Playlist-a Beograd?

To je znanstvena fantastika. Zar ti vjerujes da bi se nekoliko Maiden fanova uspjelo dogovoriti oko setliste. ;)
 
Pa i ne bas,al bi mogli pokusat evo moje:
1.Different World
2.The Longest Day
3.The Reincarnation Of Benjamin Breeg
4.For The Greater Good Of God
5.Paschendale
6.Blood Brothers
7.Afraid to shoot strangers
8.Fear Of the Dark
9.Holy Smoke
10.Tailgunner
11.Infinite dreams
12.Wasted years
13.Aces high
14.The Trooper
15.Flight Of Icarus
16.The Number of the beast
17.Killers
18.Iron Maiden
 
Koliko sam ja čuo, svirati će samo 4 pjesme sa AMLOAD-a, pa sam eto iz dosade složio:

Different world
Wrathchild
Trooper
The Pilgrim
Rainmaker
Dance of death
The longest day
Brave new world
Paschendale
The evil that man do
Hallowed be thy name
The legacy
Iron maiden
--------------------
The number of the beast
2 minutes to midnight
Sanctuary ...(thank you, good night)
 
BoBo said:
Lose, lose. ;)

Tri s DOD nece svirati. Fali ti i Fear of the Dark.

...a njega uvijek sviraju pa ga namjerno nisam.Uostalom neznam ko se nada da će biti pjesme sa SIT-a ala Loneliness pa pjesme u stilu Chains of m... sa feara i takve.Pa ovako nešto će sigurno i biti.Pa nije to ED pt.2 da će uvaljivati stare pjesme koje rijetko sviraju.Uvaliti će uobičajene pjesme pretežno sa DOD, jer im vjerojatno fali pošto nisu svirali niti jednu pjesmu 2 god, četiri sa AMLOAD-a i one stare koje uvijek sviraju.Bar ja tako mislim.To je samo par koncerata. :wink:
 
Nekako imam gadan osjećaj da će ovih nekoliko koncerata bit rutinirani.
Onako , the best of the beast. Nadam se da griješim.
 
...

Napisao sam na jednom drugom forumu pa cu copy/paste da ne qcam opet.



E ovako, da se malo nakenjam i ja o set listi ... Po mom mishljenju ovako bi trebalo da bude ... :

0. Neki intro ...

1. Different World
2. These Colours Don't Run
3. Wrathchild
4. The Trooper
5. Brighter Than A Thousand Suns
6. The Clairvoyant
7. Brave New World
8. Paschendale
9. The Longest Day
10. For The Greater Good Of God
11. Hallowed Be Thy Name
12. Fear of the Dark
13. Iron Maiden
- - - Encore - - -
14. 2 Minutes To Midnight
15. Number of the Beast
16. Run to the Hills

Ovo je moj " tiket " za set listu. 99,9% necu pogoditi ali sada malo dublja analiza :

1. Verovatno otvaraju sa Different World, sve ostalo bi bilo veliko iznenadjenje ( DW - 99,9% prva pesma )

Od sada vishe nije po redosledu ( ! ) :

2. Fear Of The Dark ( nema zamene ) - 100%

3. Hallowed Be Thy Name ( nema zamene ) - 100%

4. Iron Maiden ( nema zamene ) - 100%

5. The Trooper ( nema zamene) - 99%

6. The Number Of The Beast ( skoro pa nema zamene ) - 95%

7. Run To The Hills ( slichno kao i za TNOTB ) - 94 %

8. Brighter Than A Thousand Suns ( hit albuma, 100% je sviraju )

9. For The Greater Good Of God ( neshto slichno kao BTATS, 95% )

10. Paschendale ( po mnogima naj pesma maidena u novoj eri, uklapa se i u ceo ratni koncept, neizostavna ) - 95%

11. The Longest Day ( problem bi jedino mogao da bude veoma dugo prosechno trajanje pesama koje ce biti/bi trebale da bude ... Tako da jedino silom prilika mozhe da bude izostavljena ) - 85%

