A MATTER OF LIFE AND DEATH

ja im ipak vjerujem mislim da znaju zašto su ga stavili, a da većinu ostalih pjesama neće, ili barem the legacy
btw 300 post u ovoj temi, ovo ide fest brzo
 
CD single jucer kupljen. Cijena - 3.99€

Posebno me odusevila BBC Legends verzija HBTN-a

OT: Jebote kako su u Njemackoj CDi jeftini, jedva da je ista skuplje od 12€ (maideni se krecu oko 16€, a live albumi im oko 22€). Kupio jucer Kreator - Enemy of God i Live Kreation DVD za 15€. DVD Soulfly-a 3€ (doduse, bila je specijalna ponuda). U Hrvatskoj skuplje sve cca 50%
 
TROBB i BTATS su mi ful sjele. TROBB me oduševila na prvo slušanje (!), a BTATS je ful žestoka :D i like that! DW nije baš ispala šta sam očekivala to be honest, ali ako je ostatak albuma kao ove 2 (3) pjesme ja ću bit više nego zadovoljna.

Maideni su se napizdili! buhahahahaha :D

btw Ivan poslušaj barem TROBB, pjesma je savršena! (meni :D )
 
axy said:
btw Ivan poslušaj barem TROBB, pjesma je savršena! (meni :D )

pa jesam čuo sam ju i komentirao par puta, nije da mi je pjesma među nečim najboljim što su maideni ikad snimali ali je ful dobra
 
Poslušao sam Brighter than a thousand suns i Different World dosta puta tako da mogu dati mišljenje:

DIFFERENT WORLDS- Tipična opening track kao Wildest Dreams ali ipak bolja, nisu ništa htjeli da bude složeno jer je album cijeli složen pa su valjda htjeli da prva stvar bude direktna i jednostavna što i jest. Dobar mi je onaj double chorus gdje Bruce prvi otpjeva nekako nisko a onda počne pjevati visoko do neba, začudio sam se. Solo je dobar, uglavnom dobar riff i ona dionica kao Rainmaker. Meni je stvar dobra i drago mi je da prva stvar na albumu nije složena kao Sign of the Cross.


BRIGHTER THAN A THOUSAND SUNS- Na prvo slušanje čudna a nakon par puta sad mi je stvarno odlična i osvježavajuče. Kad sam prije par miseci čuo da izlazi album htio sam da bude žestok i malo drugačiji od ostali ali ipak da je to i dalje Maiden.
S ovom pjesmom to sam upravo i dobio. Mali je otklon od prošlog albuma ali po konceptu ipak podsječa na Paschendale, ali ova stvar je čak i bolja od nje. Sviđa mi se refren i kako ironično Bruce kaže Brighter than... i onaj galopirajuči riff kojeg prekida neka dionica, ovo je nešto sasvim drugo... pjesma je još složenija od Benjamina... ima neku pomalo dramatičnu atmosfera s krajnjom napetošću.

Maideni sam bio pomalo zaboravio i zapostavio zadnjih godinu-dvi slušajući sve one power i gothic bandovi koji su samo ono što i jesu - bandovi... ....ali s ovom pjesmom oni su mi probudili svijest o onome što Iron Maiden jest i uvijek bio - carevi metala. :evil:
 
Blasius Pascalus said:
Meni je stvar dobra i drago mi je da prva stvar na albumu nije složena kao Sign of the Cross.

meni je ''sign of the cross'' zbilja dobra stvar za uvod u blaze eru i za otvaranje albuma. mislim da su time pokazali da ne moraju stavljat uvijek nekakve pjesmice na prvo mjesto, što sad najčešće rade
nisam čuo different world, ali sudeći po the wicker manu i wildest dreamsu čini mi se da će biti dobro poslušat :wink:
ostatak tvoje recenzije ne mogu komentirat jer nisam čuo stvari
 
Ivan said:
meni je ''sign of the cross'' zbilja dobra stvar za uvod u blaze eru i za otvaranje albuma. mislim da su time pokazali da ne moraju stavljat uvijek nekakve pjesmice na prvo mjesto, što sad najčešće rade

Blasius Pascalus said:
DIFFERENT WORLDS- Tipična opening track kao Wildest Dreams ali ipak bolja, nisu ništa htjeli da bude složeno jer je album cijeli složen pa su valjda htjeli da prva stvar bude direktna i jednostavna što i jest. Dobar mi je onaj double chorus gdje Bruce prvi otpjeva nekako nisko a onda počne pjevati visoko do neba, začudio sam se. Solo je dobar, uglavnom dobar riff i ona dionica kao Rainmaker. Meni je stvar dobra i drago mi je da prva stvar na albumu nije složena kao Sign of the Cross.

meni je prevesela
btw, što se Sign Of The Cross tiče, slažem se sa Ivanom. To je jedna od njihovih stvari kojoj se uvijek vraćam, pogovoto nakon RIR-a.



