Novi Bruceov DVD

axy said:
nemoj im ni govorit primopredaju da ne bi StA krivo pomislili BUHAHAHA

FEEL LIKE MAKING LOVE ;) :D :evil: LOL

nemam pojma koji mi je danas
?? LOL

mislim stvaaaarno, sto ja sve ovdje nechu chut, sto je najbolje vjerojatno si u pravu LOL (ok, ok, shalaaa)
 
Girl_On_The_Edge said:
mislim stvaaaarno, sto ja sve ovdje nechu chut, sto je najbolje vjerojatno si u pravu LOL (ok, ok, shalaaa)

ma to ti meni fali moj kompjuter...

(mrzim ovu glupu računalnu iz koje i sada pišem... arrrgh!!!!!)
 
ma gledam ja ovo i sad onaj intervju sa bruceom, ali baš me je zapelo u oko kad je rekao da je roy z najbolji gitarist s kojim je ikad radio :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ipak, malo
ali sve u svemu zbog intervjua mi se još više svidio kao osoba
 
a i čini mi se da bruce baš i nije lijepo pričao o maidenima, malo mi je ono kao ajmo malo potiskivat maidene i uzdizat svoju karijeru.
mislim, ok, ali ipak su mu ti maideni nemjerljivi s ovim solo albumima IMo
 
Objektivno gledajuci, to je istina. Nemoj zaboraviti da je Roy Z 10 ili 15 godina mladji od svih gitarista iz Maidena, a jasno je da svakom generacijom gitaristi postaju sve bolji i bolji od prethodnika.[/quote]
 
Gul_Ranek said:
Objektivno gledajuci, to je istina. Nemoj zaboraviti da je Roy Z 10 ili 15 godina mladji od svih gitarista iz Maidena, a jasno je da svakom generacijom gitaristi postaju sve bolji i bolji od prethodnika.
ma daj, malo mi je ipak čudno, nikakvi su mi njegovi rifovi u odnosu na daveove, janickove ili adrianove, meni to baš i ne zvuči nešto predobro
 
Ivan said:
ma daj, malo mi je ipak čudno, nikakvi su mi njegovi rifovi u odnosu na daveove, janickove ili adrianove, meni to baš i ne zvuči nešto predobro

nemoj podcjenjivati Roy Z-a, on ima drugačiji stil sviranja u odnosu na Maidene, i ako iko ima prepoznatljiv riff, on ga ima (ovim ne podcjenjujem Davea, Adriana i Janicka). Pored toga, puno je "metalskiji" gitarist od njih trojice, vrhunski producent. Čak je i Adrian poboljsao čvrstinu u sviranju radeći s njim na Accidentu i Chemicalu (što je negdje i rekao, ne sjećam se gdje, mislim da je guitar lesson na giotar.com u pitanju).

Znam šta pričam, i ja sviram gitaru
 
I ima dosta smislenije soloe, pogotovo od Janicka. Roy Z je u biti jedan gitarist sa Janickovim stilom, samo sto uz tu brzinu ima i kontrolu i zna sto radi. Janick, recimo, se ulovi jedne fore i onda nju dere "sto na sat", dok se Roy cijelo vrijeme "sece" kroz ljestvice.

Jedan odlican njegov solo mi je u Silver Wings sa "Best of Bruce Dickinson". Rifovi su mu isto odlicni, dovoljno je reci "Chemical Wedding".
 
Snake said:
(što je negdje i rekao, ne sjećam se gdje, mislim da je guitar lesson na giotar.com u pitanju).
ja imam taj intervju pa ga nigdje ne mogu naći da je to rekao, a ovo kad kažeš više ''metalskiji'' pa zašto bi sve trebalo biti puno jače i žestoko , pa maideni nisu pokazali neku tešku žestinu u dance of death pjesmi ili u journeymanu, pa su pjesme savršene :wink:
 
Gul_Ranek said:
. Janick, recimo, se ulovi jedne fore i onda nju dere "sto na sat", dok se Roy cijelo vrijeme "sece" kroz ljestvice.
ajd daj primjer gdje to janick tako radi, mislim čisto da čujem jer ja nisam toliki stručnjak za gitare.
 
