OT idoli

Iron Maiden je bend vrijedan svake hvale. To se zaključilo več davno. Mnogi bendovi osnovani nakon njih vide Boga u Maidencima. To je super, no, zašto se različiti bendovi s istim uzorom- Maidenom, vole prepucavati a fanovi se okolo kolju....hej....a svi imaju istog idola????

obožavam jedan bend kojemu je uzor, između ostalih i Maiden, zapravo su i nastali njima u čast. a najgluplja stvar ikad je da se fanovi tog benda i Maidenci ne podnose. (uglavnom)

može li mi itko to pojasniti? jer ja ne vidim gdje je problem. smeta me kad Maidenci pljuju po tom bendu i njihovim fanovima a na kraju i večina tih fanova, i sam lieder tog benda vole Iron Maiden. i ja ga volim.

između ostalih, volim finske metalce (Apocalyptica, Charon, The 69 eyes, HIM, For my pain, Nightwish, Daniel Lioneye, Spiha....) i čini mi se da se s njima najslabije podnosite. a ja vas sve volim bez granica! :D from here to eternity!
 
hms

dobro,napisi o kojem je bendu rijec..pljuvanje je prejak termin..nesto se nekome ne svidja i to kaze...svi smo mi jako subjektivni..recimo meni vise vrijedi recimo album "seventh son" nego sve zajedno sto je ikada u metalu snimljeno..i to bi netko protumacio kao pljuvanje svim drugim bendovima u lice www.myspace.com/howlinmadscum
 
ja obozavam Maiden i sve je to divno i krasno ali isto tako ne smtram da su maiden fanovi ili sam maiden vrijedniji od nekog drugog benda i njihovih fanova dokle god taj bend svira tu muziku iz srca a ne iz novcanika
 
Screamy said:
ja obozavam Maiden i sve je to divno i krasno ali isto tako ne smtram da su maiden fanovi ili sam maiden vrijedniji od nekog drugog benda i njihovih fanova dokle god taj bend svira tu muziku iz srca a ne iz novcanika

Slažem se u potpunosti!!!!
 
ah, znala sam da ću tu naći divne ljude :D !!

slažem se da je sve to dosta subjektivno i da je svaki bend poseban na svoj način... recimo znaju se ismijavati iz HIM-a, točnije iz frontmena jer se šminka ili već nešto drugo nađu da se sprdaju, a neznaju da je on jedan od vjernijih fanova, da na vlastitim koncertima često nosi Iron Maiden majice i da su oni uz Led Zeppelin i Black sabbath bili razlog osnivanja HIM-a
 
To sve skupa je infantilno i glupo. Zasto bi se itko pri zdravoj pameti isao prepucavati s nekim drugim zbog ukusa? Davno je receno da se o ukusima ne raspravlja, a to sto netko voli drugi rock bend apsolutno nije razlog da ga se omalovazava.

Ionako su to prepucavanja uglavnom među mulcima koji su tek otkrili neke bendove i sad se smatraju "najčroo" metalcima na svijetu.
 
to sam i ja mislila, da su to prepucavanja na razini osnovne škole i puberteta, al kad sam na faksu čula neka dobacivanja.... :shock: ....ajde ljudi...

jučer kad sam stavila ovu temu bila sam fakat loše volje i ispričavam se svima jer nisam s ovom temom htjela nikog razljutiti ili uvrijediti ili bilo šta negativno. ponekad me moji osječaji prema jednom Maidencu znaju baciti u jedan od depresivno-melankoličnih kutaka....no...nesretna zaljubljenost bi bila nova tema, ha
 
moonlight sonata said:
recimo znaju se ismijavati iz HIM-a, točnije iz frontmena jer se šminka ili već nešto drugo nađu da se sprdaju

pa nek se smiju, ko ih jebe.. meni je Europe jedan od dražih bendova a pogledajte Joeya tempesta (pjevača) u 80-ima, ko neka treba izgleda.. al to su 80-e i sve bih dao sam ih sa malo više godina proživio :)

On topic - poneki maiden fanovi su pomalo u banani, jer ne vide ništa drugo osim maidena, a što je najžalosnije ne žele si pružit priliku poslušat nešto novo. Po meni je to malo zadrto. Ovdje smo svi vjerpjatno jer nam je maiden jedan od najdražih a u većini slučajeva i najdraži bend, ali ljudi, nisu oni jedini bend. Heavy Metal je muzika koja mi je može se reć obilježila djetinjstvo i dan danas je slušam i uvijek ću. Zato si nemojte uskratit poneki album od Judas Priesta, Saxona, Savatage, Manowara, Virgin Steelea... :) :wink:
 
hms

svaka cast onome tko je rekao da se o ukusima ne raspravlja..ja volim na desetine bendova..ali ne smatram da sam zatucan zato sto su mi maiden najbolji tj. jedini bend.........to je moj ukus....biti veliki fan maidena ne znaci da si samo slusao maiden..ja sam poslusao preko 400 albuma iz podrucja heavy-power...nisam ogranicen,ali rekao sam svoje..maiden pa dugo nitko...pa onda helloween :oops: :oops:
 
ja se kao prvo slažem s mirkom i kažem isto da se većina rock/metal bendova može pokopat pred 90% maiden stvari
ali to ne znači da pljujem po nekome

btw
meni smeta što većina maiden fanova kad malo prestanu slušat maidene počnu po njima srat, ali mi je ful smiješno da većina njih počne pričat kako su maideni slabi i te fore
većina ih ide na sve jače i jače stvari :? mislim ono :?

