Apocalypse today?

axy

Active Member
6.6.06. :evil:

Apokalipsa? Antikristov broj?
Sta vi mislie o tome, i slicnim datumima za koje se smatra da oznacavaju propast svijeta...

It's the end of the world as we know it... :evil:

Uglavnom, recite dali se bojite takvih datuma, dali namjeravate danas cijeli dan ostat doma, zavuc se ispod kreveta (nadam se ne sami :D ) i slicno. Ili gore.
Ja sam se npr. sad do faksa dosvercala busom buhahaha. Bakule me nisu naali. Meni je danas zakon dan. A jos imam i kolokvij u 13:00.

Najgore je proslo. 6h:6min:6s
 
rapture.jpg

:evil: :evil: Sve je pocelo sa knjigom Otkrivenja (The Book of Revelations) 13:18 u Bibliji: "This calls for wisdom: let him who has understanding reckon the number of the beast, for it is a human number, its number is six hundred and sixty-six." :evil:

Odgovor na preko 2000 godina staro pitanje, tko ili sto je "Beast", :D ovisi o subjektivnoj interpretaciji Knjige Otkrivenja. U njoj postoje 3 "opisa" zvijeri:

1)"The great dragon was thrown down, that ancient serpent, who is called the Devil and Satan, the deceiver of the whole world--he was thrown down to the earth, and his angels were thrown down with him" (Rev 12:3-18);

2)"a beast rising out of the sea having ten horns and seven heads; and on its horns were ten diadems, and on its heads were blasphemous names... (Rev 13:1-10);

3)"another beast that rose out of the earth; it had two horns like a lamb and it spoke like a dragon. It exercises all the authority of the first beast on its behalf, and it makes the earth and its inhabitants worship the first beast..." (Rev 13:11-18).
Uz 3) se povezuje Rev 13:16.

Zvijer se takoder, po nekim teorijama Apokalipse, spominje kao Antikrist.

Anti :cross: LOL

Mnogi tvrde da je 666, broj koji simbolizira Zvijer, zapravo kod - koristenje hebrejskih slova kao brojeva. Dakle, svako slovo ima svoj brojevni ekvivalent. Nacin dodjeljivanja brojeva slovima se pretezito radi na ovaj nacin:

alef = 1; bet = 2; gimel = 3; dalet = 4; hey = 5; waw = 6; zayin = 7; chet = 8; tet = 9; yod = 10; kaf = 20; lamed = 30; mem = 40; nun = 50; samek = 60; ayin = 70; pey = 80; tsadeh = 90; qof = 100; resh = 200; shin = 300; taw = 400.

Npr. David --> 14, jer se pise: dalet-waw-dalet, which is 6+4+6
(nije bas da kuzim tu matematiku ali ajde :D ). Ovisno o rezultatu koji zelite postici, mozete koristiti razlicite sustave: npr ako uzmemo da je a=100, b=101 itd. onda HITLER=666
---> vise informacija na: The Art of Gematria: Hebrew Numerology.

"Book of revelations" - ne predvidja tocno odredjen datum apokalipse, ali upucuje na predstojecu kozmicku borbu dobra protiv zla.
Neki teoreticari ipak smatraju da taj datum oznacava kraj svijeta. Tim LaHaye tvrdi da vidi znakove nadolazeceg perioda koji ce dovesti do Antikristova dolaska. Spominje i povezanost njegovog dolaska sa jednom svjetskom vladom, jedinstvenim ekonomskim sustavom i jedinstvenom religijom. (Zvuci americki, jelda??)

Naravno, ljudi su smislili i nacin kako iskoristiti taj datum: tako se 666 nalazi na velikom broju razlicitih mjesta. Pocevsi od koristenja biblijskog koda (slova i brojevi) kojim su izvrtali imena politicara (Reagan, Clinton etc) oznacavajuci ih tako kao svojevrsne "Antikriste" odredjene generacije.
Ronald Reagan se, nakon odlaska iz Bijele kuce, doselio u kucu pod rednim brojm 666(nakon toga, promijenjen je broj kuce u 668, a pogodite sto je 668 - the number of the beasts Neighbour). Taj je broj dio svakog UPC barkoda (izumitelj tvrdi da je to slucajnost!). Prema biblijskom koda, 666 je broj WWW-a (World Wide Web).Zboj svih brojeva na stolu za rulet je 666.

Je li taj broj povezan i sa brojem 6, koji u Bibliji predstavlja covjeka?

Komercijalizacija broja 666 se i dalje nastavlja. Bilo u vidu radjenja remakea horora iz 1960-tih, bilo u vidu kladjenja na to hoce li se ili nece dogoditi apokalipsa. Sve u svemu, to je cisto praznovjerje - toliko sotonski koliko moze biti.
Jedan je covjek lijepo rekao, ako se jos bojite datuma 666, napravite stoj na glavi pa ce vam izgledati kao 999...

i smijeh za kraj ..
1. e-mail adresa Zvijeri : 666@hell.org
2. Website Zvijeri: www.666.com
3. 1-900-666-6666 : Live Beasts, available now! One-on-one pacts!
Only $6.66 per minute! [Must be over 18!]
4. Broj Zvijeri plavuse: 6, oh..., I forget ...


SIX
SIX
SIX
+BEAST
SATAN :evil:

Finally, an observation that makes a commentary on the folly of attaching a specific meaning to the number 666. If the letter A is defined to be equal to 36 (=6·6), B=37, C=38, and so on, then:

The sum of the letters in the word SUPERSTITIOUS is 666.

