Filmovi!!!!!!!!!!

Evo i jos jedan film (koji tek treba bit snimljen) a svidjet ce se svim maiden fanovima :)

Heavy metal oda okultizmu

Bruce Dickinson, pjevač Iron Maidena, napisao je scenarij za film o okultističkoj legendi Aleisteru Crowleyju. Mistika i čarobnjaka utjelovit će britanski glumac Simon Callow.

Bruce Dickinson napisao je scenarij za film o kontroverznom Aleisteru Crowleyju, koji se volio predstavljati kao čarobnjak i okultist, a kojega neki smatraju ocem modernog sotonizma.

Crowleyja, koji je umro 1947. godine, nazivali su "najpokvarenijim čovjekom na svijetu" i "zvijeri".

Dickinson je već dugo godina Crowleyjev štovatelj, a na ideju za film došao je surađujući s redateljem Julianom Doyleom na snimanju spota Irona Maidena za pjesmu Can I Play With Madness.

Uvjeren je da će obožavatelji benda uživati i u filmu. "Mislim da bi bilo dobro ponuditi obožavateljima da vide nekoga iz Maidena kako radi nešto drugo. Mislim da će uživati u filmu. To je obijesno dobra priča", kaže Dickinson, koji će u filmu dobiti malu ulogu.

Aleistera će utjeloviti veteran britanskog filma Simon Callow, a premijera se očekuje sljedeće jeseni.

Dickinson nije prva rock-zvijezda opčinjena Aleisterom. Jimmy Page, gitarist Led Zeppelina, kupio je njegovu kuću na jezeru Loch Ness, koju prati glas jedne od duhovima najopsjednutije kuće na svijetu.

Ozzy Osbourne o njemu je napisao pjesmu Mr. Crowley.

http://www.net.hr/film-glazba/page/2007 ... 84006.html
 
Htio bih vam skrenuti pozornost na nekoliko dokumentarnih filmova koji pokazuju istinu o svijetu u kojem zivimo. Mozda najbolji od njih je Zeitgeist, koji se moze besplatno i sasvim legalno pogledati na Google Video ili skinuti putem torrenta (vjerojatno i Rapidsharea).

Film se sastoji od tri cjeline. Prva govori o tome kako je krscanska religija jednostavna i izravna kopija starijih religija, kao sto je primjerice ona egipatska u kojoj je Oziris centralni lik i prozivio je iste kljucne događaje u zivotu kao i Isus Krist (bezgresno zacece, tri kralja koja ga darivaju, zvijezda na istoku, ucitelj sa 12 godina, krstenje sa 30 godina, raspet na krizu). Objasnjava kako je to sve zapravo poteklo iz obozavanja Sunca i astrologije.

Drugi dio filma prica o događajima 11. rujna 2001. i rusenju WTC-a. Puno temeljitije od Fahrenheita 911.

Treci dio prica o americkoj federalnoj rezervi i nacinu na koji je Amerika porobljena u financijskom smislu, te kako su namjesteni događaji koji su uveli SAD u dva svjetska i vijetnamski rat.

Preporucam vam da to pogledate, kasnije cu vam reci za jos par filmova slicne tematike.
 
Gul_Ranek said:
Htio bih vam skrenuti pozornost na nekoliko dokumentarnih filmova koji pokazuju istinu o svijetu u kojem zivimo. Mozda najbolji od njih je Zeitgeist, koji se moze besplatno i sasvim legalno pogledati na Google Video ili skinuti putem torrenta (vjerojatno i Rapidsharea).

Film se sastoji od tri cjeline. Prva govori o tome kako je krscanska religija jednostavna i izravna kopija starijih religija, kao sto je primjerice ona egipatska u kojoj je Oziris centralni lik i prozivio je iste kljucne događaje u zivotu kao i Isus Krist (bezgresno zacece, tri kralja koja ga darivaju, zvijezda na istoku, ucitelj sa 12 godina, krstenje sa 30 godina, raspet na krizu). Objasnjava kako je to sve zapravo poteklo iz obozavanja Sunca i astrologije.


jao nisi ovo trebo napisat,sad ces vidjet hajku,napadas krscanstvo ??? how dare you ? :D
 
čmarec said:
jao nisi ovo trebo napisat,sad ces vidjet hajku,napadas krscanstvo ??? how dare you ? :D
ja neću dizat hajku
samo ne volim takve filmove (govorim u vezi kršćanstva) jer mislim da je to muljaža
 
Ali u tom filmu je sve obrazlozeno i na kraju su izlistane sve reference (znaci, povijesne knjige) iz kojih je autor uzimao cinjenice. Tako da nema mjesta muljazi.
 