12. These Colours Dont Run ( 60% ) / The Reincarnation Of Benjamin Breeg ( 45% ) ( Naravno prednost prve pesme je kvalitet, ponovo se uklapa u ratnu atmosferu i verovatno ce je svirati. S druge strane aduti Breeg-a je da je ipak bio prvi single tako da ima i ona dobre shanse da bude svirana ( nazhalost ). Naravno ima ona opcija da sviraju samo 4 pesme sa AMOLAD-a ali ne verujem da ce bash tako biti. Mozhda chak budu i obe svirane, videcemo. )

13. Wrathchild ( 78% , Nazhalost veoma su velike shanse da bude josh jedna pesma ( pored IM ) sa prva dva albuma a prosto ne vidim ijednu drugu koja bi mogla da zameni Wratchild. Mislim naravno da bismo mi hteli da chujemo Purgatory, Killers ili npr. Phantom-a, ali za to gotovo da ne postoje shanse. Mozhda jedino Prowler mozhe da konqrishe ( nekih 5% shanse ) i to je sve ... Iskreno, bolje da izbace tu jednu Di'anno-ovu pesmu )

14. Brave New World ( 85% ... Pesma koju su do sada svirali na skoro svim koncertima ( na ovoj sad mini americhkoj turneji nije ni mogla da nadje mesto jer su svirali ceo album, to se praktichno i ne rachuna u neq turneju ) tako da je vrlo izvesna. Nazhalost ja bih vishe voleo da chujemo npr The Wicker Man-a ( 10% ) ili Blood Brothers ( 6%), ili chak Ghosta ( 2-3% ) ali to bi vec bilo iznenadjenje. Stvarno band sa tolikim fondom dobrih pesama prosto ne zna shta ce pre svirati. Zato se i verovatno odluchuju da sviraju neki oproban hit )

15. 2 Minutes To Midnight ( 70% ... Ovo je ipak jedna od popularnijih pesama maidena, shta god ljudi govorili. Iskreno meni pesma nije ni medju top50 ( shto ne znachi da je losha ili da je ne volim ), ne bih voleo da je sviraju. Ali verovatno hoce. Ljudi zhele da je chuju i to je to.

16. The Clairvoyant ( 35% e sad, jedna pesma sa SSOASS-a mora biti. Ovde sam ishao malo na faktor iznenadjenja, shesto maiden chulo mi govori da ce je vratiti u set listu. Na proshlom tour-u su vratili Can I Play With Madness ( oko 20% shanse da ce biti ) tako da ne verujem sad da ce biti. Velike shanse ima naravno i The Evil That Man Do ( 25% ali pitanje je da li ce nju sada vratiti ). Naravno bez shansi nije ni Infinite Dreams ( 12% ), u svakom sluchaju videcemo.

Potencijalne :

1. Jedna Blaze-ova pesma ( The Clansman ( 25% ) Mnogi bi zheleli da je chuju i postoje realne shanse i da ce biti. Ponovo jedna duzha pesma tako da su joj iskljuchivo zbog toga malo manje shanse. Pored nje tu je i Lord Of The Flies ( 10% ) definitivno hit na proshloj turneji ali mislim da je ona vishe sluzhila da ljudi vide kako Bruce peva Blaze-ove pesme, prosto je fenomenalno izvedena. Sad, ... mozhda je bash zbog toga i ostave. Videcemo. Moje lichno mishljenje je da nece svirati nijednu blaze-ovu. Pored ovih prosto ne vidim koja bi pesma mogla da uskochi. Mozhda SOTC ( mnogo duga ), Man Of The Edge ( 3-4%, nedovoljno kvalitetna ipak ), ili neka " ratna " sa The X - Factora. Zamislite npr samo The Aftermath ( 1-2% ).

