A MATTER OF LIFE AND DEATH

Blasius Pascalus said:
Okej, Jimmy Page je gitaristički virtuoz, ali je virtuoz i adrian i dave dok janick za mene nije virtuoz kao dave. Sumnjam da Dave ne bi mogao skinuti sve sole od Jimmya, ako bi on mogao skinuti neke sole sa SIT-a.

ne brkati različite stilove!
kao da uspoređuješ michaela angela i darrela LOL

btw. svi su oni toliko ispraksirani i talentirani da bi se mogli međusobno skidat do mile volje da hoće ... just my opinion ;)
viva ADRIAN!!!

Adrian je čak što se tehnike tiče nadmašio Dave-a. Po meni.

EDIT: sjetih se. mislim da je ivan napisao, correct me if i'm wrong..
Janick je zamijenio bio Adriana (!!!!) a nije bio popljuvan nakon toga. Mislim da to govori samo za sebe. Mada je on meni (što se tiče sviranja gitara) zadnji Maiden favorit, Maideni ne bi bili potpuni bez njega. Ipak mislim da bi njegov odlazak najmanje poremetio ravnotežu u bendu i ostao najmanje primjećen na instrumentalnom dijelu.
don't kill me :suck: :D
 
Slazem se u potpunosti s tobom. Adrian mi je u vecini slucajeva imao bolje solaze (Murrayevi mi se cesto puta cine na istu foru), pogotovo od Janickovih koji se live cesto svode na to da odsvira sto vise nota u sto kracem vremenu (a nije ni blizu klase kao sto je neki Vai ili Satriani).
 
Gul_Ranek said:
Slazem se u potpunosti s tobom. Adrian mi je u vecini slucajeva imao bolje solaze (Murrayevi mi se cesto puta cine na istu foru), pogotovo od Janickovih koji se live cesto svode na to da odsvira sto vise nota u sto kracem vremenu (a nije ni blizu klase kao sto je neki Vai ili Satriani).

eto o tome ja govorim ...
što naravno ne znači da je čovjek loš gitarist... da ne bi sad netko iz mog posta "zaključio" da pljujem po janicku ..... ne bi ni svirao sa Maidenima da nema pojma, give me a break??

Vai ili Satriani su opet pojam za sebe, u rasprave oko posve različitih stilova neću zasada ulazit. Meni je osobno Satriani bolji od Vaia.

ma najbolji je Michael Angelo :D LOL LOL LOL LOL :suck:
Adrian i ostatak ekipe mu nisu ni do koljena ... LOL LOL :wink:
 
Gul_Ranek said:
Slazem se u potpunosti s tobom. Adrian mi je u vecini slucajeva imao bolje solaze (Murrayevi mi se cesto puta cine na istu foru), pogotovo od Janickovih koji se live cesto svode na to da odsvira sto vise nota u sto kracem vremenu (a nije ni blizu klase kao sto je neki Vai ili Satriani).

Murray ti u solima uglavnom koristi jedne te iste blues lickove (jeb'ga, ipak je zakleti blues-er). Adrian je najprecizniji od njih i ima najbolji ton. Janick je showman i drama dobar gitarist (koji za mene previse improvizira) i nebi godinama sa Gillanom svirao da nije dobar.

Klasa poput Vaia i Satcha? Takvi nemaju sta ovdje traziti. To su instrumentalisti individualisti i takvi NE ZNAJU raditi u bendovima gdje svi rade.... koliko god oni tehnicki bili dobri. A opet tu dvojicu navedenih jedan Yngwie, Marty Friedman i Jason Becker "pojedu" za dorucak.

U svako doba dana bi prije njih na listu stavio jednog Beckera, Friedmana, Smitha, Olivu, (nastavi niz) prije ovih drkadžija
 
eh....ljudi moji , da nije jednog Edwarda Lodewijka Van Halena bilo ne bi bilo niti gitarista poput yngwiea,friedmana,beckera...čovjek je '78 imao savršeni sound,brzinu,tehniku,preciznost,inovativnost...ma sve , po meni najveći gitarist koji je hodao po kugli zemaljskoj...jednostavno , kod njega svaki ton prelijepo zvuči...možda mu nisu svi soloi prezahtjevniko u yngwiea koji vozi več 25 godina na istu temu ali su daleko daleko ljepši i prikladniji jer van halen osim što je nenadjebiv gitarist zna napravit i fantastičnu pjesmu...
 
