OT: Lipo li je, lipo li je

To sve radim u Paint Shop Pro za par sekundi. Samo sam htio vidjeti je li to u PS jednako jednostavno.
 
Ma sa photoshopom se samo malo trebaš sprijateljiti, svaki iole upućeniji grafičar reći će ti da nema boljeg, bržeg i praktičnijeg programa, pogotovo ova osmica koju imam. Ako te volja sutra popodne biti u Splitu na kolodvoru, pošaljem ti CD....
 
Hvala, ne treba jer sam nabavio devetku.

Izgleda da je poprilicno nepovjerljiv prema novim prijateljima. ;) Cekam sto ce mi likvor reci da vidim imali li smisla ovako jednostavne stvari tamo raditi ili ostati na PSP-u. S tim da koristim staru verziju PSP-a jer nova je preglomazna i spora za ono sto meni treba.
 
Maiden croatia said:
Ma sa photoshopom se samo malo trebaš sprijateljiti, svaki iole upućeniji grafičar reći će ti da nema boljeg, bržeg i praktičnijeg programa, pogotovo ova osmica koju imam. Ako te volja sutra popodne biti u Splitu na kolodvoru, pošaljem ti CD....

bolji->definitivno
brži-> tko doma ima workstation ili nešto opako jako to je istina inače imalo zahtjevniji rad u PS je hod s jajima po staklu koliko zn abiti sporo(hardverski)
praktičnij->o tome bi se dalo raspravljat. kao i svki drugi program ima svoje mane ali i prednosti(puno više ovog zadnjeg)

@ Bobo
PSP je odličan program. dapače, ako se ne snalaziš u photo shopu i trebaš raditi samo manje korekcije onda ostani na PSP. ja radim u fireworksu od macromedije jer za pizdarijice koje meni trbaju fireworks rulezzzzz.

Bobo kaza:
Npr. zeli smanjiti 4 slike na 25%. Otvorim dijalog namjestim "percent", upisem 25, zatvorim. I tako 4 puta. U PSP to napravim jednom (i on zapamnti prethodno upisane vrijednosti) i samo ponovim posljednju naredbu na ostlim slikama.

Zatim kad zelim cetiri slike smjestiti u jednu izgleda nemoguca misija u PS, dok kod PSP ide vrlo brzo preko clipboarda.

četiri slike 800x600 u jednu sliku?trebaš veličinu 4 slike zbrojiti po pikselim vertikalno i horizontalno i onda otvoriti novo platno, sliku kako već želiš to zvati i onda samo copy-paste unutra. i da imaš pravo da je ručno sve malo sjebanije raditi ali zato postoji hrpa pluginova koji ti jaaaaaaaako znaju skratiti i olakšati posao.

@Gul Ranek
irfan view je bosanski programčić koji je jedan od top 5 preglednika u svijetu(zadnji puta kada sam gledao). za one koji nisu znali BSplayer je slovenski proizvod.IV uz dodatne neki pluginove može biti i multimedijalno player.

Inače za one koji hoće malo imati okus linuxa u ustima postoji i Gimp, sličan photshopu samo s linux logikom("udari glavom triput u zid i biti će riješeno")

Edit: sori na pravopisu, prebrzo sam tipkao pa mi se sada neda ispravljati.
 
likvor said:
PSP je odličan program. dapače, ako se ne snalaziš u photo shopu i trebaš raditi samo manje korekcije onda ostani na PSP. ja radim u fireworksu od macromedije jer za pizdarijice koje meni trbaju fireworks rulezzzzz.

Zato i nisam instalirao PS do sada jer je prevelik program za ono sto meni treba, ali kad sam ga vec instalirao htio sam vidjeti mogu ove jednostavne stvari napraviti jednako brzo i totalno preci na njega. Mogu ga usporediti s obavljanjem poslova po gradu s autobusom. :)

likvor said:
četiri slike 800x600 u jednu sliku?trebaš veličinu 4 slike zbrojiti po pikselim vertikalno i horizontalno i onda otvoriti novo platno, sliku kako već želiš to zvati i onda samo copy-paste unutra. i da imaš pravo da je ručno sve malo sjebanije raditi ali zato postoji hrpa pluginova koji ti jaaaaaaaako znaju skratiti i olakšati posao.

To sam i htio, ali kad sam napravio paste on je to stavio u sredinu i nisam ga mogao pomaknuti u stranu gdje zelim. Vec sam shvatio da se cijeli program bazira na plug-inovima sto i nije lose ako program dosta koristis.

Ostat cu na PSP za sada i polako ulaziti u PS.
 
Da odgovorim gdje je ovo snimano. Snimano je na Zvjezdanom selu (700 m.n.m.) na Mosoru. Možete vidjeti Mosor, Kozjak, Kaštelanski zaljev, Split, Čiovo, Drvenik, Šoltu, Sveca, Vis, Hvar, Brač, Pelješac, Omišku dinaru, Biokovo.

Dogodine cete dobiti panoramu s najvišeg vrha Mosora (1330 mn.m.).
 
Nisam ja planinar. Najviše me zanimaju vrhovi na koje mogu biciklom doći (npr. Sv. Ilija na Biokovu) , a uspon na Mosor je zbog pogleda na Split i okolicu.
 
BoBo said:
Nisam ja planinar. Najviše me zanimaju vrhovi na koje mogu biciklom doći (npr. Sv. Ilija na Biokovu) , a uspon na Mosor je zbog pogleda na Split i okolicu.

aha
ja volim ponekad planinarit, ali mi to uzima dosta vremena tak da već jaaako dugo nisam
 
BoBo said:
Nisam ja planinar. Najviše me zanimaju vrhovi na koje mogu biciklom doći (npr. Sv. Ilija na Biokovu) , a uspon na Mosor je zbog pogleda na Split i okolicu.

zanimljivo... daj malo više slika ispucaj pa stavi ;)
 
BoBo said:
To sam i htio, ali kad sam napravio paste on je to stavio u sredinu i nisam ga mogao pomaknuti u stranu gdje zelim. Vec sam shvatio da se cijeli program bazira na plug-inovima sto i nije lose ako program dosta koristis.

Ostat cu na PSP za sada i polako ulaziti u PS.

pa kad ti ga on stavi u sredinu onda uzmeš onaj križić pri vehu.... nije mi sad photoshop tu da provjerim, klikneš na sliku i mičeš je di želiš, ili koristiš opciju paste into.... i onda ti je pasta tamo di želiš...
 
Maiden croatia said:
pa kad ti ga on stavi u sredinu onda uzmeš onaj križić pri vehu.... nije mi sad photoshop tu da provjerim, klikneš na sliku i mičeš je di želiš, ili koristiš opciju paste into.... i onda ti je pasta tamo di želiš...

Pa dobro nisam toliki laik. ;)

Problem je bio kad sam prvi put otvorio PS i htio na brzinu nesto napraviti.
 
Back
Top