2. Stari hit poput Children Of The Damned ( 15% ), 22 Accacia Avenue ( 10% ), Revelations ( 7% ) ... Moguce je da ce neq sa Piece Of Mind-a ipak ubaciti. S druge strane, jako su malo shanse da izvuq neq iz SIT-a ili Powerslave-a obzirom da je 2008. world tour sa egipatskim stege-om i svirace pesme sa ta dva albuma. Tako da sumnjam da ce sad otkrivati karte ( nazhalost ). Ipak, ludilo bi bilo da nas iznenade sa Where Eagles Dare ili To Tame A Land. Sve u svemu videcemo.

3. Takodje mislim da neke shanse ima i Afraid To Shoot Strangers ( 5-6%, fenomenalno bi se uklopila u koncept. Sa druge strane jedna od retkih pesama koja mozhe da prodje za koncert posle golden ere. Sa No prayera mislim da nece biti nishta, jedino Bring Your Daughter To The Slaughter ( 2-3% ) ali mislim da nema shanse za takvo neshto ).

4. Pa otprilike sam preshao sve shto bi moglo da bude. Iznenadjenja su moguca i to je ono shto nas drzhi u neizvesnosti. E sad, verovatno ce biti jache od mene da pogledam set listu iz Atine ali shta je tu je. Taman ce se stici da malo obnovim koji text. :D

Up The Irons !!!
:banana: :banana:
 
Odmah se vidi iskustvo sastavljaca setliste. :D

Slazem se skoro u svemu osim za Paschendale. Siguran sam 100% da je nece svirati jer na novom albumu ima previse dugih pjesama. Mislim da je Rainmaker puno blizi, a alternativa No More Lies.
 
Serbian Be@st -> Ja bih rekao da si jako dobro pogodio, nece nista drasticno mijenjati u odnosu na turneju AMOLAD. Sa SSOASS-a ce vjerojatno ostaviti The Evil That Men Do jer su to svirali na europskom dijelu turneje (ne znam za americki), a ne gine nam ni 2 Minutes jer su i njega svirali, i slazem se s tobom, ta pjesma mi ide na jetru (iliti dzigericu :D ) koliko je vec sviraju.

Nista od starih hitova (Children, 22 A.A., Revelations) nema sanse, bas kao ni Afraid To Shoot Strangers za koju sam i ja govorio da bi se jako dobro uklopila u cijeli ratni stih. Za Paschendale isto sumnjam, prije ce sa DOD-a staviti Wildest Dreams ili Rainmaker (eventualno No More Lies sto bi bilo predobro). Sa BNW-a jedino BNW, nazalost.
 
Serbian Beast,kako bi Axy rekla;''NO HARD FEELINGS,PLEASE''(za potencijalne pjesme)!!!
Stvarno sam se nasmijala!!! :D :D :D
 
serbian beast svaka ćast,miislim dabi otprilike trebalo bit takvo,znam d amoraju svirati hallowed be thy name,i iron maiden,uvjek su to svirali
 
ranko
svirali su istu set listu cijelu turneju tako da je i u americi bilo isto.

btw ja ovaj put neću pogledat set listu prije koncerta, čak i ne čitam vaše pretpostavke, jer hoću da mi svaka pjesma bude iznenađenje
 
...

Shta mislite, ima li shanse The Legacy da bude sa AMOLAD-a ?
U principu mozhe sve, samo ne bih voleo Breeg-a nikako da sviraju ... Dosta je duga da bi zauzimala dragoceno vreme. ;)
 
ewox said:
Serbian Beast,kako bi Axy rekla;''NO HARD FEELINGS,PLEASE''(za potencijalne pjesme)!!!
Stvarno sam se nasmijala!!! :D :D :D

axy se s većinom toga slaže ;) meni bi savršena lista bil kombinacija AMOLAD toura + Death on the road dvd-a + Rock in Ria ... više manje me trenutno ta faza drži ;)


oću clansmana! :D

EDIT: Legacy će probably svirat, mislim da su jako velike šanse, pogotovo zato jer su je svi ishvalili i na onom bonus dvd-u i gdje god su stigli.
Da li ih je mlaka reakcija publike malo "obeshrabrila" u njenom sviranju - mislim da ne ;)
but we shall see
 
Back
Top