Aleluja

Maiden croatia

Active Member
Britanski Classic Rock izvijestio je kako Bruce Dickinson uskoro izdaje sesti po redu studijski album koji je u procesu miksanja. 'A Tyranny Of Souls' je bruceov prvi solo uradak nakon albuma 'Chemical Wedding' iz 1998 nakon kojeg se vratio u Iron Maiden.Biti ce izdan u Europi 23.05 putem spanjolske distribucijske kompanije. Jos nisu potvrdjeni datumi izdavanja u ostatku svijeta. Roy Z, nakon sto je dovrsio produciranje albuma 'Angel of Retribution' grupe Judas priest, vratio se na rad s Dickinsonom kao producent, te gitarist. pa cak i autor. 'Brinuo sam se svih sedam godina da necu moci ponoviti 'Chemmical wedding', no sad tek vidim da je bilo glupo sto smo toliko cekali. Taj album je bio kao moj pecat osobnosti, no sada vidim da smo mogli jos mnogo vise' - kazao je Roy z Classic rock. Tipicno za Dickinsona, album je radjen u neobicnim okolnostima. Album je pun Roy-evih rifova, dok je tekstove pisao Bruce i to u hotelskim sobama za vrijeme Maiden Turneje. Glazba i vokali snimljeni su u kuci Roy Z-a u sobi u kojoj od namjestaja stoji samo jedan krevet. Bruce objasnjava: ' Ozlijedio sam neke misice kada sam pao sa pozornice za vrijeme sviranja s Maidenima, te sam bio u totalnoj agoniji. Morao sam leci svakih par minuta. Mozda sam od boli onako dobro otpjevao'. Roy Z je odsvirao sve gitare, tajanstveno se nazvavsi Maestro Mysterioso. Kako je 'Chemical Wedding' vecinski bio inspiriran okultnom alkemicarskom znanoscu, tako su mnoge avijatièarske, te znanstveno fantastiène vrijednosti bile kao glavna tema vodilja skupa na pjesmama 'Kill Devil Hill', 'Abduction' i na mnogim drugima. Zbog ljetnjeg posla sa Iron Maiden jos se tocno ne zna kada ce Dickinson imati svoje solo live datume, no bilo kada da to bude, potpisnik ovih redaka obecava vam ga u Hrvatskoj. Bruce je rekao da je uspio prije par godina napraviti nekoliko festivalskih nastupa, pa se nada da ce mu se barem kratka rupa izmedju Maden obaveza ipak moci dogoditi, mozda cak i ovoga ljeta. Nakon best of albuma iz 2001 i pjesama 'Broken' i 'Silver Wings', fanovi su bili zeljni Bruceovih novih pjesma. Roy Z je u svom nedavnom intervjuu izjavio da album ima odlicnu pricu, te je opet neka vrsta konceptualnog albuma, te da zvuci nevjerojatno cvrsto. Stovise, rekao je kako Bruce doista nikad nije zvucao bolje. Vecinu pjesama pisao je Bruce, no i Roy Z koji je na albumu sudjelovao kao gitarist, a pri produciranju mu je pomagao Stan (Katayama). 'Biti ce to album o kojem ce se dugo govoriti' porucio je Roy Z. 'Osjeti se taj feeling, bruce mi je ko brat, volim ga, njegov nacin pjevanja, cijenim njegovu obitelj, doista mi je kao veliki brat. Kada su ga priupitali zeli li raditi i sa Maidenima diplomatski je odgovorio kako oni to rade mnogo bolje i da njega ne trebaju. Kako smo rekli, album ima ime, pjesme takodjer, sada je u tijeku samo miksanje. Jos malo vise od dva mjeseca.
 
Maiden croatia said:
Kada su ga priupitali zeli li raditi i sa Maidenima diplomatski je odgovorio kako oni to rade mnogo bolje i da njega ne trebaju.

Ne prilazi Maidenima. :wink:
 
CroatianTROOPER said:
pomalo mi ide na živce što bruce izdaje novi album, to je nekako znak da on u glazbenom smislu ne daje 100% sebe za iron maiden.

da, i mene to malo živcira iako i on ima par dobrih pjesama. ja ga želim samo u maidenima
 
CroatianTROOPER said:
pomalo mi ide na živce što bruce izdaje novi album, to je nekako znak da on u glazbenom smislu ne daje 100% sebe za iron maiden.

