Blaze u Discovery-ju, a ne na Gripama. U 20:00.

BoBo

Active Member
Sad sam se čuo sa Stipom. Izgleda da će sutra (subota 22.05) biti loše vrijeme pa su koncert prebacili u diskoteku Discovery. Prostor je dovoljno velik za 3000 ljudi.
 
pa jebo ga ja, jel se to moglo malo ranije javiti.... neznam ni gdje su gripe, a kamoli ova diskoteka :(
 
eo narode ja jutros u 05:00 stigao kuci... spavao do maloprije...

E sada u detalje...

Negdje oko 20:30 smo frend i ja stigli pred koncertni prostor, nasli se sa prijateljima, slikali, upoznali s nekim ljudima... Malo prije 9 uri uvecer smo usli u koncertni prostor, taman kad je prvi bend poceo svirati (inace, bilo je 5 bendova iz Hrvatske). Svirka domacih bendova je potrajala do 23:00h, kada se cijeli prostor zamracio.

Nekoliko trenutaka nakon culi su se prvi riffovi pjesme Alive, kojom je koncert otvoren. Tada je nastala prava euforija. Kako sam se nalazio u prvom redu, mogu vam reci da nije bilo nimalo ugodno. No, tko ne riskira, taj ni ne profitira. Također, mjesto u prvom redu mi je omogucilo koliko-toliko nesmetano fotografiranje, no zbog stalnog kretanja Blazea, nisam ga uspio uslikati najbolje.

Uglavnom, koncert je prosao bez ikakvih izgreda. Uspio sam se docepati jedne bacene trzalice i to na nevidjen nacin.

Naime, svi su odjednom poletili prema stageu (naravno, sto blize). U jednom trenutku, osjetio sam da ni je trzalica pala na ruku, malo nize od lakta. No, zbog guranja, odmah je pala na pod. Kako je bilo mracno, vecine je odustala od potrage za potonjom. Srecom, svjetlo displaya moje Nokie 2100 bilo je dovoljno jako, da sam u veoma kratkom vremenskom periodu locirao famoznu trzalicu, tako da se doticna trenutno nalazi ispred mene :D

Nakon toga, Blaze je sa bendom dosao u prostor gdje se prodavala roba (majice, CDovi, kondomi :D , kape) rukovao se sa svima (imao sam cast malo popricati sa njim i ostatkom benda, slikati se i upoznati) i podijelio autograme.

Ljudi, stvarno ne znam sta bih vise pisao. Sve u svemu, jos jedan nezaboravan koncert (koji ce mozda ostati vise u sjecanju nego Maideni ljetos u Velikoj Gorici, zbog svega sto se desilo).

Postava benda:
Vokal - Blaze Bayley (autogram)
Gitara - Steve Wray
Gitara - Oliver Palotai (Doro) (autogram) (inace na turneji svira kao zamjena Johnu Slateru)
Bas - Wayne Banks
Bubnjevi - Dave 'Kite' Knight (autogram)

evo malog hinta kako je sve to izgledalo... :twisted:
P5220061.JPG
 
Nice review Snake. :)

Ništa se ne može mjeriti s koncertom u Velikoj gorici. Taj koncert ima jednako značenje kao i Goranovo osvajanje Wimbledona 2001 za mene. Čekao sam ga 14 godina.

Ali će i ovaj koncert po svemu ostati u lijepom sjećanju. Prvo zbog toga što nisam trebao putovati na koncert. Stvarno je bio čudan osjećaj prije i poslije koncerta.

Drugo što sam zbog malo šlampave organizacije (sorry Stipe ;) LOL ) imao priliku razgovarati s članovima benda (Daveom, Blazeom i Oliverom) dok sam ih vozio poslije koncerta i na aerodrom. Svi su bili vrlo ljubazni. Nije im smetalo što se voze u Ladi Samari staroj 16 godina. LOL

Postoji i treći razlog, ali će on ostati tajna. :p :D

Loše strane....

Razglas je bio pre jak za onaj prostor. Gitare su bile preslabe u mix-u. Jačina koju su koritstile predgrupe je bila sasvim dovoljna.

I, naravno, bilo je premalo ljudi na koncertu. Vidio sam na netu neke komentare u stilu što će nam Blaze, nisam ga volio ni dok je bio u Maidenima zašto bi sad, što nisu doveli nekog drugog, nekog poznatijeg. Idioti!!! Zato još uvijek i živimo u ovakvoj državi kad tako razmišljamo. Umjesto da svi podržimo ideju (ma koliko organizacija samog koncerta nije bila na odgovarajućoj razini. U Zadru će sigurno biti bolje) i odemo na koncert u većem broju, ovako ćemo ostati bez koncerata i u sljedećih 20 godina. Nekima je bilo teško dati 60 kuna, a koliko trebaju potrošit da bi otišli u Zagreb na koncert? Plus trebaju putovati desetak sati. Da ne govorim o koncertima izvan Hrvatske.
 
BoBo said:
Nice review Snake. :)

Ništa se ne može mjeriti s koncertom u Velikoj gorici. Taj koncert ima jednako znaèenje kao i Goranovo osvajanje Wimbledona 2001 za mene. Èekao sam ga 14 godina.

Ali æe i ovaj koncert po svemu ostati u lijepom sjeæanju. Prvo zbog toga što nisam trebao putovati na koncert. Stvarno je bio èudan osjeæaj prije i poslije koncerta.

Drugo što sam zbog malo šlampave organizacije (sorry Stipe ;) LOL ) imao priliku razgovarati s èlanovima benda (Daveom, Blazeom i Oliverom) dok sam ih vozio poslije koncerta i na aerodrom. Svi su bili vrlo ljubazni. Nije im smetalo što se voze u Ladi Samari staroj 16 godina. LOL

Postoji i treæi razlog, ali æe on ostati tajna. :p :D

Loše strane....

Razglas je bio pre jak za onaj prostor. Gitare su bile preslabe u mix-u. Jaèina koju su koritstile predgrupe je bila sasvim dovoljna.

I, naravno, bilo je premalo ljudi na koncertu. Vidio sam na netu neke komentare u stilu što æe nam Blaze, nisam ga volio ni dok je bio u Maidenima zašto bi sad, što nisu doveli nekog drugog, nekog poznatijeg. Idioti!!! Zato još uvijek i živimo u ovakvoj državi kad tako razmišljamo. Umjesto da svi podržimo ideju (ma koliko organizacija samog koncerta nije bila na odgovarajuæoj razini. U Zadru æe sigurno biti bolje) i odemo na koncert u veæem broju, ovako æemo ostati bez koncerata i u sljedeæih 20 godina. Nekima je bilo teško dati 60 kuna, a koliko trebaju potrošit da bi otišli u Zagreb na koncert? Plus trebaju putovati desetak sati. Da ne govorim o koncertima izvan Hrvatske.
VOZIO SI BLAZEA? :shock: :shock: :shock:

jebeno
 
Back
Top