Najjasnije ces vidjet na sto mislim ako pogledas Janickov solo na Hallowed Be Thy Name na Rock In Rio. Znaci, tamo negdje od 49:18 pa do 49:28. To je ta njegova "fora". Jos jedan primjer je solo u Dream Of Mirrors na RiR-u.

Janickov nacin sviranja je jako prljav, dok Roy to izvodi cisto, svaki ton se odlicno cuje. Za primjer Royevog sola u Janickovom stilu poslusaj solo u Silver Wings od 2:45 nadalje. On puno cisce to sve moze odsvirati od Janicka, cujes svaki ton jasno. Jos jedan primjer ti je pjesma Soul Intruders sa Bruceovog albuma Tyranny of Souls, 2:35.

BTW, ja nemam pojma o sviranju gitare, ali se vec godinama druzim sa ljudima koji jako dobro sviraju (neki bi rekli da sam bubnjar :D ), pa sam naucio kriticki gledati na sve to i shvatio neke stvari.
 
Gul_Ranek said:
Najjasnije ces vidjet na sto mislim ako pogledas Janickov solo na Hallowed Be Thy Name na Rock In Rio. Znaci, tamo negdje od 49:18 pa do 49:28. To je ta njegova "fora". Jos jedan primjer je solo u Dream Of Mirrors na RiR-u.
ma meni je janick zakon, i više mi se sviđaju njegove solaže nego royeve, čisto što sam ja onaj glupi/neuki slušatelj
janick rocks
 
mislim , nisam gitarist ali razumijem neke stvari pošto sam u muzici aktivno od prvog razreda osnovne škole . janick je odličan gitarist , to nitko ne može zanijekat , mislim , svi ga pljuju i omalovažavaju , kako je sloppy i ovakav i onakav...ali činjenica da je on gitarist najvećeg heavy metal benda ikad već dobrih 17 godina govori dosta za sebe. nije to samo zbog velikog broja fanova već i zbog njegove svirke , on je nešto tipa trubaduri u srednjem vijeku. zabavljač i svirač u isto vrijeme i oba posla odrađuje na niovu a oni koji mu traže zamjerke mogu ih nać uvijek jer nije savršen.
roy z. je definitivno jedan od najjačih heavy metal gitarista današnjice , uopće nema nikakve diskusije oko toga ali je činjenica da po veličini nikad neće bit do koljena jednom adiranu ili daveu. ti ljudi su stvarali povijest ove muzike sa svojim solažama i riffovima , oni su za mene nešto iznad svih ne samo zato što sam veliki fan već i zato što je danas takav dvojac rijetkost. tolko su različiti a slažu se kao nokat i meso.
da se razumijemo , ja obožavam bruceovu solo karijeru i pojedine soloe smatram pravim remek-djelima kao što su silver wings ili king in crimson , ne može to svatko napravit ali kad čujem bilo koji solo iz dave & adrian ere sledi mi se krv u žilama

znam da kolege s ovog foruma koji sviraju gitaru znaju više od mene no činjenica je da je janick uvijek bio podcijenjen a to je velika nepravda jer je on dio IRON MAIDENa i čini veliki trojac
 
Scream for me said:
mislim , nisam gitarist ali razumijem neke stvari pošto sam u muzici aktivno od prvog razreda osnovne škole . janick je odličan gitarist , to nitko ne može zanijekat , mislim , svi ga pljuju i omalovažavaju , kako je sloppy i ovakav i onakav...ali činjenica da je on gitarist najvećeg heavy metal benda ikad već dobrih 17 godina govori dosta za sebe. nije to samo zbog velikog broja fanova već i zbog njegove svirke , on je nešto tipa trubaduri u srednjem vijeku. zabavljač i svirač u isto vrijeme i oba posla odrađuje na niovu a oni koji mu traže zamjerke mogu ih nać uvijek jer nije savršen.
roy z. je definitivno jedan od najjačih heavy metal gitarista današnjice , uopće nema nikakve diskusije oko toga ali je činjenica da po veličini nikad neće bit do koljena jednom adiranu ili daveu. ti ljudi su stvarali povijest ove muzike sa svojim solažama i riffovima , oni su za mene nešto iznad svih ne samo zato što sam veliki fan već i zato što je danas takav dvojac rijetkost. tolko su različiti a slažu se kao nokat i meso.
da se razumijemo , ja obožavam bruceovu solo karijeru i pojedine soloe smatram pravim remek-djelima kao što su silver wings ili king in crimson , ne može to svatko napravit ali kad čujem bilo koji solo iz dave & adrian ere sledi mi se krv u žilama