Znaš i sam da je hiperaktivan. Mislim da će mu zbog obaveza u Maidenima solo album biti puno slabiji nego zadnja dva.
 
IMO, bolji ce biti novi Bruceov album od "Dance Of Death"-a. Roy Z u aranzmanima jednostavno ne dopusta neke stvari koje u zadnje vrijeme dopusta i preferira Steve Harris (prevelika repetitivnost refrena, dugacki uvodi na basu, album koji traje skoro 80 minuta, a koji bi bio sasvim dobar kad bi trajao 25 minuta manje i imao tih par slabijih pjesama manje, itd).

Mislim da on daje 100% za Maidene, jer inace ne bi cekao 7 godina da izda novi album.
 
Gul_Ranek said:
IMO, bolji ce biti novi Bruceov album od "Dance Of Death"-a. Roy Z u aranzmanima jednostavno ne dopusta neke stvari koje u zadnje vrijeme dopusta i preferira Steve Harris (prevelika repetitivnost refrena, dugacki uvodi na basu, album koji traje skoro 80 minuta, a koji bi bio sasvim dobar kad bi trajao 25 minuta manje i imao tih par slabijih pjesama manje, itd).

Mislim da on daje 100% za Maidene, jer inace ne bi cekao 7 godina da izda novi album.
pa nevidim kako bi mogao biti gori od doda
u najmanju ruku bit ce u rangu doda
 
Maiden croatia said:
Kada su ga priupitali zeli li raditi i sa Maidenima diplomatski je odgovorio kako oni to rade mnogo bolje i da njega ne trebaju.


Upravo tako
 
Thorin Oakenshield said:
Zašto ne bi snimio solo album? Sumnjam da bi ga izdao da ga smatra lošim.

pa da ali bi po mom mišljenju bilo bolje da je 150 % s maidenima a ovako mi se èinida malo luta uokolo.
 
Ivan said:
pa da ali bi po mom mišljenju bilo bolje da je 150 % s maidenima a ovako mi se èinida malo luta uokolo.

a vidis ja ipak mislim da Bruce zna sta radi..... jer ipak je ON taj koji upravlja svojim zivotom i radi sta hoce.... u Maidenu je 23 godine, a solo 15 godina.....

sta mislis, da nije 150% i s Maidenima i solo, da bi albumi bili onako dobri (sto se tice Maidena, odnosi se na stvari koje je Bruce potpisao i kojima je co-autor)?

Preporucio bi vam svima da se malo po ovom pitanju osvrnete na Dream Theater, ciji svaki clan ima jednak broj solo projekata kao i sam DT, a opet rade vrhunske albume
 
Snake said:
a vidis ja ipak mislim da Bruce zna sta radi..... jer ipak je ON taj koji upravlja svojim zivotom i radi sta hoce....
uredu, sve je to OK. Ali zamisli sad da si ti Bruce i da ti padne na pamet neka super dobra pijesma za napisat, bili je ti sad prije stavio na iron maiden album ili svoj solo album ?? :|
 
CroatianTROOPER said:
uredu, sve je to OK. Ali zamisli sad da si ti Bruce i da ti padne na pamet neka super dobra pijesma za napisat, bili je ti sad prije stavio na iron maiden album ili svoj solo album ?? :|

da, kao sa tears of the dragon, tu ju je ponudio stevu ali ju je on odbio jer se nije uklapala u Fear of the dark
 
Njegove i Maidenove pjesme nemaju prevelike sliènosti, možda zadnja dva albuma, ali uglavnom ne. Zato mislim da Bruce može prepoznati koja pjesma kamo spada.
 
CroatianTROOPER said:
uredu, sve je to OK. Ali zamisli sad da si ti Bruce i da ti padne na pamet neka super dobra pijesma za napisat, bili je ti sad prije stavio na iron maiden album ili svoj solo album ?? :|

Mislim da će razgovarati s Steveom ili nekim drugim iz Maidena ako misli da pjesma odgovara stilu Maidena.
 
Album ce biti zakon i jedva se ceka dan kad ce stici u shopove da ga kupim...
Poslusajte samo clipove kaj Bruce ima na official siteu, sve ce vam biti jasno... ono, standardno dobro.. 8)
 
Back
Top