Naravno, shvacam da nisu Vai, Satriani i ekipa za sviranje u bendovima. Htio sam samo istaknuti da bi Janickovo sviranje na nesto licilo kad bi imao njihovu tehniku, onda bi to bilo odlicno. Ovako je lose.

BTW, evo Majstora Malmsteena na djelu: http://youtube.com/watch?v=p_tuLEmWccM :D

"I am your God, little boy!"
 
imam doma onaj video od michael angela , cijeli...šta taj čovjek radi...brzina i preciznost u jednome ali tu nema uopće nikakve muzike...jebeš šredanje koje nemoš dobro primjenit u nekom bendu...ne znam , yngwieve solaže kolko god bile repetativne su meni bolje i draže od angelovih,friedmanovih,beckerovih i ostalih....van halen si je sam slagao gitare od dijelova drugih tako da nitko u biti nije mogao njegov sound kopirat što nije slučaj kao kod ostalih virtuoza

http://www.youtube.com/watch?v=1eJgRJ15 ... an%20halen

najrevolucionarnije gitarsko djelo ikad
 
Scream for me said:
eh....ljudi moji , da nije jednog Edwarda Lodewijka Van Halena bilo ne bi bilo niti gitarista poput yngwiea,friedmana,beckera...čovjek je '78 imao savršeni sound,brzinu,tehniku,preciznost,inovativnost...ma sve , po meni najveći gitarist koji je hodao po kugli zemaljskoj...jednostavno , kod njega svaki ton prelijepo zvuči...možda mu nisu svi soloi prezahtjevniko u yngwiea koji vozi več 25 godina na istu temu ali su daleko daleko ljepši i prikladniji jer van halen osim što je nenadjebiv gitarist zna napravit i fantastičnu pjesmu...

couldn't agree more ... :banana:
 
Evo ovako slušao sam Yngwiea i njegovu stvar Rising Force. Gledao sam Van Halena također virtuoz. Ali Dave Murray mi stvarno briljira na gitari,zna solažama napravit emocijske navale. na koncertima ga stalno gledan i stvarno je virtuoz, možda nije bolji od pagea i halena ali je stupidno reći da mu nije ni do koljena. Janick je dobar ali vidno lošiji od Davea, mislim da je njegov ostanak u mejdenima zbog količine simpatizera koje je pokupio a i na koncertu često samo improvizira i to sa isključenim pojačalom.
Već sam rekao da bi Murray moga skinut sole od Van Halena i Pagea i obrnuto ali to opet ništa n znači, po čemu vi mjerite tko je virtuozniji.
Možda su Vai i Satriani veliki virtuozi ali mogu li oni izrazit emocije ili osječaje svojim solama kao Dave, ovdjese radi i o sluhu a ne samo o vještini prstiju.

Malo smo skrenuli s teme. Čuo sam da će novi album biti mračan, epičan i ne kao križanac zadnjih dvaju odakle vam to??? Od Bobe?
 
Blasius Pascalus said:
Evo ovako slušao sam Yngwiea i njegovu stvar Rising Force. Gledao sam Van Halena također virtuoz. Ali Dave Murray mi stvarno briljira na gitari,zna solažama napravit emocijske navale. na koncertima ga stalno gledan i stvarno je virtuoz, možda nije bolji od pagea i halena ali je stupidno reći da mu nije ni do koljena. Janick je dobar ali vidno lošiji od Davea, mislim da je njegov ostanak u mejdenima zbog količine simpatizera koje je pokupio a i na koncertu često samo improvizira i to sa isključenim pojačalom.
Već sam rekao da bi Murray moga skinut sole od Van Halena i Pagea i obrnuto ali to opet ništa n znači, po čemu vi mjerite tko je virtuozniji.
Možda su Vai i Satriani veliki virtuozi ali mogu li oni izrazit emocije ili osječaje svojim solama kao Dave, ovdjese radi i o sluhu a ne samo o vještini prstiju.

