A MATTER OF LIFE AND DEATH

bruce solo je bog , bogovska solo karijera ali ne nadilazi mi maidene , jebiga , kolko god ja volio TM ili TCW opet ću uvijek više voljet dance of death ili no prayer...maiden comes first ali brucea također obožavam i štujem

np: bruce - son of a gun .....for AXY
 
kad sam čuo prvi put BTATS i DW, a već sam znao TROBB pomislio sam da su maideni postali prežestoki, i bilo mi je nejasno gdje su nestali oni poznati gitaristički početci, sad vidim da se sve odlično uklapa. bio mi je totalni šok mislio sam da su maideni to izbacili, ajme meni, ali čim sam čuo pilgrima i TLD, to je bilo to. još ima onih laganih rifova na početku :banana:
 
MaidenMadness said:
refreni su mi uglavnom losi na cijelom albumu. bruceov glas je dobar. ono sto je otpjevao otpjevao je dobro, nema bas nekih zahtjevnih dionica. trebati cu opet poslusati album jer cini mi se da nema niti jedan scream.

tekstovi ako zanemarimo monotonost odredjenih djelova variraju od vrlo dobri pa do odlicnih.

meni su refreni zbilja jako dobri ne znam zašto ti se ne sviđaju :?
Bruceov glas mi je odličan, posebno oni lagani djelovi, a ima par zeznutih dijelova za otpjevat ali je on to otpjevao tako da pomisliš da je lako. a nema veze što nema ni jednog screama, je da ih je lijepo ćuti ali je bruce puno i bez njih dao.
zašto su ti monotoni? :?
meni su izrazito zanimljivi, a moraš priznat da su odlično satavljeni i jako melodični
@ gul
ja ne mogu naći ni jednu pjesmu koja je predugačka, samo bi ja još produžio onaj početni dio the longest daya
nemojte ovo shvatit kao napad, ali kad sam pročitao vaše recenzije mislio sam da je album još jednom teško razočaranje i da je napuhan, a kad sam ga čuo zbilja sam promjenio mišljenje
 
Ivane, ti si maidenovski Mateo Beusan.

Jos nikad ga nisam cuo u Oku sokolovom da je rekao "mislim da je sudac pogrijesio", svaki put kaze "sudac je u pravu" ili "sudac ima diskrecijsko pravo".

Zamijeni "sudac" sa "Iron Maiden". :D
 
Gul_Ranek said:
Ivane, ti si maidenovski Mateo Beusan.

Jos nikad ga nisam cuo u Oku sokolovom da je rekao "mislim da je sudac pogrijesio", svaki put kaze "sudac je u pravu" ili "sudac ima diskrecijsko pravo".

Zamijeni "sudac" sa "Iron Maiden". :D

da, jesam
točno tako :wink:
i ne krijem to, jer na ovom albumu još nisam uspio naći jednu jedinu stvar koja me peče za oči
 
Ivan said:
da, jesam
točno tako :wink:
i ne krijem to, jer na ovom albumu još nisam uspio naći jednu jedinu stvar koja me peče za oči
ž

meni je to zapravo čudno, jer , da bi nešto proglasio najboljim, nužno to "nešto" moraš uspoređivati sa drugim stvarima iliti glazbom u ovom slučaju. a nije mi jasno s čim ti onda uspoređuješ ?

joj baš sam ljuta! Scream? ICQ? LOL :D
 
axy said:
ž

meni je to zapravo čudno, jer , da bi nešto proglasio najboljim, nužno to "nešto" moraš uspoređivati sa drugim stvarima iliti glazbom u ovom slučaju. a nije mi jasno s čim ti onda uspoređuješ ?

ne kažem da je to najbolji album maidena, ali je drukčiji. i jako je dobar, vrijeme će reći koliko je dobar, ali mi se jako sviđa. iako ga ne mogu usporedit ni sa jednim albumom maidena
 
Album jednostavno djeluje kao da je to jedna pjesma raskomadana na više RAZLIČITIH djelova koji jednostavno boli glava koliko su dobri. Jedina zamjerka je što neke pjesme po meni bi trebale biti minutu dvije kraće, jer nisam baš neki preveliki fan progresive. Svaka pjesma ima ono nešto što je ističe od onih drugih. Zasada mi je album jednostavno odličan(ali ne kao "znate-koja-dva-remekdjela-od-maidena" 8) )
Posebno bih izvojio ove četiri pjesme :
This colours don't run
The longest day
For the grater good of god
The legacy
koje su prema mom skromnom mišljenju prava remekdjela u 2006 godini(ima još par stvari kaj sam čuo ali to je OT).
 
Ivan said:
ne kažem da je to najbolji album maidena, ali je drukčiji. i jako je dobar, vrijeme će reći koliko je dobar, ali mi se jako sviđa. iako ga ne mogu usporedit ni sa jednim albumom maidena

ma nw kažem ja za taj album, nego općenito ... super je da ti se sviđa ;)mislim da će se i meni prema ovome šta vi pišete ;) juhu! LOL :D
 
likvor said:
Album jednostavno djeluje kao da je to jedna pjesma raskomadana na više RAZLIČITIH djelova koji jednostavno boli glava koliko su dobri.

ja bi rekao da je zbog toga album konceptualan, kao što je ssoas konceptualan pričom tako je ovaj glazbom
 
Ivan said:
ja bi rekao da je zbog toga album konceptualan, kao što je ssoas konceptualan pričom tako je ovaj glazbom
Može biti ali dok potpuno ne uđe u uho, svaki jebeni riff, ne bumo bili sigurni.
malo OT:
Eh da, i jel ima negdje objašnjenje liriksa s ovog(a moze i prijašnjih) albuma?
 
As is to be expected from the earlier reported article about great first day sales of A Matter of Life & Death in Finland, EMI for the region have now confirmed the album has been certified gold with sales of over 15,000 since Friday.
Iron Maiden has sold over 500 000 albums in Finland and all three shows are sold out.
 
Snake said:
As is to be expected from the earlier reported article about great first day sales of A Matter of Life & Death in Finland, EMI for the region have now confirmed the album has been certified gold with sales of over 15,000 since Friday.
Iron Maiden has sold over 500 000 albums in Finland and all three shows are sold out.

zna li tko kolika je platinasta naklada u hrvatskoj za strane albume? ima li toga uopće kod nas?
 
Gul_Ranek said:
Kakve su slike benda u knjizici? Nigdje na netu jos nema, pa me zanima... Moze neki sken ako netko ima vec album?
Sumnjam, zasad sam vidio samo sliku cd-a i sliku naslovnice u boxu. Mislim da se nitko nije potrudio da slika i iznutra.
 
kažu iz dallasa da bi trebao sutra doći pa ako bude sreće ja ću ga imat već u petak
 
Back
Top