BoBo rips up Glasgow ;)

Bas sam pregledavao slike i nama bas puno Maiden related slika. Samo par slika iz puba prije koncerta.
 
BoBo said:
Bas sam pregledavao slike i nama bas puno Maiden related slika. Samo par slika iz puba prije koncerta.
kao ni ja iz milana
ali daj da čujemo doživljaje, posebnosti, report. ovoi m je koncert na domačem tlu
 
Srijeda

Lijep suncan dan. Dizanje u 6 i polazak u 7 sati prema Bratislavi. Vratili su nas s prvog granicnog prijelaza jer tu moze samo lokalno stanovnistvo, pa smo morali na autocestu i svercati se bez matrice. Stvarno je glupo placati sedmodnevnu matricu za 10 km autoceste od granice do Bratislave.

Najveci problem na aerodrumima je sto vise ne mozes kroz pregled osobnih stvari s napitcima i onda ih moras kupovati nakon pregleda po 2-3 vecim cijenama. Let Bratislava - London bez problema i na vrijeme dolazimo na Stansted aerodrom. Onda opet check-in za let do Glasgowa i cekanje 3 sata. Drugi put cu razmisljati o alternativnim prijevozima (avion - vlak) jer je ultra dosadno svo ovo cekanje. U engleskoj naravno kisa.

Let do Glasgowa je bio zanimljiv. Cijeli let nas je pratio jak vjetar tako da je let izgledao kao voznja po najgorim cestama, a tek sletanje na Prestwick. Bio je to lijep udar. LOL Vjetar nije kao bura, ali je jak i konstantan, a i kisa nije prestajala. Onda na vlak za Glasgow koji je udaljen 40ak km. Umjesto 40 min. voznja nas je trajala vise od sat vremena je su vlakovi kasnili u cijeloj Britaniji. Prijatelj koji nas je trebao cekati vracao se iz Birminghama (bio je tamo na koncertu dan prije) kasnio je 3 sata. Na svu srecu dosao je prije nas. Check in u hotel i spavanje.
 
BoBo said:
Bas sam pregledavao slike i nama bas puno Maiden related slika. Samo par slika iz puba prije koncerta.

BoBo oa znaš šta svi čekamo ... speed up!
 
Cetvrtak

Najdosadniji dan.

Cijeli dan kisa i vjetar, pa smo posjetili dva muzeja. Kelvingrove Art Gallery and Museum i Transport Museum. Ovaj drugi je bio vrlo zanimljiv jer se u njemu moze vidjeti povijest svih oblika prijevoza u Skotskoj. Nisu slike i fotografije nego prava vozila ... zaprezna, autobusi, vlakovi, auti, bicikle, motori, makete brodova, ....
 
Subota

Kako smo bili mrtvi umorni od koncerta dan ranije otisli smo u Edinburgh tek oko podneva. Tamo nas je cekao Stevehunter s IMOC (s njim su bile i dvije cure s IMOC) koji zivi u Edinburghu i koji nam je bio vodic. Imali smo kombinirano sunce/kisa/sunce/kisa/... cijelo vrijeme.

Stvarno nas je ubio. Bili smo i prije dolaska umorni, a poslije 3-4 sata hodanje po gradu bili smo mrtvi.
 
Nedjelja

Odlazak. Ustajanje u 5 sati. Sve je bilo u redu do 15 minut nakon sto smo pojeli kekse i mlijeko za dorucak. Izgleda da mlijeko nije bilo sasvim u redu. Svi oni koji su prosli kroz slicne probavne probleme znaju kakvi su to bolovi. Sva sreca da nas je prijatelj odbacio na aerodrom i da sam se tamo uspio rijesiti dorucka. ;)

Opet cekanje i let do Londona. Kako nam je let za Bratislavu bio navecer imali smo 4-5 sati za obilazak sredista Londona, od Tower Bridge do Buckingham Palace. Samo slikanje na tipicnim turistickim lokacijama u Londonu.

Lamb Doner

Jedno od najboljih brzih jela koje sam probao. Tijesto kao za kebab (ili kako se to vec zove) ispunjeno s mjesavinom janjetine, zacina i jos nekih stvari i i salatom (7-8 razlicitih vrsta salete). Stvarno odlicno.

Cijene

Da glava zaboli. LOL
 
Petak

Dok budete citali vidjet cete razlog zasto vam ne mogu pokazati slike ili reci nesto vise o koncertu. Ali to ne znaci da necu za par tjedana ili mjeseci. ;)

Prije koncerta dogovor je bio da se nadjemo Star Rock Caffe-u u Glasgowu. Tu smo proveli nekih 5-6 sati (hvala im na besplatnom rucku ... zaboravili su naplatiti LOL). U SRC su vecinom cijeli dan pustali Maidene i prikazivali njihove spotove. Ne trebam vam reci da je bio krcat Maiden fanovima.

Prije polaska morali smo se vratiti u hotel da pokupimo opremu za snimanje: Sony High Definition camera, Sony DV camera, Edirol R9 audio recorder i Microtracker audio recorder. Sad ste dobili odgovor zasto nema puno slika i dojmova s koncerta. Bio smo zaokupljeni s drugim stvarima. :D

Aparat smo koristili najvise u Londonu, dok nam je u Skotskoj prijatelj dao na raspolaganje DV kameru tako da imam dosta materijala za dokumentarac koji ce se vjerojatno naci na DVD-u uz koncert.

Osiguranje u SECC kao da nije postojalo tako da nije bilo potrebno skrivati opremu. Prijatelj je bio na vrhu tribina i snimao s HiDef kamerom i Edirol R9 audio. Ja sam s DV kamerom bio ispred mixing desk-a i snimao skoro sve sa maksimalnim zoom-om. Cura je snimala 24bit audio s Microtrackerom. Sad zamislite kako mi je bilo drzati kameru u zraku cijeli koncert. Ledja i ruke su mi otpale jer sam trebao hvatati detalje koje on nije mogao s vrha tribina, a trebao sam i izbjegavati glave i ruke ispred sebe.

Na kraju je sve je ispalo vise nego odlicno. Trebat ce dosta vremena da se izmiksa DVD sa snimkama s obje kamere i dodaju obje audio snimke, ali ce zato DVD biti mmmmmmm :D
 
Back
Top