Tribute To The Beast

najdraža pjesma sa tribute to he beast?

  • Aces High - Children Of Bodom

    Votes: 0 0.0%
  • The Trooper- Rage

    Votes: 0 0.0%
  • Hallowed Be Thy Name - Cradle Of Filth

    Votes: 0 0.0%
  • Running Free - Grave Digger

    Votes: 0 0.0%
  • Prowler - Burden Of Grief

    Votes: 0 0.0%
  • Die With Your Boots On - Sonata Arctica

    Votes: 0 0.0%
  • The Number Of The Beast - Sinergy

    Votes: 0 0.0%
  • Flight Of Icarus - Tierra Santa

    Votes: 0 0.0%
  • Wrathchild - Six Feet Under

    Votes: 0 0.0%
  • Powerslave - Darkane

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
hm....
pa sad ono , u biti misim da je pojam da ti imas uske horizonte relativan..ali moglo bi se defakto reci da si prekritičan i neobjektivan... recimo
no hard filings
 
arijana1807 said:
hm....
pa sad ono , u biti misim da je pojam da ti imas uske horizonte relativan..ali moglo bi se defakto reci da si prekritičan i neobjektivan...

da, jesam prekritičan i neobjektivan, ali ovo su loe obrade tako da je teško ne biti kritičan
 
Lagano je zaboravljeno staviti na glasanje:
Steel Prophet: The ides of march/purgatory
Iced Earth : Transylvania
Dvije jako solidne obrade. Iako je možda instrumentalno najandrenalina napravljena stvar od Bodoma kojaa i je moj favorit.
@Ivek: Ovo je 20000x bolji tribute od veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelike većine tribute bandova(pogotovo domaćih) koje sam čuo. Mislim svaka čast našim tribute bandovima ali nisu ni do koljena nekim stvarima s ovog albuma .
Možda ti se ne sviđa žanr muzike koji inaće sviraju ali razmisli malo pa priznaj da je pol ovih bandova ipak ime u svijetu metala. Nisu u rangu Maidena ali su ime. I neke pjesme shvati kao zezanciju(sonata arctica koja je napravila malo rockish stvar od die with your boots on) a neke(poput disbelief, tierra santa, therion) kao jedan primjer kako NE obrađivati tuđe stvari. I moram priznati da neke stvari s tributa zvuče moćnije i agresivnije(aces high) nego originali što im baš jeb**** paše.
Inače poslušaj transylvaniju od ajsed rtha i vidjeti ćeš da je odlično skinuta.
 
likvor said:
@Ivek: Ovo je 20000x bolji tribute od veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelike većine tribute bandova(pogotovo domaćih) koje sam čuo. Mislim svaka čast našim tribute bandovima ali nisu ni do koljena nekim stvarima s ovog albuma .
Možda ti se ne sviđa žanr muzike koji inaće sviraju ali razmisli malo pa priznaj da je pol ovih bandova ipak ime u svijetu metala. Nisu u rangu Maidena ali su ime. I moram priznati da neke stvari s tributa zvuče moćnije i agresivnije(aces high) nego originali što im baš jeb**** paše.
Inače poslušaj transylvaniju od ajsed rtha i vidjeti ćeš da je odlično skinuta.

da, priznajem ne volim većinu žanrova tih bendova iako sam prije volio poslušat sonatu i therion. moguće da mi se ne sviđa cijeli album zbog drukčijih žanrova, ali mi je večina bilo sranje jer su na masi stvari bile izgubljene emocije zbog kojih toliko i volim maidene. i čini mi se da sve te stvari zvuče kao da netko pjeva da bi se preseravao. misle da su veliki bendovi ako uzmu obrađivat Bogove

i usput rečeno ja sam taj tribute poslušao, i bacio ga u smeće ali ga je nakon nekog vremena moj brat nabavio od nekoga i počeo slavit tierru santu i njihov flight of icarus, pa sam poslušao ponovno samo tu pjesmu i ponovno uništio cijeli cd, jer je pjesma totalno ne primjereno obrađena. emocije su dane totalno drukčije na totalno drukčiji način, i to dosta lošije

(oprostite, ako sam koga uvrijedio ovim izjavama ali mi to zbilja nije cijel, nego samo pokazati stinsku veličinu i vrijednost maidena, a i nemojte se naljutit jer sam previše zatupljen )
arijana1807 said:
ja sam glasala za Cradle Of Filth jer sam njih prije slušala a i Hallowed mi zvuci ok obrađeno...


