Mađarska/Budimpešta

Gul_Ranek

Member
Pozdrav svima, nisam dugo tu postao.

Ekipa i ja smo odlucili ici u Budimpestu na Maidene ovo ljeto, a znam da BoBo ima puno iskustva sa Mađarskom, pa bi me zanimali neki odgovori:

1. Novac - da li da uzmem eure ili kune i mijenjam ih u Budimpesti, ili da odmah u Hrvatskoj promijenim u forinte?
2. Kad smo kod toga, da li Mađari primaju eure igdje ili bolje sve u forintama placati? Hoce li me oderati tamo mjenjacnice u centru grada?
3. Vinjeta - pretpostavljam da toga ima odmah kod granice, koja je cijena za najkracu vinjetu (tjedan dana ili 5 dana ili koliko vec je najkrace moguce)?

Hostel mi je juzno od Margit-szigeta, na obali Dunava sa strane Peste, tamo planiram parkirati auto. Kuda je najbolje za ici pjeske, po toj obali Dunava ili odmah preci most prema Budi pa cijelim putem ostati tamo i onda na Obudai-sziget?

Gdje jesti da je u blizini svega toga, i sto sve vidjeti u Budimpesti unutar jednog dana (ostat cemo dan nakon koncerta pa razgledati grad)?

Hvala unaprijed! ;)
 
Gul_Ranek said:
Pozdrav svima, nisam dugo tu postao.

Ekipa i ja smo odlucili ici u Budimpestu na Maidene ovo ljeto, a znam da BoBo ima puno iskustva sa Mađarskom, pa bi me zanimali neki odgovori:

1. Novac - da li da uzmem eure ili kune i mijenjam ih u Budimpesti, ili da odmah u Hrvatskoj promijenim u forinte?

2. Kad smo kod toga, da li Mađari primaju eure igdje ili bolje sve u forintama placati? Hoce li me oderati tamo mjenjacnice u centru grada?
3. Vinjeta - pretpostavljam da toga ima odmah kod granice, koja je cijena za najkracu vinjetu (tjedan dana ili 5 dana ili koliko vec je najkrace moguce)?

Hostel mi je juzno od Margit-szigeta, na obali Dunava sa strane Peste, tamo planiram parkirati auto. Kuda je najbolje za ici pjeske, po toj obali Dunava ili odmah preci most prema Budi pa cijelim putem ostati tamo i onda na Obudai-sziget?

Gdje jesti da je u blizini svega toga, i sto sve vidjeti u Budimpesti unutar jednog dana (ostat cemo dan nakon koncerta pa razgledati grad)?

Hvala unaprijed! ;)
prije godinu i pol sam bio u budimpešti i euri su ti sasvim uredu. samo pripazi jer ti neki još možda vraćaju forinte pa ćeš se najebati da ih zamjeniš u hrvatskoj. mjenjaj u hrvatskoj jer tamo ima svaka mjenjačnica svoj tečaj pa se zajebeš za par eura. inače savjetujem ti za jesti restoran fatale. tamo sam jeo đavolji odrezak i dobiješ porciju da se usereš koliko je velika i ukusna. sada neznam da li se pokvario ili ne to si proguglaj po netu, mada vjerujem da je još uvijek odličan. pivo kao takvo možeš zaboraviti jer su kolektivno zakurac. radije si kupi tokajac(imaš ih po brojkama od 1 pa nadalje, od najskupljeg do najjeftinijeg. ja sam donio trojku koja je došla nekih 20 kuna za butelju i nacuclao se ko zvijer) a bikovu krv probaj ali nemoj pretjerivati....skužićeš zakaj kad te drmne:). imaš za vidjeti štošta, od muzeja terora koji je dosta mučan(ali imaju tenk pa je ok :)) do zoološkog vrta koji je prejeben, pa prema muzejima i arhitekturi. vinjetu si mrkni na granici nemre doći više od slovenske. eto više sam zaboravio nego što se sjećam ali nadam se da ti barem malo pomoglo.
 
Super, odlicno, hvala na informacijama!

Progooglao sam i ja malo o tome, cetverodnevna vinjeta dodje oko 4-5 eura.
 
Nemaš frke.
Možeš i nazvati mađarski konzulat u hrvatskoj pa se raspitati o načinima plaćanja.
 
Back
Top