Vidim da je do nekih tek sada došlo. btw., dobrodošli u srž moderne crkve i licemjerja svećenstva.
 
Gul_Ranek said:
Htio bih vam skrenuti pozornost na nekoliko dokumentarnih filmova koji pokazuju istinu o svijetu u kojem zivimo. Mozda najbolji od njih je Zeitgeist, koji se moze besplatno i sasvim legalno pogledati na Google Video ili skinuti putem torrenta (vjerojatno i Rapidsharea).

Film se sastoji od tri cjeline. Prva govori o tome kako je krscanska religija jednostavna i izravna kopija starijih religija, kao sto je primjerice ona egipatska u kojoj je Oziris centralni lik i prozivio je iste kljucne događaje u zivotu kao i Isus Krist (bezgresno zacece, tri kralja koja ga darivaju, zvijezda na istoku, ucitelj sa 12 godina, krstenje sa 30 godina, raspet na krizu). Objasnjava kako je to sve zapravo poteklo iz obozavanja Sunca i astrologije.

Drugi dio filma prica o događajima 11. rujna 2001. i rusenju WTC-a. Puno temeljitije od Fahrenheita 911.

Treci dio prica o americkoj federalnoj rezervi i nacinu na koji je Amerika porobljena u financijskom smislu, te kako su namjesteni događaji koji su uveli SAD u dva svjetska i vijetnamski rat.

Preporucam vam da to pogledate, kasnije cu vam reci za jos par filmova slicne tematike.

Odlican dokumentarac. Pogledao sam ga prije par tjedana.

Sto si jos gledao s ovom tematikom?
 
Gledao sam jos sljedece filmove:

- Aaron Russo - America: Freedom to Fascism - autor (koji je nazalost preminuo od raka 26.08. ove godine) se fokusira na americki bankarski sustav te cinjenicu da se stanovnistvo bez pokrica vara vec skoro stotinu godina. Prica o tome da americka porezna sluzba, IRS (zapravo privatna tvrtka) ilegalno ubire porez na dohodak privatnim građanima, iako NE POSTOJI zakon koji to podupire, te je njihov Vrhovni sud odavno odbacio ustavnost takvih zakona. Kasnije prica o tome kako se u svibnju iduce godine planira u SAD-u uvesti nacionalna osobna iskaznica sa RFID cipom s kojim ce biti moguce u svakom trenutku pratiti gdje se nalazi ta kartica, odnosno građanin koji je nosi sa sobom. Vec se planira i implantiranje istih tih cipova ljudima pod kozu. Fasizam. Isjecak iz filma, evo kako ce izgledati narucivanje pizze za 10ak-20ak godina.

Ja sam ih sve skinuo sa torrenta, pa ti dajem takav link.

- Alex Jones - Martial Law 9/11 Rise of the police state - Dokumentarac jos jednog borca za istinu oko događaja 11. rujna, radijskog voditelja iz Teksasa. Obrađuje tematiku 11. rujna, ulazi puno, puno dublje u to od Michaela Moorea, otkriva jos gore cinjenice od njega. Dotice se onoga sto i David Icke govori vec deset godina, a to je tzv. tehnika "problem-reakcija-rjesenje". Stvoren je problem terorizma, reakcija javnosti je bila da zele zastitu, rjesenje je u oduzimanju nekih ljudskih prava i povecanju kontrole masa od strane vlade. Jones odlazi i u Bohemian Grove, mjesto sastajanja americkih mocnika gdje se odvijaju poganski rituali i zrtvovanja. Kad su pitali Johna Kerryja, bivseg predsjednickog kandidata o cemu se tu radi, i to uoci izbora, rekao je da je to TAJNA i da NE SMIJE govoriti o tome! Link za download.

- David Icke - Freedom or Fascism - DVD slicnog naziva kao i onaj od Aarona Russa, ovo je sedmosatno trodjelno predavanje Davida Ickea, vodećeg svjetskog teoretičara zavjere u Hammersmith Odeonu (da, onom istom u kojem Maideni vole nastupati) iz 2006. Navodi dosta cinjenica ali i stvarno dugo traje. Svejedno, ovo ima najmanje seedova (i ja sam jedan od tih seedova :D) pa mozes i to staviti skidati odmah, trebat ce par dana da se skine. Link.
 
Aaron Russo - America: Freedom to Fascism ... sam vec gledao

Alex Jones - Martial Law 9/11 Rise of the police state ... poceo sam ga gledati, ali mi se ne svidja Jonesov stil. Previse je napadan. Zaboli me glava nakon malo duzeg gledanja jer konstantno vice.