:shock: :shock: :shock: :shock:
sorry, ali to je najveće sranje koje sm čuo.
prvo i osnovno NE MOŽEŠ PSOVATI NA PJESMI KOJA SE ZOVE HALLOWED BE THY NAME, to je zabranjeno i to se nikad ni dickinsonu (a koliko znam i blazeu) nikad, ali baš nikad nije dogodilo
oprostite ako griješim ali ne sjećam se predobro jer sam samo jednom čuo pjesmu, čini mi se da je onaj lik na prvom djelu pjesme otišao dosta dublje nego dickinson inače, ali to nije bilo teško jer i bruce na koncertima tijekom godina je promijenio pjesmu i on početak pjeva dosta dublje nego na studijskoj verziji. a moram priznati da me drugi dio pjesme tj. dio od poslije running looooow jako nasmijao, jer ne samo da je lik puknuo nego je to toliko smiješno kako je otpjevao i čime je pokazao da mu je raspon glasa očajan, mogao si je barem nekako prilagodit pjesmu (ipak su to obrade) pa da ne pukne toliko
čak, mogu reći da je ovime pokazao svima onima koji su srali po blazeu da je ipak blaze jedan pjevački BOG u odnosu na takvog komedijaša. jer ruku na srce tog lika u drugom djelu ne možemo uspoređivat s bruceom, nego ako ga uspoređujemo s blazeom što je isto smiješno, to bi bilo najbolje opisat kao utrku na 100 m između babe bez obje noge pritome čorave i gluhe i maurice green-a ili nekog drugog sprintera

(oprostite, malo sam se zanio, nemojte to shvatit kao uvredu, ako možete)
 
svatko ima svoj ukus.. svatkom se nesto svidja.......
nemojte se sada svadjati zbog toga......

show them no fear - show them no pain :suck:
 
Koliko poznajem CoFleke pokušali su napraviti horror atmosferu i to im je uspjelo(reci da hbtn nema malo horror ugođaj sama po sebi).
A to što je psovao....well wtf? Sumnjam da bi recimo maideni toliko izravno uputili psofku ali reci da nisu barem indirektno malo vrijeđali neke situacije.
Mislim da ti se ne sviđa to kreštanje vokala od CoF-a a ne sama obrada. NIje bed, mnogima se nesviđa ni to ni što su danas postali.
 
Ivan said:
:shock: :shock: :shock: :shock:
sorry, ali to je najveće sranje koje sm čuo.
prvo i osnovno NE MOŽEŠ PSOVATI NA PJESMI KOJA SE ZOVE HALLOWED BE THY NAME, to je zabranjeno i to se nikad ni dickinsonu (a koliko znam i blazeu) nikad, ali baš nikad nije dogodilo
oprostite ako griješim ali ne sjećam se predobro jer sam samo jednom čuo pjesmu, čini mi se da je onaj lik na prvom djelu pjesme otišao dosta dublje nego dickinson inače, ali to nije bilo teško jer i bruce na koncertima tijekom godina je promijenio pjesmu i on početak pjeva dosta dublje nego na studijskoj verziji. a moram priznati da me drugi dio pjesme tj. dio od poslije running looooow jako nasmijao, jer ne samo da je lik puknuo nego je to toliko smiješno kako je otpjevao i čime je pokazao da mu je raspon glasa očajan, mogao si je barem nekako prilagodit pjesmu (ipak su to obrade) pa da ne pukne toliko
čak, mogu reći da je ovime pokazao svima onima koji su srali po blazeu da je ipak blaze jedan pjevački BOG u odnosu na takvog komedijaša. jer ruku na srce tog lika u drugom djelu ne možemo uspoređivat s bruceom, nego ako ga uspoređujemo s blazeom što je isto smiješno, to bi bilo najbolje opisat kao utrku na 100 m između babe bez obje noge pritome čorave i gluhe i maurice green-a ili nekog drugog sprintera

(oprostite, malo sam se zanio, nemojte to shvatit kao uvredu, ako možete)


ti nemozes realno sagledati stvari
a to sto on ima takav glas to je stil tog glupog metala...a da neusporedujemo blazea jer je to sramota...
kakve veze ima sto je posovao? koja je jebena poanta obrade ako ne uneses u nju neki svoj stih...koji kurac ona uopće postoje obrade ako je će ljudi srat po njima jer su drugačije/iste....
 
arijana1807 said:
ti nemozes realno sagledati stvari
a to sto on ima takav glas to je stil tog glupog metala...a da neusporedujemo blazea jer je to sramota...
kakve veze ima sto je posovao? koja je jebena poanta obrade ako ne uneses u nju neki svoj stih...koji kurac ona uopće postoje obrade ako je će ljudi srat po njima jer su drugačije/iste....

E, to... poanta obrade i je da se pisma ne obradi DOSLOVNO, vec da se ubace elementi zanra toga benda koji obradjuje...

