set list turneje 2006.pogodak ili promasaj

pogodak

treba imati muda za odsvirat cvijeli album u potpunosti a maideni su to više nego dobro odradili , mnoge pjesme s albuma zvuče puno bolje live nego na cd-u

publika je dobro reagirala , možda bi bilo malo bolje da su premješali set listu jer je ovako kod ljudi možda izazvalo dosadu kako se bližio kraj albuma...ne znam , meni je super a za druge me boli qrac :D
 
volim novi album i mislim da je fantastican ali ovo sa sviranjem svih 10 stvari mislim da je promaseno..i jos nakon toga sviraju fear ,2 min hallowed,uvijek jedno te isto...gledao sam ih puno puta live i prvi puta sam na koncertu poceo zijevati...u milanu koji je poznat po zestokoj publici ljudi su na neke pjesme s novog albuma reagirali prilicno hladno..pored mene su neki stari fanovi koji nisu culi novi album samo vrtili glavama u stilu"sto je ovo"
 
pa njihov problem , dopbro je nicko rekao u intervju-u iz ove godine , "ako vam se ne sviđa set lista koja je unaprijed bila poznata , prodajte karte jer ju nećemo mjenjat..." i ima čovjek potpuno pravo
ne može se uvijek svima udovoljit , uvijek će se od 20 000 ljudi nać netko kome se ne sviđa
 
razumijem ja tebe....ali mislim da je to s njihove strane sebicno..koliko ima ljudi koji su dali 50 eura da bi slusali stare pjesme..meni je bilo super jer mi je skoro svejedno sto ce svirati..ali bas da moraju svirati legacy a ne umjesto nje recimo infinite dreams ili children of the damned..mislim da je to jako sebicno...u stilu mi obozavamo svoj novi album i tko vas jebe
 
pa čuj , netko to gleda iz iz perspektive kao i ti a nekome je drago što će čut novi album jer se to jako rijetko događa u muzici da neki bend odsvira live cijeli album od a do ž , razumiješ? treba imat balls da bi se nešto takvo napravilo a isto tako je i bilo 5 starih stvari na koje se dalo dobro razbacat i pustit koju suzu :wink:
 
sve je to ok....nije problem u pravim fanovima kao sto smo ti i ja...ali na maiden koncert dodju i ljudi koji ne znaju sve pjesme ili ne znaju da je izasao novi album...postujem tvoje misljenje ali ostajem pri svome da je to jako sebicno...zasto nisu svirali cijeli seventh ili brave kad su ih tourirali
 
opet ti kažem..sve je to njihov izbor , a ljudi koji se toliko niti ne bave maiden diskografijom niti prevše ne obraćaju pažnju na pjesme već idu smao da ih vide...mislim da im se iskreno hebe za to dal će ovi svirati the troopera ili the longest day...a i iskreno , za takve me nije briga ni 5 % , ne želim da ovo zvuči okrutno i glupo već samo kažem da nitko nije prisiljen kupit kartu za koncert , ako se nekome sviđa super a ako se nekome pak gadi set lista , ok , ne mora se otić :wink:
 
sve to stoji...ali ja bi pao u ekstazu da su svirali quest ili children ili mirrors...s druge strane me out of the shadows ili legacy ne vode u ekstazu nego u zijevanje..dakle,bilo mi je super ali puno slabije nego na proslim turnejama
 
Potpisujem ovo sto je rekao Screamy, a dodajem da i za one koji zele slusati "stare stvari" ima dovoljno takvih turneja - Ed Hunter 1999., Give Me Ed 2003., Eddie Rips Up Europe 2005., Powerslave-SIT-SSOASS 2008. Mislim da su i vise nego korektni sto se toga tice, a moze biti da su odlucili odsvirati cijeli album bas iz razloga sto je ova turneja "okruzena" sa dvije best-of turneje.
 
