Sretan Božić svima

Samo ne kuzim zasto ljudi poste na badnjak, a dan prije kolju svinje na sve strane. Ja nisam postio jer ne mogu bez mesa, jebiga. :)
 
Rainmaker_RI said:
Samo ne kuzim zasto ljudi poste na badnjak, a dan prije kolju svinje na sve strane. Ja nisam postio jer ne mogu bez mesa, jebiga. :)

post na badnjak je tradicija u Hrvatskoj, nije zapovjedana niti obavezna za katolike.
jedini pravi (zapovjdani) post je na Čistu srijedu (koja se još naziva i Pepelnica) i na Veliki petak
 
Ivan said:
post na badnjak je tradicija u Hrvatskoj, nije zapovjedana niti obavezna za katolike.
jedini pravi (zapovjdani) post je na Čistu srijedu (koja se još naziva i Pepelnica) i na Veliki petak

Ja se nikad nisam drzao tih tradicija jer mi je to bezveze.
 
In meso veritas!!!!
Da nema mesa i suhomesnatih proizvoda, bilo bi jako teško u životu.
Homo carnivorus was here. 8)
 
likvor said:
In meso veritas!!!!
Da nema mesa i suhomesnatih proizvoda, bilo bi jako teško u životu.
Homo carnivorus was here. 8)

Pa blagdani i jesu samo izlika da se cijeli dan prezderava i popije enormne kolicine alkohola. Tako je barem tu kod mene. :)
 
Di cete za novu? Ja idem u ZG u neki stan od prijateljice. Vise me hvata oka euforija prije nove godine kao prije negdje 2-3 godine, tad smo 2 mjeseca unaprijed planirali gdje cemo i sta cemo.
 
Rainmaker_RI said:
Di cete za novu? Ja idem u ZG u neki stan od prijateljice. Vise me hvata oka euforija prije nove godine kao prije negdje 2-3 godine, tad smo 2 mjeseca unaprijed planirali gdje cemo i sta cemo.

ja ću biti 50 metara od kuće u nekom kafiću sa rock/metal malo starijom ekipom
 
Back
Top