OT: Hrana

BoBo

Active Member
Evo brzo će ručak pa me zanima kuhate li sami i što najviše volite.

njoke s mesom, manistra (tjestenina) s pomama, lazanje s povrćem, oslić fileti s pomama i pire krumpirom, škarpina (riba) s ljetnom salatom, punjene paprike i sarme s pire krupirom, ... odoh jesti pa cu kasnije nastaviti. :)
 
Uživam živjeti na ovoj relaciji: Sarma-Čevapi(s gredicom luka)-ROŠTILJLJLJLJLJLJLJ-Kotlovina-lazanje-morski plodovi(svi)-AJVAR(king of the namaza).
Jedino ne volim čušpajz od krastavaca(jep i to postoji)
 
Svo mljeveno meso isključivo samljeveno kod kuće jer ne vjerujem mesarima, a pogotovo pakiranom u trgovinama. Ajvar jedem tijekom zime u sendvičima kad je svježe povrće skupo.

Skoro sve ribe volim, ali morske plodove, lignje, hobotnice i sl. ne mogu niti pogledati. Brrrrr. :D
 
BoBo said:
ali morske plodove, lignje, hobotnice i sl. ne mogu niti pogledati. Brrrrr. :D

Ne jedeš morske plodove...?!??!?Kakav si ti muškarac??!??! LOL LOL (šala mala)
hobotnica s krumpirima, rižoto s plodovima mora, pržene lignje s tartar umakom, salata od hobotnice.........ajme meni, sve odreda predorgazmički osjećaji dok jedem. 8)
 
likvor said:
hobotnica s krumpirima, rižoto s plodovima mora, pržene lignje s tartar umakom, salata od hobotnice.........ajme meni, sve odreda predorgazmički osjećaji dok jedem. 8)

Meni predpovracajni samo dok razmisljam. :D
 
jeste ludi.. joj

@ likvor - šta čušpajz ne podrazumijeva više vrsta povrća , a ne samo krastavce? barem ga mi ovdje tako radimo ;)

Ja kuham, obožavam kuhati a još više jesti ;) hehe .. upravo radim ručak

Sve povezano s morem ( ribe, plodovi mora, hobotnice, školjke..) sve volim... Od mesa sam tipična bajkerica, volim sve šta se peče, od kokoške do teletine. Čevape, nakon Bosne, volim samo bosanske LOL mada jedem i naše bućkuriše.
Nema boljeg od čevapa sa žbulom, pomfrija i pive ;)

Njoki, maneštra, njam jedino jotu ne volim i biži :bljak:

Inače su mi specijalnost kolači i torte, sve vrste, od običnog mramornog do torta sa različitim slojevima i nadjevima... oboažavam ih raditi ;)
 
Evo nekih slika:

Pita_od_spinata1.jpg
Pita_od_spinata2.jpg

Palacinke_s_povrcem1.jpg
Palacinke_s_povrcem2.jpg

Pizza.jpg

Meso_s_povrcem.jpg

Kuglice od oslića
Kuglice_od_oslica.jpg

Oslić s pomama
Oslic_s_pomama.jpg

Oslić sa špinatom
Oslic_sa_spinatom.jpg

"Puding kocka"
PudingKocka.jpg

Tri ista kolača s različitim voćem (jagoda, marelica, breskva)
Kolac_od_jagoda.jpg
Kolac_od_marelica.jpg
Kolac_od_breskve.jpg
 
axy said:
Inače su mi specijalnost kolači i torte, sve vrste, od običnog mramornog do torta sa različitim slojevima i nadjevima... oboažavam ih raditi ;)

Piši recepte. Odmah!!! :D
 
LOL LOL
ovako:
za čušpajz od krastavaca mislim da je :edbarf:
i u tu kategoriju svrstavam još sva jela koja sadrže karfiol (iliti cvijetačau) i juhu od češnjaka
a ja općenito nisam neki ljubitelj čušpajza, osim što sam lud za čušpajzom od kiselog kupusa, ali od slatkog ne mogu podnijeti

@bobo
ja volim ribe pojest samo mi je dosta bed to što se od njih ne mogu onak ''zdravo seljački najest'' nego više volim hobotnice, muzgavce, lignje... i to na milijun načina

ali ipak su mi omiljena jela:
sendviči (na 1000 načina, ali najbolji su oni zaprženi u rolu)
janjetina i to jaaaaako vruća i po mogućnosti mlada
teleći ražnjići
faširano meso
zagrebački odrezak (savršeno je kad je u umaku od šampinjona ili nekih drugih sitno narezanih gljiva)
tjestenine sa sirom
čizburger iz mekdonaldsa (obožavam ga kao i mc toast)
palačinke
burek i pite od svega i svačega osim pite od maka+tikvice

ma to bi bilo osnovnije malo, a sad mi se ne da pisat o kolačima da ne bi post bio predugačak
 
BoBo said:
Piši recepte. Odmah!!! :D

LOL na sljedeći maiden-world meeting ćemo dofurat kolače ja i ti, pa nek ljudi ocjenjuju čiji je bolji LMAO ;) hehe

(ako ih prije trbusi ne prevale pa se udave ;) ) buhahaha :evil:
 
kuvar sam po zanimanju i gurman po vokaciji :D tako da kuvam sve i svašta, a mogao bi početi i slikavati. A ovoga što je rekla Axy, mogli bismo na meeting doniti svak svoje kolače, pa da vidimo ko je faca :evil:
 
axy said:
LOL na sljedeći maiden-world meeting ćemo dofurat kolače ja i ti, pa nek ljudi ocjenjuju čiji je bolji LMAO ;) hehe

(ako ih prije trbusi ne prevale pa se udave ;) ) buhahaha :evil:

Mene nije briga ćiji su najbolji, nego da ih dovoljno ima. :D

Nego stvarno, pukni jedan recept. Npr. tvoj najdraži kolač.
 
BoBo said:
Mene nije briga ćiji su najbolji, nego da ih dovoljno ima. :D

Nego stvarno, pukni jedan recept. Npr. tvoj najdraži kolač.

LOL ma znam, šalim se... to sam rekla samo da i drugi donesu pa da bude više ;)

nego ono, moj najdraži je mramorni kolač, onaj najjednostavniji a sve ostalo su finese. LOL. mao ću prošvrljati po mojoj bilježnici pa vidit, možda vlak ili srneći hrbat ? postam tokom popodneva ;)
 
Back
Top