Bruce: Maideni u Njemackoj 2007.

BoBo said:
Kad netko napravi laznu vijest kao sto je bio album "Majesty of Gaia" 2000. godine i kada su prisilili managment Maidena da napise izjavu demantirajuci vijest onda to zasluzuje pljesak. Covjek nije to osmislio u 2 minute bez ikakve logike nego je sve prije objave osmislio.

Kad sam objavio "laznu" setlistu prije pocetka turneje vecina ovdje nije bila sigurna je li lazna ili nije. Objavio sam je samo zato sto mi je vise dosadilo gledati pitanja o setlisti kad se zna da je to tajna sve do prvog nastupa i da nema sanse da procuri.

to je bilo podlo i to jaaako. nemoj to više radit :wink:
ima tu ljudi sa slabijim srcem
 
Nije da ovdje na ovu temu netko jede govna vec se stvarno gusi u njima!Ako toboze startaju s Madjarskom 08.06. te su u Hr.16.06 ,kako prije toga netko moze imati točne informacije da su prije u Beogradu ne ukljucujuci Hr.!
:x
Netko stvarno uziva u ovome!


phh...dobar tek!uzivaj!
 
glasine i dezinformacije. kao u drugom svjetskom ratu LOL .
Ma tak nema veze di će biti jer većini paše i grčka i austrija i magjarska i srbija i tunguzija i kazahstan(jel ima ko broj od Borata LOL ).
A što neki kažu di će biti tak je svejedno. ne vjerujem nikome dok ne vidim na službenoj stranici.ionako je potvrđen Dubai. A ako netko hoće jesti govna....pa o ukusima se ne raspravlja, ne?

edit:
p.s.ja bih volio da su u tuzli ili sarajevu ili banja luci ili mostaru da se nakrcam ćevapima i burekom prije koncerta
 
Vjerujem samo objavama na sluzbenoj stranici Maidena, stranicama festivala ili stranicama dvorane/promotora gdje ce koncert biti odrzan, online firmama koje prodaju karte i samo par ljudi koje znam odavno i koji imaju inside informacije i nikad dosad nisu dali krive informacije.

Sve ostalo je bullshit. ;)
 
BoBo said:
Vjerujem samo objavama na sluzbenoj stranici Maidena, stranicama festivala ili stranicama dvorane/promotora gdje ce koncert biti odrzan, online firmama koje prodaju karte i samo par ljudi koje znam odavno i koji imaju inside informacije i nikad dosad nisu dali krive informacije.

Sve ostalo je bullshit. ;)

Ovo bi mogli staviti kao moto CROIMFC? :evil: :wink:
 
likvor said:
edit:
p.s.ja bih volio da su u tuzli ili sarajevu ili banja luci ili mostaru da se nakrcam ćevapima i burekom prije koncerta

sounds delicious ;)

likvor said:
Ovo bi mogli staviti kao moto CROIMFC? :evil: :)

buhahaha , dobra ;)
samo šta imamo toliko osoba koje su same po sebi skice da nam nikakav moto ne treba ;)

p.s. ovo je bilo u pozitivnom smislu, da se ne bi netko slučajno uvrijedio jer će mu doletit šuriken u glavu
 
Ajmo reći da ja sada imam doista inside informacije, a kad ih nisam imao (pogledajte postove) uvijek sam eventualne datume koje sam stavljao (a našao ih na netu) stavljao sa rezervom i ogradom. Zadnje što znam je da mi je manager Lauren Harris danas poslao mail u kojem mi govori kako će u okolici Hrvatske biti ove dane: (Objavljujem samo ovaj dio maila, jer onaj poslovni i novčani ne smijem, da me netko ne tuži:

Hello,

I hope your holidays were good! It was nice to finally meet you in person and see you the few times on the tour.

We have tentative dates in March that could put us near enough to you to have you book us in your area.

March 12, 13, 15, 16, 17th could be good dates for us to play your area.


Dakle, kako je zaključiti, Maideni će svirati u Beogradu 14.03, a 18.03. u (ja mislim) Bugarskoj. E sad... za koji bi se dan mogao odlučiti dovesti Lauren i Steve-a u Hrvatsku, to mi možete i vi pomoći predložiti.
 
ako Maideni dođu i u Beograd opet idem , znači vidjet ću maidene 2 puta u roku od tjedan dana , what more ?! :) nadajmo se da će stvarno potvrdit
 
Ovo sam forwardirao sa cmara, ako neko i tu bude dosadan kao tamo pa počme za tužbaljkama zašto nisu u Hrvatskoj i tako to...


maidencroatia said:
Što se tiče Zagreba, nije ni bio u planu da rade koncert 2007, iako je hrvatski organizator to htio. Rod mi je rekao da planira tu doći 2008 na Early days part 2 turneji.

Da su Maideni skupi.... pa i nisu baš. Zbrojite ovo: (Atena)

The venue is the 10,000 capacity

To piše na stranicama Maidena.... Odnosno osam tisuća tribine i vjerojatno plus parket. Što se tiče Atene, datum je malo jeben, jer se njima u nedjelju održava mnogo sportskih utakmica u velikim dvoranama, a koncert je najavljen sa vrlo malim odmakom (samo dva mjeseca) pa je bukirati veću dvoranu poprilično teško, kao i mijenjati rasporede utakmica.

