Podaci o novom albumu!

Evo nekoliko podataka koje sam saznao na Maidenovom online forumu:

Album bi trebao izaći 11. rujna, na petu godišnjicu napada na WTC, i što je još zanimljivije sniman je i dovršen u New York Cityu :? Hmm, pitam se hoće li biti napisana pjesma na taj događaj koji je potresao Ameriku?
Ima 10 pjesama kao BNW ali gledajući po kalendaru kad je album započet sa snimanjem i kada treba izaći primječuju se neke paralele sa posljednjim albumom DOD, koji je također izašao oko 10-og u rujnu i koji je započet isti mjesec kao i novi album. Smatram da se radi o slučajnosti jer ne bi volio da novi album bude kao Dance of Death - mada mi je dobar.
Kažu da bi se mogao zvati Majesty of Gaia ili Return to Aeron, bilo je prijašnjih nagađanja poput Twins of Fate. A cover, po glasinama, bi trebao biti sličan onom od Judas Priest - Ram it down. :evil:
 
Blasius Pascalus said:
Evo nekoliko podataka koje sam saznao na Maidenovom online forumu:

Album bi trebao izaći 11. rujna, na petu godišnjicu napada na WTC, i što je još zanimljivije sniman je i dovršen u New York Cityu :? Hmm, pitam se hoće li biti napisana pjesma na taj događaj koji je potresao Ameriku?
Ima 10 pjesama kao BNW ali gledajući po kalendaru kad je album započet sa snimanjem i kada treba izaći primječuju se neke paralele sa posljednjim albumom DOD, koji je također izašao oko 10-og u rujnu i koji je započet isti mjesec kao i novi album. Smatram da se radi o slučajnosti jer ne bi volio da novi album bude kao Dance of Death - mada mi je dobar.
Kažu da bi se mogao zvati Majesty of Gaia ili Return to Aeron, bilo je prijašnjih nagađanja poput Twins of Fate. A cover, po glasinama, bi trebao biti sličan onom od Judas Priest - Ram it down. :evil:

sve su to glasine pošto n išta nije potvrđeno od strane harrisa i diskografske kuće pa tako da ćemo išak trebat pričekat izlazak albuma
 
Odakle da pocnemo? Ajde, prvo pozdrav novom clanu. :)

Blasius Pascalus said:
Album bi trebao izaći 11. rujna, na petu godišnjicu napada na WTC, i što je još zanimljivije sniman je i dovršen u New York Cityu :? Hmm, pitam se hoće li biti napisana pjesma na taj događaj koji je potresao Ameriku?

Album je sniman u Londonu i ako izadje 11. rujna sigurno nije zbog napada na WTC prije 5 godina. Nije njihov stil da na direktan nacin iznose misljenja o nekim dogadjajima, a ako to i rade onda je to na indirektan nacin. Npr. "Face in the sand".

Blasius Pascalus said:
Ima 10 pjesama kao BNW ali gledajući po kalendaru kad je album započet sa snimanjem i kada treba izaći primječuju se neke paralele sa posljednjim albumom DOD, koji je također izašao oko 10-og u rujnu i koji je započet isti mjesec kao i novi album. Smatram da se radi o slučajnosti jer ne bi volio da novi album bude kao Dance of Death - mada mi je dobar.

Slicni su datumi samo zato sto im je cilj da od sada snimaju albume tijekom proljeca i izdaju ga nakon ljeta u rujnu.

Blasius Pascalus said:
Kažu da bi se mogao zvati Majesty of Gaia ili Return to Aeron, bilo je prijašnjih nagađanja poput Twins of Fate. A cover, po glasinama, bi trebao biti sličan onom od Judas Priest - Ram it down. :evil:

"Majesty of Gaia" i "Twins of Fate" su izmisljeni nazivi albuma iz 2000. i 2003. kad su i neki internet portali popili pricu da su neki provalili naziv novog albuma (MOG). Znam osobu koja je u tome sudjelovala. I kako je sve vise i vise novih fanova tako svako malo natko izvuce "Majesty of Gaia" iz naftalina. :) Za naziv "Return to Aeron" jos nisam cuo zato sto zadnjih mjeseci uopce ne pratim sto se dogadja. I to je 100% izmisljeno.
 
Pozdrav novom članu :D Dobrodošao!