znam da kolege s ovog foruma koji sviraju gitaru znaju više od mene no činjenica je da je janick uvijek bio podcijenjen a to je velika nepravda jer je on dio IRON MAIDENa i čini veliki trojac
:shock: :headbang: :edmetal: :edlighter:

definitvno, ali ovo kad si pričao baš me je sjetilo na jednog pjevača koji nam je objašnjavao nekek stvari.
nije važno postoji li negdje na svijetu u nekoj rupi lik koji ima rapon glasa 7 oktava, ako će pjevač koji možda ima samo jednu oktavu raspona doći do ljudi i dati emovcije, ako će ga ovi voljet, njegove stvari. ovaj od 7 oktava će pjevat pjesmu tako da te zadivi i pokaže ti kako je on najbolji, a ovaj od oktave će ti dati da uživaš u toj pjesmi, i dat će emocije.
bli mene ako je ovaj roy z najbrži gitarist na svijetu i najbolji meni su njegove solaže puno lošije od maiden trojca :wink:
 
Scream for me said:
znam da kolege s ovog foruma koji sviraju gitaru znaju više od mene no činjenica je da je janick uvijek bio podcijenjen a to je velika nepravda jer je on dio IRON MAIDENa i čini veliki trojac
ista stvar i sa Blazeom....... jebga, jedan je bio u sjeni Brucea, drugi Adriana.... ista stvar i sa Ripperom u Judasima poslije Halforda i Barlowa u Iced Earthu.... po meni je jako glupo usporedjivati nekoga s nekim....
 
Snake said:
ista stvar i sa Blazeom....... jebga, jedan je bio u sjeni Brucea, drugi Adriana.... ista stvar i sa Ripperom u Judasima poslije Halforda i Barlowa u Iced Earthu.... po meni je jako glupo usporedjivati nekoga s nekim....

da ali stvar je u tome da je ripper lošija kopija halforda doke je blaze sasvim drugačiji tip vokala od dickiea i ta dva albuma s njim s neusporedivo bolja i savršenija od jugulatora i demolitiona

ali u mojim očima i blaze i janick su predobre individue i uvijek ću ih voljet zato što su/bili članovi IRON MAIDENA i obilježili su jedan dio povijesti tog benda na jako lijep način. pogotovo janick koji ima stvarno savršene soloe i zna napravit jako lijepe teme....a kakav je tekstopisac svi znamo :wink:
 
Snake said:
ista stvar i sa Blazeom....... jebga, jedan je bio u sjeni Brucea, drugi Adriana.... ista stvar i sa Ripperom u Judasima poslije Halforda i Barlowa u Iced Earthu.... po meni je jako glupo usporedjivati nekoga s nekim....
Scream for me said:
ali u mojim očima i blaze i janick su predobre individue i uvijek ću ih voljet zato što su/bili članovi IRON MAIDENA i obilježili su jedan dio povijesti tog benda na jako lijep način. pogotovo janick koji ima stvarno savršene soloe i zna napravit jako lijepe teme....a kakav je tekstopisac svi znamo :wink:
malo mi je glupo stavljat blazea i janicka u istu rečenicu, janick je napravio ogromne stvari, njegov je scenski nastup savršen, a ima još hrpetina stvari za koje se ni ne zna da je janick zaslužan, pa ponavljam ne bi steve njega bez veze držao u bendu, da je lošiji bi mu se lijepo zahvalio kad se adrian vratio i gotovo. a nije to napravio :wink:
 
Back
Top