No, lijepa je stvar što je to tako, jer ako se zbroji cijena grčke ulaznice, oko 430kn, to onda znači da se može zaraditi sa sold out dvoranom oko 4 300 000kn, što je oko 600 000 Eura. Računajmo da će tada i organizator lijepo zaraditi, platiti troškove najma dvorane, osiguranja, ljude i svega što velika organizacija zahtijeva, malo to zbrojimo i oduzmemo i da ga jebeš, nastup Maidena ne bi trebao koštati više od 300 000 Eura.

Recimo, da kada se računaju približne brojke da nisam daleko od ovih 300 000 Eura za fee (odnosno cijenu od Iron Maiden-a) za dvoranske nastupe na ovom dijelu turneje. Razmotrimo malo. Cijena u Ateni je 60 Eura, a siguran sam da će biti sold out, pa će tako organizator od prihoda ulaznica iskeširati 600 000 Eura. Recimo da od toga mora pokriti najam dvorane, medijsku propagandu, plakatiranje, izradu ulaznica i sve papirologije, osiguranje, poreze, hitnu, vatrogasce, ljude koji će raditi na organizaciji, avionske letove, hotele, catering, te još milijun stvari vezanih uz organizaciju ovako velikog projekta. Za pretpostaviti je da će sa sold out dvoranom i svim davanjima organizator od prodaje karata zaraditi eventualno 50 do 100 000 Eura, što je inače ogroman novac. Vjerojatno će nešto dobiti i od sponzora, te pića i merchandisea, osim ako nije neke dogovore kompenzirao.

Recimo da, ako u Beogradu, a po istoj približnoj cijeni Maidena od 300 000 Eura, ulaznica bude podređena njihovim standardima i bude recimo 30 ili 35 Eura, oni imaju dvoranu koja će moći pokriti taj broj ljudi, odnosno Arenu od oko 18 000 posjetitelja. Kad se sve zbroji i oduzme, ako rasprodaju dvoranu, u što ne sumnjam, opet će se veličinom dvorane kompezirati brojke i zarada će otprilike biti ista kao i u Grčkoj.

Recimo da se dogodi koncert u Hrvatskoj. Zimi je naša najveća dvorana Dom Sportova gdje se nekako da natiskati 10 000 ljudi ako je prekrcana, a nekih 9000 ljudi je, recimo, normalan broj. Idemo hipotetski postaviti da je za Maidene krovna cijena koju će prosječan Hrvat izdvojiti 40 Eura, pa se dajmo na računanje. Dakle, neka sve bude i 10 000 ljudi, organizator u Hrvatskoj može sa sold out dvoranom zaraditi jedva 400 000 Eura. Ako uzmemo onu hipotezu o Maidenovih 300 000 Eura, dolazimo do zaključka da trenutno Dom Sportova ne može ni sa sold out opcijom pokriti trošak Maidena. Uz sponzore, cugu i sve ostalo, organizatori bi sa sold out dvoranom eventualno bili na pozitivnoj nuli, što njima naravno neće odgovarati. Nikomu više ne godi tepanje u stilu, faco, zvao si Maidene, svaka čast... važno je samo jedno... ZARADA.

Zbog toga je eventualnom hrvatskom promotoru isplativije zvati Maidene na ljeto 2008, kada će svirati Golden years turneju, sa najboljim stvarima iz 1985 do 1990 na čuvenoj "Live after death" staroegipatski uređenoj pozornici. Stadion ili neki otvoreni prostor može primiti mnogo više ljudi, na festivale ili open air-e po defaultu dolazi više posjetitelja, a kad se već za eventualnih 300 000 Eura zovu Maideni, onda nije bed uz njih napraviti festival, pa npr. za 10 000 Eura zvati Helloween, za 7 000 Eura zvati Therione, Gammaray, za 15 000 Eura zvati Nightwish (onda dok su radili) i za 5 000 Eura zvati hrpu bendova poput Kreatora. Rcimo da za 50 000 Eura još mogu zvati pet vrhunskih bendova za sve ukuse i napraviti festivalčinu snova, a tad i ulaznica može biti i 350kn i svi će dati toliko novaca za nju. Eto, zbog tih razloga i jedino zbog tih razloga smatram da Maideni nisu u Hrvatskoj ove zime. Svi imaju svoju računicu...
 
Pa naravno da je vazna samo zarada. Ako nije isplativo, nitko nece namjerno ici u gubitak...

Sto se tice turneje 2008., bilo bi prejako da ih festival Histria dovede u pulsku arenu. Samo, nisam siguran koliki je kapacitet iste, vjerojatno par tisuca, pa financijski pada u vodu.
 
According to muziekagenda.nl, Iron Maiden are set to play the fields of Rock festival in the Netherlands on either the 16th or 17th June 2007. Not only that but Maiden come face to face once again with Ozzy and Sharon Osbourne as Ozzy's solo band are confirmed for the festival too. Though it's likely given their history they will appear on seperate days.
The Full text reads:

Bij ons kwam vandaag weer goed nieuws binnen, 2 acts voor Fields of Rock 2007. De acts zijn niet de minste, Iron Maiden en Ozzy Osbourne.

Ozzy heeft ook al op Fields of Rock 2005 gestaan met Black Sabbath, het is hem denk ik zo goed bevallen dat hij ook naar Biddinghuizen komt om een optreden te geven.
"Iron maiden gaat gewoon niet vervelen" heb ik mensen horen zeggen op Bospop 2005, en ook in de Brabanthallen waren ze een succes. Ze doen ook dit jaar weer een festival aan, geweldig!
 
Back
Top