pa ja volim i maidene ali isto tako su mi super koncerti npr. cubisma ili neke opere
čak i slušam masu druge totalno nerokerske/metalske glazbe, ali se ne osjećam zato manji fan
mislim da se nitko ne treba ograničavat što se glazbe tiče
slušaj šta ti se sviđa bez obzire jer je nekome to premekano
(na kraju krajeva i dave voli blues)
 
The Pharaoh said:
On topic - poneki maiden fanovi su pomalo u banani, jer ne vide ništa drugo osim maidena, a što je najžalosnije ne žele si pružit priliku poslušat nešto novo. Po meni je to malo zadrto. Ovdje smo svi vjerpjatno jer nam je maiden jedan od najdražih a u većini slučajeva i najdraži bend, ali ljudi, nisu oni jedini bend. Heavy Metal je muzika koja mi je može se reć obilježila djetinjstvo i dan danas je slušam i uvijek ću. Zato si nemojte uskratit poneki album od Judas Priesta, Saxona, Savatage, Manowara, Virgin Steelea... :) :wink:

s ovim se potpuno slažem,meni su maideni najdraži bend,ali nisu jedini bend na svijetu,ja obožavam heavy metal i cijelu njegovu kulturu i zato slušam i druge heavy bendove (sve što je pharaoh nabrojao ovdje) i puno drugih jer smatram da i drugi bendovi imaju poruku u sebi baš kao i maideni

a za fanove drugih grupa se ni ne zanimam,ako volim bend onda ga volim,i njega slušam što god drugi rekli,a totalno svejedno...a ovo da recimo maideni ne vole him to mi je svejedno,ne volim ni ja,ali da recimo ne vole saxon mene to ne zanima,ja volim saxon i slušat ću ga što god oni rekli o njima
 
Ivan said:
ja se kao prvo slažem s mirkom i kažem isto da se većina rock/metal bendova može pokopat pred 90% maiden stvari
ali to ne znači da pljujem po nekome

my ass!

maideni su izdali jedna od najvecih remek-djela u metal muzici a i u muzici opcenito ali bogami ovaj postotak i ta tvrdnja ne stoje , da ti je metal na prvom mjestu od muzike i da si upoznat bolje s njim znao bi da je istina ovo sto ti govorim
 
hms

opet se vracamo na ono o ukusima se ne raspravlja..ja se nemam namjeru izvinjavati zato sto su mi maideni bolji nego cjelokupni ostali metal zajedno..meni maiden nisu najbolji bend nego puno vise od toga..imam i u bendu frendove kojima maiden nisu ni medju 10 bendova i ne pada mi na pamet raspravljati o njihovim ukusima
 
ja sam muzičarka. 14 godina sviram klavir. završila sam osnovnu i srednju glazbenu školu. nasvirala sam se svega i svačega a bome sam se i naslušala svega i svačega. od klasike koja mi na uši ide van i kroz prste do omiljenog mi metala radi kojeg mi jagodice na prstima krvare jer derem po bass gitari ko luđak.

treba imati toleranciju prema svim vrstama glazbe. sve ima svoju poruku.

btw U POTPUNOSTI SE SLAŽEM s Pharaohom :D
 
Ivan said:
ja se kao prvo slažem s mirkom i kažem isto da se većina rock/metal bendova može pokopat pred 90% maiden stvari

Mislim da si zaboravio napisat da je to tvoje mišljenje. U biti ova rečenica ful primitivno zvuči. Ili nisi poslušao nijedan heavy bend osim maidena ili ne znam.. :?
 
The Pharaoh said:
Mislim da si zaboravio napisat da je to tvoje mišljenje. U biti ova rečenica ful primitivno zvuči. Ili nisi poslušao nijedan heavy bend osim maidena ili ne znam.. :?

upravo zato sam ja odgovorio , taj post je zvucao jako primitivno i zatupljeno
 
mir, dečki, mir....kako je ovo krenulo, dobro da se na netu odvija jer bi do nekog fajta došlo ili sam ja to krivo procijenila

ne se sad međusobno prepucavati!

Pharaoh, pusti Mirka, Ivana ili s kim je več to počelo. to je njegov stav. on očito previše voli Maidence da bi drugu muziku pustio do svog uha. al on ima pravo na to, to je njegov izbor. može on do kraja života slušati samo Maiden i ništa drugo. mene ne dira to šta on kaže da se drugi bendovi mogu sakriti, ako ja volim i druge, on to svojom izjavom ne može ubiti u meni. i ni neće promjeniti ni malo.

ali kad si takav zadrti fan još i popije, onda se često znaju čuti i izjave koje smatram pljuvanje po drugim bendovima i to je zapravo bio cilj moje teme za diskusiju.

ne kažem da su svi takvi. i nemam pravo suditi takve ljude. to je njihov izbor i trebam poštivati njihovo razmišljanje i stavove ako ću htjeti da i moje isto tako netko prihvati a nemora biti da će mu se i svidjeti. cijenim iskrenost.
 
Back
Top