Blasius Pascalus said:
BRIGHTER THAN A THOUSAND SUNS- Na prvo slušanje čudna a nakon par puta sad mi je stvarno odlična i osvježavajuče. Kad sam prije par miseci čuo da izlazi album htio sam da bude žestok i malo drugačiji od ostali ali ipak da je to i dalje Maiden.
S ovom pjesmom to sam upravo i dobio. Mali je otklon od prošlog albuma ali po konceptu ipak podsječa na Paschendale, ali ova stvar je čak i bolja od nje. Sviđa mi se refren i kako ironično Bruce kaže Brighter than... i onaj galopirajuči riff kojeg prekida neka dionica, ovo je nešto sasvim drugo... pjesma je još složenija od Benjamina... ima neku pomalo dramatičnu atmosfera s krajnjom napetošću.

meni je isprve sjela. malo mi je bila "žešća" od njihovog uobičajenog materijala. Ali to je samo pozitivno ;) Bruceovo pjevanje na ovoj pjesmi mi je divno - pjevat s tolikim bijesom, ljutnjom neznam, totalno stvara ugođaj ;) Instrumentalno mi se sviđaju promjene ritma, onaj prvi brzi pa na kraju usporenje. Dionica od 5:25 - 5:55 - :guitar: mislim da ne treba ni komentirat ;) :D :bananarock:

Jedino prijelaz na 4:05 mi nije baš najljepše izveden, i pri kraju na 6min kao da gitare "pojedu" Bruceov vokal. Jaaako dojmljiv kraj kad se Nicko raspizdi LOL na 7:35 ;) :metal: :fist:
Sve u svemu pjesma mi se sviđa zbog kompleksnosti. We are not the sons of God!!!


Holy Father we have sined :fist:
 
naručio sam svoj primjerak u dallas recordsu (+ dvd), a danas možda dobivaju i TROBB singl :banana: :banana:
a kaže mi ovaj lik da će mi zvrcnut ranije ako dobije ranije AMOLAD, pa ga možda već budem imao u petak :shock: :banana:
a ne zna se još ali postoji mogućnost da će biti ponoćna prodaja
AMOLAD-a.
jel bi tko od vas došao na to?
 
The recent issue of the German magazine BLAST features an article about A Matter Of Life And Death. The Mods/Admins are currently discussing about how to deal with foreign-language articles, so we will not yet post a scan or full translation of the article yet, however, we will give some information on the most interesting parts here.

Prominently featured are Adrian Smith, Dave Murray and Bruce Dickinson who reveal a bit about the writing and recording process of the album. Basically, Bruce says that the whole album was done quite spontaneously, but they also had to fight with a couple of problems. Read on for a selection of quotes.

Many thanks to Perun for the translation
[Dave] "The piece 'Out Of The Shadows' wouldn't work at all in the rehearsal room. Bruce got quite frustrated by that. But in the studio, we could rearrange the song as a band so that it could still go on the album."

The band continue talking about the individual songwriters and how big Adrian's influence was. Finally, Bruce talks about the forthcoming tour.

[Bruce] "All those who have heard the material are completely excited. That's why we plan to bring the complete new album onstage, from the first to the last song. Then we'll play a couple of classics and good night."

Finally, Bruce also talks a bit about the band's future.

"We'll begin rehearsals in September, then the tour begins. At the moment, Japan will be the start, but maybe we'll do a couple of gigs in the USA before that. Europe will follow in November, and nothing will happen in 2007. There is supposed to be a big festival tour in 2008. That could already be our final farewell."

This does not come as a complete surprise, Bruce has, after all, talked about the band's end several times. It is, however, a bit shocking that the planning seems to be so exact, and Bruce notices that. "We want to stop as a band that the fans keep in good memory. Apart from that, the members won't just disappear. For my part, I still have a lot of power" (...)

Note from the Maidenfans team: Before you start raving about this paragraph, let us point out a couple of things. First of all, the world does not end if Maiden split. Second, Bruce has been known to say a couple of things about the band that turned out to be wrong: He announced a tour in Summer 2006, for example. Third: Take it easy and let things come their way; you won't be able to change things anyway. Fourth: This is not necessarily a leading magazine (it is actually the magazine of a label that does not distribute Maiden), and it's wise to mistrust information from this type of publication. At least until it is confirmed by a more serious magazine or another band member.
 
a i rod je najavio history part 2, a više vjerujem Rodu nego nekakvom 5-razrednom časopisu
mislim da je sve to samo marketinški trik
na kraju krajeva i ja da sam novinar a da nemam pojma o maidenima a da hoću napisat nešto fascinantno pisao bi o tome kako su već stari i kako sam iz povjerljivog izvora čuo da će uskoro završit karijeru
 
Ivan said:
a i rod je najavio history part 2, a više vjerujem Rodu nego nekakvom 5-razrednom časopisu
mislim da je sve to samo marketinški trik
na kraju krajeva i ja da sam novinar a da nemam pojma o maidenima a da hoću napisat nešto fascinantno pisao bi o tome kako su već stari i kako sam iz povjerljivog izvora čuo da će uskoro završit karijeru

pa u nedavnom intervjuu je dave rekao da će trčati po stejđu dok god mogu ;) LOL
tako da čisto sumnjam jer:

1) neće im steve dat da prestanu, barem ne još, jer je rekao da će snimit još barem jedan album
2) to brblja neki n-to razredni časopis
3) ne bi se opravdavali (bruce je to rekao već pet deset ... puta) da je to konačno
 
Back
Top