo moglo ulozit u nesto, pa od profita vracat te pare. Ovako je ta lova permanentno izgubljena, tj. s njom su samo kupljeni glasovi HDZa.

Dijasporu treba ukinut. Treba i mjenjat izborni zakon. Ovo je katastrofa, da oni kroje granice izbornih jedinica kako im pase. Treba i uvest zabranu koalicija poslije izbora. Nek koaliraju prije, izlaze sa zajednickim listama, a ne da se kasnije trguje kako ih volja.

U biti, sta ja pricam, demokracija je sranje. Sistem u kojem moj glas vrijedi jednako kao glas babe iz Zezevice koja ima kvocijent inteligencije jednak sobnoj temperaturi i koja ne zna nabrojat tri ministra...mislim ono.
 
zb10948 said:
Ljevica/SRP. Uvijek glasam za njih. Mislim da nam treba prava lijeva stranka u saboru, jer desne uvijek imamo. A i treba vratit neke dobre stvari iz socijalistickog sistema, kojih je bilo. Sad, da li je tada omjer pros/cons bio pozitivan ili negativan, to spada u sferu osobnog misljenja, ali isto tako mislim da se ne smijemo sramit vlastite povijesti i da moramo pokupit dobre stvari iz svakog prijasnjeg sistema i prilagodit ih ovome.

Teorija i praksa se vrlo cesto dosta razlikuju, a ponekad stvari krenu i u sasvim drugom smjeru. Sjeti se socijalizma i ravnopravnosti. U teoriji je sve izgledalo bajno, a u stvarnosti oni koji su to trebali provoditi pobrinuli su se najvise za sebe same i cijeli sustav prilagodili tome.

Dok se god bude biralo manje zlo (recimo izmedju HDZ-a i SDP-a) dotad cemo imati to sto imamo. Kad "ovce" napokon shvate da postoji i alternativa onda cemo imati bolju vlast. Kako se to nigdje na svijetu vec nije dogodilo onda to i ne treba ocekivati ni u RH.
 
HNS
definitivno
jel tko me plaća za njih glasam
zbog njih sam bio u izbornom povjerenstvu
340 kn za 12 sati sjedenja
a inače bi vjerojatno za SDP
iako sam možda po prirodi desničarski nastrojen nema u hrvatskj trenutno desničarske stranke koja je dovoljna jaka a i da se slažem s njihovim programom
jedino što sam znao na ovim, što ću znat na idućim je NE ZA HDZ
to nikako
uvijek sam protiv njih i to jako
 
Gul_Ranek said:
Maiden Istra -> Uf, al si ispalio par kontradiktornih recenica... Osim ako nisi htio biti sarkastican.

Sto se tice toga da su na pocetku posteni, ne ide to tako - da bi se netko probio u ovakvom sustavu u kojem se glasa za stranku, a ne za covjeka, taj se mora prvo probiti u stranackim redovima. A to znaci ciniti usluge drugima, ponekad raditi prljave stvari, ostati duzan uslugu, i tako dalje - dakle korupcija odmah tu pocinje. Nakon nekog vremena, taj netko uspije doci u Sabor. I sto sad? Sad treba vratiti uslugu onima koji su te tu doveli. I tako stalno.

Da, htio sam. A ovo što kažeš imaš pravo.
 
Istina BoBo, al imaj na umu da je postojala i socijalna pravda, da je radnik bio zasticen, da je edukacija i healthcare isla besplatno, da je drzava proizvodila puno vise nego sta je uvozila, itd...
 
zb10948 said:
Istina BoBo, al imaj na umu da je postojala i socijalna pravda, da je radnik bio zasticen, da je edukacija i healthcare isla besplatno, da je drzava proizvodila puno vise nego sta je uvozila, itd...

A odakle svi oni dugovi, redukcije struje, par/nepar benzin, ...?
 
Iako imam prijavljeno boraviste u Zg zupaniji,iz Istre sam i tamo sam prijavljena za glasanje tako da nazalost nisam glasala,ali da jesam,garant bih glasala za IDS (a za koga drugog?)...
I ovako i onako tko god dobije ja necu imati nista od toga,ako se moja guzica poveca ili smanji..to je moja vlastita zasluga...
Razlog zasto bih glasala za IDS je zato sto mi starci lagano idu u godine pa za jos bolje sutra njima...lako za nas mlade...gdje god bili oni se brinu i financiraju nas...IMO...
 
Problem sa benzinom je bio problem naftnih kriza u cijelom svijetu, nema to veze lokalno s nama, s time dolazi i problem energetike. Sta se tice dugova, vanjski dug SFRJ iz 1990 je apsolutnim, ne relativnim, omjerom bio tri puta manji nego sta je vanjski dug Hrvatske danas.

Tada je dug iznosio oko 16 mil. dolara, a kad se tadasnja vrijednost dolara precrta na danasnje vrijednosti, onako ugrubo je to 20 mil. eura. Sto je dug od 1000 eura po stanovniku tadasnje drzave. Danas je Hrvat zaduzen oko 6500 eura cim se rodi.
 
Back
Top