:evil: :evil: :evil:

666car.jpg
 
prije skoro godinu dana otkrilo se po nekim starim spisima da je broj antikrista 616 i tom prilikom je di'anno izjavio nešto u stilu "a kurac , imam bezvezni broj istetoviran onda" LOL
 
ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


mislio dam da će bar ovaj forum biti pošteđen ovakvih topica...

Molim vas ko boga izbrišite ovaj topic...
 
ma daj meni su smješne sve te fore smak svijeta i gluposti. čuo sam za neki bend da namjerno danasa počinje turneju, ali se en sjećam koji.
gul: remake omena? cooooool
 
Ivan said:
da, slayer počinje turneju

ne , ne počinju jer je tom nedavno operirao bubreg pa mu je doktor preporučio kojih 6 tjedana mirovanja :wink: danas im je izašao eternal pyre EP koji se naravno ne može u našem dallasu nabavit pa sam ja teti reko da ga kupi , hehe :D
 
Re: 666

axy said:
6.6.06. :evil:

Apokalipsa? Antikristov broj?
Sta vi mislie o tome, i slicnim datumima za koje se smatra da oznacavaju propast svijeta...

It's the end of the world as we know it... :evil:

Uglavnom, recite dali se bojite takvih datuma, dali namjeravate danas cijeli dan ostat doma, zavuc se ispod kreveta (nadam se ne sami :D ) i slicno. Ili gore.
Ja sam se npr. sad do faksa dosvercala busom buhahaha. Bakule me nisu naali. Meni je danas zakon dan. A jos imam i kolokvij u 13:00.

Najgore je proslo. 6h:6min:6s

Cisto sranje, zivo mi se jebe...
 
meni je bila fora u danasnjim novinama neki svecenik je otvorio kladionicu za to da li ce danas biti smak svijeta
za odgovor "da" omjer je takav da se na ulozenih 10 dolara u slucaju dobitka dobije 10 milijuna dolara LOL
 
Evo moje mini-recenzije filma, koju sam postao na svom "maticnom" forumu :D

Upravo sam se vratio iz kina. Film je dosta dobar, iako nije u potpunosti uspio dobiti atmosferu originala. Lieb Schriever odlicno portretira glavnog lika (jedino mi je malo bila neuvjerljiva scena na pocetku kad je zaplakao jer mu je receno da mu je sin preminuo kod porodjaja), cak je i djecak koji glumi Damiena dosta zastrasujuc. U ulozi fotografa mi je nekako vise sjeo legendarni David Warner u originalu.

Kako je glazba igrala vrlo veliku ulogu u originalu, zanimalo me kako ce to ovdje rijesiti, no zvucni sustav u kinu Croatia ocito ne radi kako treba, jer se skoro nista od pozadinskih zvukova nije dobro culo. Ili nema pozadinske glazbe, ne znam.

Iza mene su u kinu sjedili neki pijani zemljaci koji su cijeli film jako glasno komentirali sa svojim imbecilnim forama, u nekoliko navrata su se ustajali i setali do wc-a, a jednom prilikom je jedan od troglodita odlucio i zapaliti cigaretu, od cega ga je srecom odvratila njegova zenka.
 
MaidenMadness said:
meni je bila fora u danasnjim novinama neki svecenik je otvorio kladionicu za to da li ce danas biti smak svijeta
za odgovor "da" omjer je takav da se na ulozenih 10 dolara u slucaju dobitka dobije 10 milijuna dolara LOL

da, i piše da je problem oko isplate, a ako si primjetio na toj istoj stranici se spominju i maideni i stavljen je cover TNOTB
 
MaidenMadness said:
meni je bila fora u danasnjim novinama neki svecenik je otvorio kladionicu za to da li ce danas biti smak svijeta
za odgovor "da" omjer je takav da se na ulozenih 10 dolara u slucaju dobitka dobije 10 milijuna dolara LOL

a šta da je bio? mislim kamo je tu logika, dobio bi ih lik pa odmah izgubio LMAO?? :shock: :?

@ SNAKE ---> SUPER SLIKA!
@ SFM ---> to sam negdje čitala ;)
@rainmaker ---> jel znaš možda dali se prikazuje ovaj petak?i kada?
 
Gul_Ranek said:
Evo moje mini-recenzije filma, koju sam postao na svom "maticnom" forumu :D

koji forum?
btw, mišljah na Omen, ne na davincijev... ;) thanx anyway RRi! ;)
gul ranek ---> jel znaš dali u petak ima termin, i kada? :D
 
Bio sam ja. Denial je bio bezveze, raspadaju se i plivaju k'o Duje Draganja, gitare su nastimane valjda na cis, tako da je to uglavnom jedno konstantno brujanje. Bubnjaru stvarno nema koristi svirati ni kasu, ni fus jer se ne cuju. Mirne duse je mogao lupati samo po dobosu.

Downfall su bili bolji, od meni poznatih pjesama su izveli Revolution Is My Name od Pantere i jedan medley od Dream Theatera, stvarno su dobro to odsvirali. Samo, jedan njihov gitarist je kupio novu glavu+box, pa je pojeo bas jer je bio preglasan. Ali inace dosta dobro.
 
axy said:
hvala ;) to ću ići večeras ...
btw, jeli ide tko od vas iz Ri danas u Big Rock Mammu ili ispred Gracianija? Danas je koncert ... Čula sam da je jučer Downfall i Denial u Booki bio zaaaakon, a ja učila doma za kolokvij!
Ali sam prošla (jedina) hihi :D

Cuo sam da je downfall propo, da sviraju samo neki hc, bez solaza. U BRM neki pankeri...
 
Back
Top