he he vjerujem...čuj , ja ne mogu bit objektivan da ga hebeš...ovo mi je nažalost bio prvi put :( tako da sam ja ionako pao u ekstazu i išle su suze kad sam ih vidio
meni je bilo savršeno jer mi je album stvarno masterpiece drago mi je da sam ga dva puta u cijelosti live čuo , if you know what i mean mate :wink:

ma što god da sviraju bit će super , samo neka deru i dlaje , ipak su to bogovi
 
razumijem vas potpuno....ali evo ja marin i jura..svi imamo 30-35 godina...ja ih obozavam 20 godina..gledao sam ih 25 puta live,jura 35...nas tri smo bili malo razocarani...kad sam ih gledao na dance of death bilo mi je bolje..vrlo vjerovatno je glavni razlog upravo to sto si ti rekao...ima turneja sa starim stvarima..ali molim vas da shvatite mene kao staru konjinu da mi je vec pun kurac slusati live fear 2min the number i slicno
 
Ja sam zadovoljan setlistom. :D

Najveci i jedini problem setliste je sto je nikad ne mijenjaju. Da ima promjena zadnjih 5 na svakom koncertu bilo bi savrseno. Ovako je ista stvar svirali sve s albuma ili ne ako ides na vise koncerata.
 
Da, vidis, to bi bilo odlicno - odsviraju AMOLAD i onda 5 pjesama koje mijenjaju od koncerta do koncerta. Rolling Stonesi su nesto slicno napravili, procitao sam u njihovoj biografiji (koju su njih cetvorica sami pisali) da su za turneju Forty Licks navjezbali stotinjak svojh stvari i onda svake veceri imali 80% drugaciju setlistu (od cca. 25 pjesama)... Nitko ne trazi od Maidena da imaju toliko pjesama, ali da barem promijene 2MTM ili FOTD, ne bi bilo lose.
 
Gul_Ranek said:
Potpisujem ovo sto je rekao Screamy, a dodajem da i za one koji zele slusati "stare stvari" ima dovoljno takvih turneja - Ed Hunter 1999., Give Me Ed 2003., Eddie Rips Up Europe 2005., Powerslave-SIT-SSOASS 2008. Mislim da su i vise nego korektni sto se toga tice, a moze biti da su odlucili odsvirati cijeli album bas iz razloga sto je ova turneja "okruzena" sa dvije best-of turneje.

Exactly.

Također se slažem sa Screamyjem da je za odsvirati CIJELI novi album trebalo imat muda ;)

Možda ćete me sada kritizirat, ali ja više volim ovakvu set listu nego da uvijek ispočetka sviraju NOTB i Troopera..

Šta je previše je previše. I fakat sam više bengala i sve na novi album nego na stare stvari, uz izuzetak himne naravno. ;) LOL

A stare stvari ćemo ionako čut na turneji koja slijedi ;) weeeeee
 
ma dajte, pa da su se maideni stalno držali te logike da sviraju samo stare stvari još u vijek bi samo svirali prvi album, ako me shvaćate.
a to što si ti zijevao na legacy ne znači da je pjesma loša, ili loša set lista nego da ju ili nisi slušao ili nisi shvatio.
meni je legacy jedna od najboljih pjesama s koncerta.
btw set lista je zakon
a gul i bobo
pa znate da maideni gotovo nikad u zadnje vrijeme ne mjenjaju set listu.
 
to je tvoje misljenje...za mene je legacy smijesan u odnosu na quest ili loneliness ili judas be my guide koje cijeli zivot cekam da ih cujem live..za mene je legacy 10 minuta koncerta bacenih u vjetar..pjesma je prosjecna...vjerovatno je moj problem sto sam malo razocaran jer smatram da je novi album odlican ali sa puno sporih i filozofskih dijelova koji jednostavno ne leze za live svirku....
 
predajem se..pobijedili ste...nitko me nije podrzao....ako vi radije slusate live legacy ili out of the shadows nego quest for fire i lonelliness onda ja potpisujem kapitulaciju i moram priznati poraz...
 
mirko123 said:
predajem se..pobijedili ste...nitko me nije podrzao....ako vi radije slusate live legacy ili out of the shadows nego quest for fire i lonelliness onda ja potpisujem kapitulaciju i moram priznati poraz...

ma enma tu pobijede stari...sve je to stvar ukusa , ja bih isto rađe čuo quest for fire ili judas be my guide nego the legacy live no što je tu je...zadovoljan sam i ovako , razumiješ? ja bih nešto i promijenio na toj set listi da mogu ali nisam nezadovoljan
 
Back
Top