Kao primjer je ode vec navedena Hallowed Be Thy Name, u tome je bit obrade, da zadrzi elemente orginala, ali da se vidi da je obradjuje bend iz nekog drugog zanra.

Kao primjer lose (tj. bespotrebne) obrade bi mogao navesti npr. da neki bend kao sto je Wolf obradi Maidene. To nema smisla jer su zanrovski vrlo slicni i onda je to kopija pjesme sa drugacijim vokalom. Opet, Wolf je takodjer napravio odlicnu obradu (Don't Fear The Reaper) pjesme iz totalno drugoga zanra i zato je ispala kako treba.

Jos jedna stvar, Ivane, bendovi ne obradjuju vece bendove kako bi se pravili da su veliki bendovi. Ne, ti ovim svojim postovima vrjedjas metal, ako se mogu tako izrazit. Po ovome opet ispada da Grave Digger, Iced Earth i stajaznan jos neki bendovi obradjujuci maidene pokusavaju se praviti da vrijede nesto... ccc, sta se tice ovoga, imas totalno pre-konzervativno misljenje. Nije ti to dobro, prosiri horizonte.

Pa jeli ti slusas ista osim maidena?
 
ok, vama se sviđa taj glas, meni ne. čisto da pitate nekog glazbenika koji uopće ni ne zna tu pjesmu i da mu ju pustite u obje verzije, sigurno bi vas popljuvao jer ne bi mogao reći da je od cradle of filtha bolja.
da, likvor ima nešto horora sama po sebi.
i da, PSOVANJE NIKAKO ne može u HBTN, da u drugim pjesmama ali ovo je ljudi neka vrsta himne maidena, sveta stvar, ne može se psovat

i da, slušam neke druge stvari osim maidena, iako sad u zadnje vrijeme jako malo toga je metal. više probavam slušat neke druge žanrove
ne mislim da je metal jedino što valja
 
Ivan said:
...ne mislim da je metal jedino što valja

Pa fala Bogu... I ja slusan Dire Straitse, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i takve stvari...

Nije metal jedina muzika :)
 
Ivan said:
ok, vama se sviđa taj glas, meni ne. čisto da pitate nekog glazbenika koji uopće ni ne zna tu pjesmu i da mu ju pustite u obje verzije, sigurno bi vas popljuvao jer ne bi mogao reći da je od cradle of filtha bolja.
da, likvor ima nešto horora sama po sebi.
i da, PSOVANJE NIKAKO ne može u HBTN, da u drugim pjesmama ali ovo je ljudi neka vrsta himne maidena, sveta stvar, ne može se psovat

i da, slušam neke druge stvari osim maidena, iako sad u zadnje vrijeme jako malo toga je metal. više probavam slušat neke druge žanrove
ne mislim da je metal jedino što valja

Glas se nekome sviđa nekome ne. kada sam ih prvi puta čuo mislo sam da Dani ima prebolesne glasovne mogućnosti. Da bi nakraju ispalo da koristi razne alternatore i efekte. WTF? Ali nema veze prvih 4 albuma su odlični melodic BM.
Psovanje u svetinji??!?!?!A jeb'ga onda ne bi smijelo biti ni obrada nikakvih ni tribute bandova ni ičega što kopira ikoju pjesmu od ikojeg izvođača jer je sve to narušavanje svetinje originala pjesme(to vrijedi za sve izvođače a ne samo za maidene).
 
likvor said:
...A jeb'ga onda ne bi smijelo biti ni obrada nikakvih ni tribute bandova ni ičega što kopira ikoju pjesmu od ikojeg izvođača jer je sve to narušavanje svetinje originala pjesme(to vrijedi za sve izvođače a ne samo za maidene).

Uf, nisi to triba napisat jer ce se Ivan slozit sa ovin... Nekin ljudima se jednostavno ne moze objasnit.
 
Pakaa said:
Uf, nisi to triba napisat jer ce se Ivan slozit sa ovin... Nekin ljudima se jednostavno ne moze objasnit.
Yep ali onda će i morati popljuvati Maidene po toj logici jer su i oni radili obrade(UFO: Doctor doctor) i Dickinsona(Dalilah od Toma Jonesa, Bohemian Rhapsody od Queena) u njegovoj solo karijeri jer je i on radio obrade.
 
likvor said:
Yep ali onda će i morati popljuvati Maidene po toj logici jer su i oni radili obrade(UFO: Doctor doctor) i Dickinsona(Dalilah od Toma Jonesa, Bohemian Rhapsody od Queena) u njegovoj solo karijeri jer je i on radio obrade.

Ma nedaj boze, maideni se tu ne ubrajaju. E, oni sve rade savrseno...

(ovo je bila ironija) :)
 
Back
Top