Kao šta Bobo kaže, "Majesty of Gaia" se izvlači i povlači po svemu vezanom uz Maidene od kad su isfurali tu spiku s provalom imena. LOL
Mada su ovo vjerovatno spekulacije, hvala na trudu da ih izneseš :)

Enjoy your stay ! :suck:
 
Eto, svi su vec rekli za Majesty of Gaia i Twins of Aer-nesto. Uostalom, Maideni nikad nisu pisali pjesme o raznoraznim fantasy-pizdarijama (Dune ne ukljucujem u to, jer je to kultna knjiga koju ne cijene samo frikovi, sto se Seventh Sona tice, to je djelo poznatog pisca i bazirano je na narodnim legendama ili poganskim vjerovanjima).

A sto se tice 11. rujna, mislim da se nece spustati toliko nisko, uostalom to su inteligentni ljudi koji vjerojatno misle sto i velika vecina svijeta - da je to velika tragedija samo Amerikancima koji su vec po svijetu pobili barem dvjesto, tristo puta vise ljudi nego li ih je poginulo u napadima.

Predlazem svima da pogledaju jako dobar dokumentarni film Loose Change (2nd edition) koji na potpuno nepristran i cisto znanstveni nacin dokazuje da je to sve bio "inside job".
 
slažem se sa večinom, ali i najviše mi se sviđa (a ne da mi se citirat bobu) u vezi face in the sanda.
a još ste mogli samo reći da će se novi album zvati food for thought.
btw dod je izdan 8.9.03 (toga bi se trebao sjećati)
a sumnjam da će maideni izdat cover kao priesti, mislim da je to pravi trač, pa imaju inspiracije za vlastiti cover ili imaju dobar tim da ga napravi
 
Bok svima, kako vidite ja sam novi na ovom forumu.... :)

A sad malo o novom albumu zbog kojeg mi je napetost dotakla točku usijanja... Jedino u što sam siguran jest da će album biti žešći od DOD-a, to se da nazrijeti po Kevinovom dnevniku... A sad kako će se zvati - ne znam... postoje mnogobrojne spekulacije a to je samo da se nadražu fanovi, zapravo i nije važno hoče li se zvati ovako-onako, maideni su ionako u svemu broj 1...
Vidim da su neki sumnjali u kvalitetu albuma jer je snimljen za svega 2 mjeseca... jednom je Dave Murray rekao da pišu pjesme uvijek šest mjeseci prije ulaska u studio, dakle nemamo se što brinuti...
A gle što je i Bruce Dickinson rekao u United Forces magazinu: "Mislim da još nitko nije svjestan što je ovaj band još u stanju napraviti:"
Vrlo vjerujem u to! :evil:
 
Blasius Pascalus said:
Bok svima, kako vidite ja sam novi na ovom forumu.... :)
Welcome, enjoy your stay. :D .. More people appreciating Maiden means a bigger chance of many more albums to come.
nadam se da nećeš pobjeći kao Alexina (ženo di si nestala??? :shock: )

Blasius Pascalus said:
A gle što je i Bruce Dickinson rekao u United Forces magazinu: "Mislim da još nitko nije svjestan što je ovaj band još u stanju napraviti:"
Vrlo vjerujem u to! :evil:

Mislim da govorim u ime svih na ovom forumu kad kažem da i mi u to jako, jako vjerujemo. I da duboko u sebi to i znamo. ;) :suck:
 
Ne znam bas, i za DOD su govorili da je to najbolje sto su do sada napravili (sto uostalom kazu za svaki album), pa je ispao kako je ispao. Dok ne cujem, ne vjerujem.
 
Gul_Ranek said:
Ne znam bas, i za DOD su govorili da je to najbolje sto su do sada napravili (sto uostalom kazu za svaki album), pa je ispao kako je ispao. Dok ne cujem, ne vjerujem.

ajde dobro možeš tu rečenicu protumačit i kao "najbolje što im se u tom trenutku činilo da mogu" ... LMAO... uglavnom nemojmo biti pesimistični (samo Mi nije jasno koga ja u to uvjeravam kao??)oh well ...

anyways ... UP THE IRONS
 
pravi dokaz za tu bruceov tvrdnju su live nastupi. inače bend koji krene lagano silaznom putanjom to im se odrazi na sve živo. a maideni su tip benda kojima je više stalo do live show-a nego do albuma, ili im je do oboje stalo jednako. a večina drugih se bazira na studio. i zato mislim da se a maidenima još uvijek vidi napredak u nastupima, a nadam se da će se vidjet i na ovom albumu (iako se meni čini da sam napredak vidio i na dod-u i bnw-u)
 
Back
Top