David Icke - Freedom or Fascism ... mislim da ovaj nisam gledao



Evo i tebi nekoliko prijedloga (mislim da vecinu mozes naci na google video)

911 Mysteries Demolitions ... govori o tome kolika je vjerojatnost da su se tornjevi srusili na nacin na koji su se srusili.

Money Masters ... vrlo dugacak dokumentarac o povijesti kontrole novca s naglaskom na situaciju u SAD.

The Fog of War ... oskarom nagradjeni dokumentarni interviewom s Robertom McNamaraom, ministrom obrane za vrijeme Kennedyja i Johnsona.

Enron ... The Smartest Guys in the Room ... o slomu Enrona

OutFOXed ... o konzervativnoscu FOX networka i povezanosti s republikancima i Bushom.

Iako su njegovi dokumentarci vise dnevnopoliticki i radjeni za siroke mase meni je Micheal Moore daleko najbolji zato sto ima izvanredan osjecaj za editiranje i naraciju. Roger and Me, Bowling for Columbine, Fahrenheit 9-11 i Sicko.
 
Gledao sam Outfoxed (strahota jedna, kakva propagandna masinerija) i Fog of War, kojeg se bas najbolje ni ne sjecam, o cemu to prica McNamara?

Jos sam zaboravio navesti 911 Loose Change, isto se bavi tehnickom stranom rusenja nebodera.
 
Gul_Ranek said:
Gledao sam Outfoxed (strahota jedna, kakva propagandna masinerija) i Fog of War, kojeg se bas najbolje ni ne sjecam, o cemu to prica McNamara?

O svom zivotu, Kubanskoj krizi, ratu u Vijetnamu, ...

Gul_Ranek said:
Jos sam zaboravio navesti 911 Loose Change, isto se bavi tehnickom stranom rusenja nebodera.

Gledao sam.
 
Ispravljam se. Po pocetku dokumentarca sam mislio da sam ga vec gledao, ali ipak nisam.

Nakon sto odeledas njih desetak vecina se ponavlja u svima. :)
 
Jucer sam pogledao odlican War on Democracy, autora Johna Pilgera. Govori o zemljama Juzne Amerike, pocinje u Venezueli sa Chavezom, onda ide na ostale zemlje i prica kako su CIA i americke vlade tamo postavljale svoje pijune. Brutalno.
 
Ma pocelo je pred dva-tri tjedna kad sam skinuo one nastupe od Davida Ickea, pa sam tako nasao ostale dokumentarce koji su me lagano probudili. Dosta mi je ovakvog svijeta i mentaliteta koji nas sve vise i vise uvlaci u americki nacin zivota kao da je to jedina mogucnost. Ljudi vjeruju svemu sto cuju na televiziji, ne usude se progovoriti protiv onih koji ih tlace i rade protiv interesa naroda. Samo, većina tog naroda je glupa masa koja se povodi za najnižim strastima i nije ih briga za nikoga osim sebe. Drustvo koje je toliko otuđeno od samog sebe nema šanse protiv moćnika koji tada mogu činiti što ih je volja.
 
Gul_Ranek said:
Ali u tom filmu je sve obrazlozeno i na kraju su izlistane sve reference (znaci, povijesne knjige) iz kojih je autor uzimao cinjenice. Tako da nema mjesta muljazi.

a ok
mislim da uvijek ima mjesta muljaži jer npr. samo zaborave reći neke istinite stvari i tako
ali ok je to pogledat, ako hoćeš
mislim i moja stara kja je vjeroučiteljica ponekad pogleda te dokumentarce čisto da vidi malo
 
vidim da su svi udi za ovom temom

moje preporuke:

PIJANIST - samo za ljude koji vole dobre emotivne filmove koji su bazirani na ljudskoj patnji, preemotivan film
ali nije za svakoga

POKOJNI - jaaako dobar film
i glumački, ali posebno režiserski
zbilja dobro
i za ljude koji ne vole jako scorseseja (ja npr)svejedno moraju priznat da je ovo super film

MALA MISS AMERICA
- ZAAAAAAAAAAAKOOOOON
nešto najbolje što sam gledao u zadnjih pola godine
OBAVEZNO POGLEDATI
 
..bila sam u kinu s deckom,gledali smo mr.Brooksa...moja preporuka svakom ako tu noc zelite imati nocne more.. :eek: LOL
 
čmarec said:
http://imdb.com/title/tt0780571/ -- Mr. Brooks

predobar film i jos bi predlozio Dark City ko ga nije gledo!!!

p.s. i shall never forgive u for the cat,cocksuckers
:withstupid: :D

sam sebe kvotam,mr.brooks je do jaja
 
Back
Top