Najbolji "album opener" od Maidena?

Prowler sa prvog albuma, Wicker Man sa Brave New World-a i Different Worlds sa AMOLAD-a.
 
Najkvalitetniji opener je definitivno Sign of the Cross.

BTW, pjesma koju ti, Soul, spominjes se zove Different World.
 
evo da i ja odgovorim
bilo mi je teško odlučiti između:
the wicker mana, moonchilda i the prowlera

ali ipak bi najvjerojatnije rekao moonchild jer mi je ta pjesma prva stvar što sam ju čuo od maidena, a i onaj početak seven deadly sins..... mi je savršeno, pjesma mi sama po sebi možda i nije bolja od ovih dvije ali je ipak ovaj sami početak presudio, totalno neobičan i netipičan za maidene (posebno po tome što je još i na kraju)
 
axy said:
potpisujem, ali i wicker man je wow :D :banana:

wicker man mi je jedna od onih pjesama koja puno bolje zvuče na koncertu nego na albumu. sve pjesme od maidena su bolje live, ali neke su puno bolje, a neke malo bolje. wicker man totalno razvaljuje live. a i puno je bolja kad se svira za otvaranje koncerta nego u pola koncerta
 
Ivan said:
wicker man mi je jedna od onih pjesama koja puno bolje zvuče na koncertu nego na albumu. sve pjesme od maidena su bolje live, ali neke su puno bolje, a neke malo bolje. wicker man totalno razvaljuje live. a i puno je bolja kad se svira za otvaranje koncerta nego u pola koncerta

ROCK IN RIO
axy went :awwwwwwwwwwwwwwww:
ADRIAN O_O :bow to the God: :headbang: :fist:

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
pa obično je uvijek tak da su pjesme bolje live zato što je više osjećaja uneseno a i drugačiji je feeling.

8) svi oni su :oops: kad ih vidis uzivo
8)
 
arijana1807 said:
pa obično je uvijek tak da su pjesme bolje live zato što je više osjećaja uneseno a i drugačiji je feeling.

8) svi oni su :oops: kad ih vidis uzivo
8)
pa da ali kažem da su neke pjesme jaaaako poboljšali live, dok npr. neke pjesme kao npr. fallen angel mi i ne ispadnu toliko dobre (to je vjerojatno i jedan od razloga zašto ju nisu svirali na cijeloj turneji)
 
Ja ne znam koji kurac, ali nitko nije naveo (meni osobno naj bolja open pjesma) Caught somewhere in time.Predobro jer me uvijek prolaze trnci (posebna open pjesma, a na live intro Blade runner).Tu su synth gitare i jednostavno je predobro.
 
Hm...sve ovo sto ovdje navodimo, vise manje stoji! Ali kad se sjetim Zagreba 2003 i otvaranje s NOTB!!!!

E to mi se nikako nije svidjelo!!!
 
*Wratchild* said:
Ja ne znam koji kurac, ali nitko nije naveo (meni osobno naj bolja open pjesma) Caught somewhere in time.Predobro jer me uvijek prolaze trnci (posebna open pjesma, a na live intro Blade runner).Tu su synth gitare i jednostavno je predobro.

navedena je

JuniperHill said:
Hm...sve ovo sto ovdje navodimo, vise manje stoji! Ali kad se sjetim Zagreba 2003 i otvaranje s NOTB!!!!

E to mi se nikako nije svidjelo!!!

pričamo o album openerima,ali svejedno meni je fora i TNOTB kao početak koncerta, iako možda malo ''premirna'' za početak koncerta, ali onaj vrisak onda nekako jače odjekne. ne mogu reći da mi je žao što su počeli sa TNOTB
 
Maiden croatia said:
meni je somewhere in time ok opener, no glupo mi je što su prvu minutu pjesme puštali nasnimljenu, te tek onda live...

ma to je shvatljivo, htjeli su BOOM kad se oni pojave na pozornici. nije im to za pohvalu, ali je shvatljivo. ne misliš valjda da oni ne bi to mogli odsvirat
 
Maiden croatia said:
ne, ali predugo traje.... Mogli su to napraviti odmah nakon onog prvog dijela bez ridma, onog samo sam prvom dobom...
tko zna šta su oni htjeli. ne bih nikad to navodio kao jedan od maiden promašaja
 
ma ništa naročito nisu htjeli, to je bila jedina pjesma na albumu koja je mogla biti opener.... osim DEJA VU, ali ona je na albumu marginalna pjesma pa je nisu mogli staviti. Meni je to daleko od promašaja, ali mi je premoćan onaj intro sa satom i ono žmiganje nekih neonskih reklama, no nakon minute to već malo dosadi... izgubi se na efektu...
 
Back
Top