Somewhere in time, konceptualan ili ne?

@ sfm ok, tebi sit i 7th imaju drukčiji totalno zvuk, najviše drukčiji od drugih men npr. powerslave i NPFTD, pa onda killers, pa virtual i xfactor,
teško da možeš naći neke albume maidena da imaju isti zvuk ili jako sličan, a o tome koji su najrazličitiji mislim da svako ima svoje mišljenje

@
axy
meni bnw nije ni blizu konceptualnog

@svi
zaboravite konceptualne albume, ako maideni naprave (kao što bobo kaže) slučajno jednu temu kroz cijeli album , to je ovdje se dogodilo u malo jačoj mjeri vjerojatno slučajno, ali se isto tako može dogodit i na drugima samo malo slabije


npr. dođe adrian vidi da steve piše pjesmu o ljudskim različitostima i problemima društva, ode doma i počne razmišljat malo o tome i to ga potakne da i on napiše neku takvu pjesmu jer je u mislima malo skakao po toj temi, i onda dođe dave i vidi da adrian takvo nešto piše ....
 
poslušajte king diamondove albume ili operation mindcrime pa ćete vidjet što je zapravo konceptualni album u pravom smislu te riječi , tako da su maideno jako daleko od toga osim na ssoass LOL

@ivan - pa normalno da ne možeš nać dva albuma sa totalno istim zvukom , mislim gluposti ali neke stvari su slične , kao što je to primjerice zvuk pom i powerslavea , identičnost ne postoji ali sličnost je tu prisutna
 
Još jednom.

NISAM rekla da je BNW konceptualan, samo pokušavam reći da uvijek možeš naći neki kriterij po kojem možeš naći niz poveznica i zajedničkih točaka pa zato smatrati album konceptualnim. BNW sam samo uzela kao primjer.

Šta ne razumijete u tome? :D LOL kao da pričam nedođijski
 
axy said:
Još jednom.

NISAM rekla da je BNW konceptualan, samo pokušavam reći da uvijek možeš naći neki kriterij po kojem možeš naći niz poveznica i zajedničkih točaka pa zato smatrati album konceptualnim. BNW sam samo uzela kao primjer.

istina, ja se slazem. kroz svaki album se uvijek ponavlja nekakva tema rata recimo. a i neki kazu da su im svi albumi radeni na isti kalup, i tu se salzem ali oni to tako rade da svejedno zvuce fenomenalno. nade se neka pjesma koja podsjeca na neku s prosloga albuma. ali ono...
 
svakom je tema rat?! LOL svaki je na isti kalup?! LOL LOL LOL LOL LOL

o bože , ne moram čitat više one viceve u križaljkama
 
Scream for me said:
svakom je tema rat?! LOL svaki je na isti kalup?! LOL LOL LOL LOL LOL

o bo?e , ne moram ?itat vi?e one viceve u kri?aljkama

Procitaj malo bolje, ne kaze da je svakom albumu tema rat, vec da se na albumima nadje koja pjesma koja ima ratnu temu. Ne cijeli album...
 
da ali opet to nije istina pošto ima albuma koji uopće nemaju dodira s ratom niti u jednoj pjesmi ali dobro , od no prayera nadalje svaki ima... :wink:
 
Scream for me said:
da ali opet to nije istina pošto ima albuma koji uopće nemaju dodira s ratom niti u jednoj pjesmi ali dobro , od no prayera nadalje svaki ima... :wink:

kaj svaki ima?
ti zbilja nevolis nis kaj ja kazem...
 
cek, pa nemres reci da s vremenom sviranje im nije postalo prepoznatljivo? i da te nove pjesme po sviranju nisu asocirale na starije...
gle onda fakat SORRY ali ti neznas slusat. daj poslusaj sve cd uzastopce i reci kako te nove stvari ne asociraju na starije!?!?

PRIZNAJEM, TEMU RATA SAM MOZDA MALO SIROKO OPISALA. MOJE ISKRENE ISPRIKE.
 
Ovo govorim Scream for Me-u

Aces High je o ratu, The Trooper je o ratu, Run to the Hills je u neku ruku o ratu... Vidis da ima takvih pjesama i prije Prayera...
 
Pakaa said:
Ovo govorim Scream for Me-u

Aces High je o ratu, The Trooper je o ratu, Run to the Hills je u neku ruku o ratu... Vidis da ima takvih pjesama i prije Prayera...

Rekao je da od Prayera svaki album ima o ratu. Prije nema svaki.
 
Back
Top