Malo smo skrenuli s teme. Čuo sam da će novi album biti mračan, epičan i ne kao križanac zadnjih dvaju odakle vam to??? Od Bobe?

da si bio na koncertu i poslušao FOR THE LOVE OF GOD znao bi po čemu :wink:
 
axy said:
Mada je on meni (što se tiče sviranja gitara) zadnji Maiden favorit, Maideni ne bi bili potpuni bez njega. Ipak mislim da bi njegov odlazak najmanje poremetio ravnotežu u bendu i ostao najmanje primjećen na instrumentalnom dijelu.
don't kill me :suck: :D
ne bi se složio mislim da bi izgubili ouno scenski, a i mislim da im on uvodi dosta inovacija na albume
nisam 100% ali nije wasting love prva pjesma u kojoj se live koristilo 2 akustične gitare (sad se ne mogu sjetiti ni jedne druge pjesme u kojoj se uopće koristila akustična gitara live)
 
Blasius Pascalus said:
Janick je dobar ali vidno lošiji od Davea, mislim da je njegov ostanak u mejdenima zbog količine simpatizera koje je pokupio a i na koncertu često samo improvizira i to sa isključenim pojačalom.

ma dajte to je smiješno, ne bi oni držali janicka da je toliko lošiji, nemojte bit smješni.
 
Ivane, da li mozes drasticno smanjiti onu sliku iz siga? Potpuno poremecuje izgled svake stranice foruma na kojoj postas...
 
Blasius Pascalus said:
Malo smo skrenuli s teme. Čuo sam da će novi album biti mračan, epičan i ne kao križanac zadnjih dvaju odakle vam to??? Od Bobe?
Swedish newspaper Aftonbladet has posted three articles on Iron Maiden and their upcoming album - one where the band members talk about how smooth the recording went, one that describes the new album and one account of the bands' reactions while watching England playing Sweden in the world cup.

The three articles, in Swedish, can be found here, here and here. Read on for translations of the important parts.

Many thanks to OcA for the head's up

The first article consists of quotes from different band members mixed with typical journalist's filler comments. Steve Harris says the recording went so easily "It felt like something was wrong". Allegedly, during the whole recording process there was not a single fight or heated argument, due to the band being more harmonic than ever.

Or, as Steve puts it, "Nicko knew the songs much better this time. On every record I usually have a fight with Nicko over arrangements and such. This time we didn't have any and it made us worry." Says Nicko: "I think it's a lot because I've been more mature this time. I have taken into consideration what the song needs, not what I'd like to play"

During the making of Dance of Death, however, the fights were much more plentiful. "It went so far we stood shouting at each other", says Nicko. "I was so angry we almost started fighting."

Steve also explains the thoughts behind the new album's title, A Matter of Life and Death: "Six, seven songs on record circles around war and religion. Religion has caused more death, pain and misery than anything else. And we never seem to learn. Unbelievable."

Regarding the future, Steve is more doubtful. "From the beginning I've said Maiden will make fifteen studio albums. In that case there's only one left and that makes me sad. There is a life after Maiden. And there's a lot I'd like to do I don't have time for now. Sure I'd miss the band, but there's no reason to live in the past. We'd probably piss off some people if we quit, but the day we don't want to do it anymore it's over."

Aftonbladet also got to listen to Maiden's new album and describes it in the second article. There's a lot of empty words in it but summing it up, here's what it says:

- If you liked Brave New World and Dance of Death, you'll be happy with it.
- The band continues on the progressive road and the music often switches between soft and hard.
- The big arrangements and complex structures of the last albums return.
- "Out of the Shadows" is said to sound a bit like Children of the Damned and Bruce's classic solo number Tears of the Dragon.
 
Ivan said:
ne bi se složio mislim da bi izgubili ouno scenski, a i mislim da im on uvodi dosta inovacija na albume
nisam 100% ali nije wasting love prva pjesma u kojoj se live koristilo 2 akustične gitare (sad se ne mogu sjetiti ni jedne druge pjesme u kojoj se uopće koristila akustična gitara live)

hmmm ovo za wasting love nemam pojma da su 2?
ali koristila se na RIR u DOM mislim .. janick upravo ;)
 
BoBo said:
Da se bar prikazivanje sigova moze iskljuciti na ovom forumu. :(
ba imas lagan nacin za izbacivanje slikovnih signaturea
ako koristis firefox(a mislim da si pametan covjek) instaliras ekstenziju adblock 5 minuta posla i viola nema vise picture sigova......osim ako netko ne promijeni svojega onda ces trebati adblockati novog LOL
 
axy said:
hmmm ovo za wasting love nemam pojma da su 2?
ali koristila se na RIR u DOM mislim .. janick upravo ;)

a na clansmanu?
ali ja kažem da mislim da je wasting bilo prvi put, ipak je to bilo skoro desetljeće ranije
 
Gul_Ranek said:
Ivane, da li mozes drasticno smanjiti onu sliku iz siga? Potpuno poremecuje izgled svake stranice foruma na kojoj postas...

a da prestanem postat?
a ok, mislio sam da će vam se svidjet, maknut ću ga
 
Back
Top